Zobacz temat - [R75]piasta tyl
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]piasta tyl

grota10 - Wto Lis 07, 2017 20:12
Temat postu: [R75]piasta tyl
Chyba musze wymienic lozyska a wlasciwie piasty tyl.Jakiej firmy polecacie?Kto wymienial i jakie opinie?
karolj - Wto Lis 07, 2017 22:43

Ja wymieniałem, jakieś 3.5 roku temu. SKF z tego co pamiętam, do dzisiaj bez problemu. Ważne, żebyś miał klucz dynamometryczny. Wymiana jest szybka i prosta.
pablo - Sro Lis 08, 2017 07:29

Ja wymieniałem w obu kołach tył. Kupiłem najtańsze NTY. W jednym kole dostało strasznego luzu po 6 miesiącach i wymieniłem na SKF. W drugim kole też NTY na razie spokój już ponad rok. Tak więc NTY = loteria .
Dziadek - Sro Lis 08, 2017 07:56

Na NTY mam przejechane ponad 50kkm, ale to faktycznie loteria.
mocu - Sro Lis 08, 2017 09:37

Raz się sparzylem na firmie NTY i nigdy więcej. Bierz SKF
taba19 - Sro Lis 08, 2017 13:42

Ja mam na tył Faga i powiem szczerze jestem zadowolony zakładałem latem przeturlałem już 50 k i cisza robota niby szybka aczkolwiek jak masz skorodowane tarcze kotwiczne to watro od razu je wymieniać ja u siebie wymieniłem i powiem szczerze roboty z tym tyle ze w 4 h zrobiłem obie strony z regulacja hamulca i wymieniałem od razu czujnik ABS bo go przez przypadek uszkodziłem ściągaczem do łożysk jak masz mocno zapieczoną piastę to niezbędne jest użycie ściągacza u mnie z jednej strony zeszło gładko a z drugiej niestety ściągacza używałem
groszek_76 - Sro Lis 08, 2017 18:46
Temat postu: R75
Jeżeli wymieniasz piasty to tylko 2 firmy bierz pod uwagę SKF i FAG- obie idą na 1 montaż w zależności od producenta samochodu. Nauczyłem się - tanio znaczy drogo.
grota10 - Sro Lis 08, 2017 18:58

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Wiem w co celować. Sprawdzę jeszcze na warsztacie czy to na sto procent łożysko. Nie wiem jak oni to sprawdzają,ale podobno sprawdzają
karolj - Sro Lis 08, 2017 19:30

grota10, stetoskopem ;) Szukałem u siebie powodu lekkiego postukiwania. Zawieszenie w porządku i nikt nic nie umiał powiedzieć. W końcu pojechałem do warsztatu, gdzie podnieśli auto, specjalną maszynką rozpędzili po kolei każde koło i koleś z kanału latał ze stetoskopem i szukał co hałasuje. Padło na łożysko z tyłu - diagnoza trafna ;)

Tak normalnie łożysko nie wykazywało żadnych wyczuwalnych luzów ani hałasów, niby wszystko z nim w porządku było.

R75 - Czw Lis 09, 2017 23:06

grota10 tylko SNR :)

wymieniałem oba miesiąc temu

komplet: łożysko, piasta, pierścień magnetyczny ABS, śruba - 175zł

polecam http://dwmoto.pl