Zobacz temat - [R416] Wyciek płynu chłodniczego - ale skąd?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wyciek płynu chłodniczego - ale skąd?

Ogur - Nie Lis 12, 2017 18:46
Temat postu: [R416] Wyciek płynu chłodniczego - ale skąd?
Witam - moderator Adrian postanowił ZAMKNĄĆ temat powołując się na nieregulaminowy tytuł, jednak mimo poprawienia za pomocą zasugerowanej opcji edycji (o czym został przez PW poinformowany) nie raczył go ponownie odblokować. Być może udał się już w dniu dzisiejszym na zasłużony odpoczynek...
Drogi moderatorze, usuń zatem temat, który był niezgodny z regulaminem, pozostawiając w jego miejsce ten.

W związku z zaistniałą sytuacją bardzo dziękuję wszystkim użytkownikom, którzy wysłali do mnie PW w tej sprawie :)

Potrzebuję pomocy - od dnia zakupu ok. 2 lata temu - systematycznie, po trochu ubywa płynu chłodniczego. Fachowcy (których pytałem) twierdzili, że ten typ tak ma.... Wczoraj jednak "popuścił" więcej (zdecydowanie). Na załączonych zdjęciach miejsce wyraźnego wycieku wskazałem słomką (jest o nie oparta). Mam nadzieję że Ktoś kto zna ten silnik będzie się na podstawie tych zdjęć umiał zorientować w którym miejscu i co dokładnie puściło. Bardzo przepraszam za wyjątkowo kiepską ekspozycję zdjęć, ale dostęp jest koszmarnie niewygodny. Jednocześnie bardzo proszę o radę - jak się tam dostać w celu naprawy, rozbierając jak najmniejszą część samochodu, i na co uważać w trakcie (to moje pierwsze dłubanie w tym modelu).

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów!

sTERYD - Pon Lis 13, 2017 15:28

Uszczelka pod kolektorem dolotowym
Ogur - Wto Lis 14, 2017 05:27

Dzięki - jak się dobiorę to napiszę co i jak.
iktorn73 - Wto Lis 14, 2017 09:43

Przy okazji sprawdź kuleczkę czy nie jest unieruchomiona. I nie wierz mechanikom że ten typ tak ma :) .
IROLA - Wto Lis 14, 2017 14:56

Cytat:
Przy okazji sprawdź kuleczkę czy nie jest unieruchomiona


Sama kulka to moim zdaniem za mało - ten króciec za kulką ma tak małą średnicę, że koniecznie należy go sprawdzić/przedmuchać.