Zobacz temat - R620 po mojemu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - R620 po mojemu

Abaddon09 - Pon Lis 13, 2017 21:52
Temat postu: R620 po mojemu
Witam wszystkich forumowiczów :)

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Roverka 600. Mam co do niego poważne plany bo zakochałem się w tym aucie, szczególnie że to moja pierwsza fura :twisted:

Roverek to 2.0SDi, rocznik 1999. Został kupiony z przebiegiem 265 tysięcy, jestem drugim właścicielem w kraju (pierwszy miał go od 2008).

Z minusów technicznych: standardowo - skrzynia biegów, poza tym silnik igła. Postawiłem do mechanika, zainkasował 5 dyszek, powiedział że niby wymienił tulejki, przez krótką chwilę był spokój, ale jednak po chwili skrzynia znowu się odezwała. Postawiłem na kanał - wymieniłem jedną śrubę, stara miała praktycznie wyślizgany cały gwint, zakręciłem - błoga cisza w kabinie (co ciekawe, moje oczy nie dostrzegły żadnych wymienionych tulejek wbrew temu co mówił mechanik).
Z minusów wizualnych: malutka wgniota na masce, nie pytałem poprzedniego właściciela co się stało, ale wygląda to tak jakby spadło coś z góry, kamień albo coś. Dodatkowo lekkie otarcie parkingowe na zderzaku. W środku brudny i połamany pod obszyciem podłokietnik, poprzedni właściciel musiał się oprzeć podczas wsiadania/wysiadania z samochodu (nie widać, ale jak się dotknie to wiadomo że połamany). Poza tym wszystko okej, rudej brak.

Co zostało do tej pory naprawione/zmienione:
-zmieniłem mieszek skrzyni biegów bo stary był obtarty i podziurawiony
-przemalowałem grill na czarno - ot taki mój kaprys, moim zdaniem Roverek wygląda teraz lepiej, nabrał charakteru :)
-założyłem pokrowce na siedzenia w kolorze czarnym, eko skóra + alkantara
-zmieniłem dywaniki na welurowe w kolorze czarnym, wcześniej były tam dywaniki gumowe, jednak nie przystosowane do tego modelu, jakieś uniwersalne, które zupełnie nie pasowały do wnętrza Roverka zarówno wyglądem jak i kształtem
-uporałem się ze skrzynią
-zmieniłem fabryczne kołpaki na inne, czarno-srebrne
-zmiana butów na zimowe ;)

Co mam w planach:
-alufelgi 18" + nowe opony letnie
-malowanie zacisków, nad kolorem jeszcze myślę ale zapewne czarne lub srebrne
-zmiana pasów i zapięć na czarne jeśli gdzieś takowe znajdę (a może będą pasować z innych modeli?)
-zmiana elementu z podłokietnikiem
-naprawa obtarć i wgnioty na masce
-obszycie kierownicy
-wstawienie radia 2din
-zmiana gałki zmiany biegów, podobała mi się gałka drewniana z logiem Rover którą widziałem na forum, ale że już jej nie sprzedają, więc dalej intensywnie myślę jaką gałkę wstawić
-wygłuszenie auta - podrzucicie jakieś pomysły?
-wstawienie do auta termometru zewnętrznego/wewnętrznego - chętnie zobaczę jak to u was wygląda jeśli macie takowy niefabryczny termometr
-rozważam też przyciemnienie szyb - tylnej i tylnych bocznych
-??? - no właśnie, co jeszcze? myślę nad tym co jeszcze można w aucie zmienić, jak macie jakieś sugestie, pomysły to mam otwartą głowę i wezmę je pod uwagę :)

Aktualnie mój Roverek prezentuje się tak:


pro-pi - Pon Lis 13, 2017 23:17

witaj! bardzo ładny roverek, wrzuć więcej zdjęć :) kupiłbym mu oryginalne kołpaki, a na lato OEM '16 rovera:




mógłbyś zarzucić jeszcze halogeny oraz must have czyli podniesienie doładowania i mapa silnika :)

wpadł mi jeszcze jeden pomysł, a mianowicie środki lamp na czarno.

pozdrawiam :)

Abaddon09 - Czw Lis 16, 2017 22:16

Wrzucę więcej zdjęć na dniach :) Kołpaki oryginalne mam, ale zmieniłem na te na zdjęciu, moim zdaniem bardziej pasują. Na lato planuję felgi 17 lub 18, coś w tym stylu:


Halogeny mi się nie podobają, no chyba że z dokładką przedniego zderzaka, nad mapą silnika myślałem, zorientuję się kto by mi to zrobił w okolicy. O pomalowaniu środków lamp nawet nie myślałem, ale podoba mi się ten pomysł :)
Aktualnie jestem w trakcie poszukiwania czarnych pasów i podłokietnika.

No i do mojej listy doszły kolejne rzeczy - zmiana boczków drzwi na ciemne z drewnem, zmiana spryskiwaczy na mgłowe (http://allegro.pl/einparts-uniwersalne-spryskiwacze-mglowe-i7022998765.html takie będą okej? orientuje się ktoś? niby "uniwersalne" ale różnie to bywa z tą uniwersalnością)
Myślę też nad dołożeniem elektryki do lusterek i szyb tylnych, dużo z tym zabawy? Bo koszta nie aż takie duże chyba.
Planuję też okleić tylne kierunki, a boczne zmienić na białe.
Jeszcze niech mi któryś powie - wysuwana elektrycznie antena była w standardziej w 600'tce? Bo u mnie wysuwa się co najwyżej jak ją sobie sam wyciągnę i nie wiem - zepsuty silniczek czy po prostu u mnie antena się nie wysuwa?

[ Dodano: Czw Lis 16, 2017 22:16 ]
Zamówiłem dziś short shifter do Roverka, z niecierpliwością czekam aż przyjdzie :) Na dniach kupuję nowy tunel i podłokietnik (jutro mam dostać zdjęcia) i mam nadzieję że pasy w kolorze czarnym.

Wczoraj malutki dodatek - denerwował mnie przesuwający się dywanik kierowcy - rzep na trzech bokach i po kłopocie :)
Przemyślałem sprawę ze zmianą boczków drzwi na te z drewnem - nie wiem czy nie będzie to wyglądało za bardzo jak dziadkowóz :mrgreen: Jeśli byłyby czarne + drewno to co innego, ale w czarnych wersjach wnętrza chyba R600 nie występował?

Myślę też nad wypełnieniu niektórych szczelin bizą kaletniczą, jednak nie mam pomysłu na kolor - ktoś, coś?

Do listy "must-have" dopisuję ledowe podświetlenie licznika i panelu kontroli nawiewu oraz wymianę żarówek na jakieś o bielszej barwie.
Wpadł mi też do głowy pomysł zamontowania siłowników do maski. Wprowadzał ktoś taką modyfikację w swoim aucie? Ile może ważyć maska w Roverku? 15-20kg?