Zobacz temat - [MG ZR] Proszę o opinie na temat silnika k-series
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [MG ZR] Proszę o opinie na temat silnika k-series

Shank - Sro Lis 08, 2017 20:09
Temat postu: [MG ZR] Proszę o opinie na temat silnika k-series
Witam, jako iż moje stare Tico zaczyna już niedomagać chciał bym nabyć samochód marki Rover/MG. Samochód tej marki posiadał kiedyś mój tata i bardzo dobrze go wspominam jednak po przeczytaniu wielu opinii na temat silnika k-series mam pewne wątpliwości a mianowicie chodzi oczywiście o uszczelkę pod głowicą, jak to jest z ich trwałością w ZR'kach i czy istnieje jakieś rozwiązanie żeby tą "wadę konstrukcyjną" wyeliminować. To było 1 pytanie drugie to jakie są koszty utrzymania MG ZR, głównie mi chodzi o zawieszenie bo jak wiadomo w tico to są groszowe sprawy ale nwm jaka jest sytuacja w MG

P.S: nadmienię że celuje głównie w silnik 1.8 VVC

Za odpowiedzi z góry dzięki

sknerko - Sro Lis 08, 2017 21:30

nie da się wyeliminować na 100% chyba, że uszczelka z nowych MG z silnika n-series czy jakoś tak.
Można zminimalizować na max wywalając zaworek z kolektora ssącego i zakładając termostat PRT, taki na węzach przy chłodnicy a zamiast oryginalnego przelotkę. poszukaj na forum o tym termostacie jest chyba wszystko. Ja K-serią w landroverze zrobiłem ponad 100kkm z PRT i bez zaworka ale LPG dostało się do chłodziwa i niestety ale pękła głowica przy zaworach wydechowych. A uszczelkę miałem zwykłą starego typu wzmacniana Victor Reinz

Shank - Sro Lis 08, 2017 21:52

Dzięki za odpowiedz :) czekam na odpowiedzi innych klubowiczów
Markzo - Sob Lis 11, 2017 07:12

Wszystko jest zawarte w poscie Sknerka, HGF albo już był/jest/będzie :P nie ma się co tego bać. W swoim VVC mam klasyczny termostat + wywalona kulka z kolektora i póki co jest OK (uszczelke wymienilem na stary typ wzmocniony).
Shank - Sob Lis 18, 2017 21:51

Oki thx trochę poczytałem o tym zaworku i wynika z tego że najlepszą operacją jest po prostu go wywalić. A jeszcze takie małe pytanie jaki olej i jak często go wymieniać w tym silniku ? Bo wiadomo że tico to pracuje na wszystkim co mu się wleje :D
nanab - Nie Lis 19, 2017 00:02

10W40 , ew. 5W40, ale dobry, nie jakiś mobil czy inny lotos
Markzo - Nie Lis 19, 2017 09:55

do VVC tylko i wyłącznie 10w40!!