Zobacz temat - [freelander] problem z odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander] problem z odpalaniem

Przemek123 - Nie Lis 19, 2017 22:53
Temat postu: [freelander] problem z odpalaniem
Witam mam taki problem wyciągałem silnik z landka, ponieważ padła uszczelka pod głowicą i chciałem naprawić odrazu blok bo jedna tuleja była zapadnięta poskładałem wszystko tak jak się należy wsadziłem silnik no i się zdziwiłem problem polega na tym że nie ma iskry i nie załącza się pompa paliwa tak jak by jakis system uniemożliwił odpalenie silnika wszystko inne działa dodam że odpinałem poduszke.Proszę o pomoc nie mam juz pomysłów co to może być :wnerw:
dzelo23 - Pon Lis 20, 2017 08:26

Wyłącznik uderzeniowy sprawdzony?
Przemek123 - Pon Lis 20, 2017 08:30
Temat postu: [1.8] brak iskry nie działa pompa paliwa
No właśnie też o nim czytałem nie wiem dokładnie jak go sprawdzić ale przejście jest na nim jak sprawdzałem miernikiem więc chyba ok ?
dzelo23 - Pon Lis 20, 2017 16:08

Ma być wciśnięty. Długo auto stało? Może trzeba zamknąć i otworzyć auto, może coś jest nie podpięte, może gdzieś jest magiczny guzik od alarmu (znajomy ostatnio nie mógł odpalić auta 30km od domu, kręcił i nic poza tym, okazało się że pod klapką bezpiecznikow miał czerwony pstryczek o którym nie wiedział, wystarczyło pstryknąć i auto odpaliło. Jeździ nim ponad 6lat i nie wiedział że ma coś takiego).
Przemek123 - Pon Lis 20, 2017 16:58
Temat postu: [1.8] brak iskry nie działa pompa paliwa
Otwierałem zamykałem zamykałem z pilota otwieralem z kluczyka nic a ten uderzeniowy to sa się go troche da wcisnąć ale wraca spowrotem jest na jakiejś sprężynie wciskałem tez nic się nie dzieje a auto stało ponad 4 miesiące
sknerko - Pon Lis 20, 2017 21:36

testowo zewrzyj kable od uderzeniowego i spróbuj odpalić. ale najpierw zmień baterie w pilocie. jak otwierasz pilotem auto to piszczy ci w kabinie? jak piszczy czy pika to jest info o słabej baterii pilota.

[ Dodano: Pon Lis 20, 2017 21:36 ]
a może coś masz z podłączeniem czujnika wału korbowego

Przemek123 - Pon Lis 20, 2017 22:26
Temat postu: [1.8] brak iskry nie działa pompa paliwa
zwierałem dzisiaj i nic czujnik sprawdzałem mikrometrem i daje jakieś oznaki życia czyli sprawny a pika gdy zamykam tylną szybe nie wiem czemu jutro kupię baterie do pilota a ma to jakiś związek z pompą paliwa i iskrą ? alarm normalnie się uzbraja
sknerko - Pon Lis 20, 2017 23:37

Jak jest słaba bateria to może nie rozbroić immobilisera i wtedy odcina pompę
RobcioGe - Sro Lis 22, 2017 11:34

Jesteś w 100% pewny? Przepraszam, że tak się upewniam, ale być może Twój post będzie dla mnie ważny. Z góry dziękuję za zrozumienie i proszę o odpowiedź. Dodam też, że zależy mi na czasie.
Przemek123 - Sro Lis 22, 2017 22:02
Temat postu: [freelander] problem z odpalaniem
Wymiana bateri nic nie dała, robiłem różne kombinacje z pilotem i nic pompa na 100% sprawna po przekręceniu kluczyka dochodzi do niej 9v i nie rusza za mało do cewki 4,5v powinno być 12. Aku naładowane masa do pompy dochodzi czyli kable sprawne. We wtyczce od cewki sprawdzałem przejście do kompa i jest czyli przewody ok masa na silniku wyczyszczona styk ma dobry nie mam pojęcia co dalej :?:
AlekSiniarski - Wto Gru 12, 2017 16:23

Wydaje mi się, że rozwiązanie jest tylko jedno. Mówiąc wprost - konieczna jest wizyta w warsztacie. Niemniej, decyzja należy do Ciebie.
sknerko - Sro Gru 13, 2017 08:22

Przemek123 napisał/a:
po przekręceniu kluczyka dochodzi do niej 9v
czyli wyglada że przekaźnik pompy zdechł styki ma spalone i nie daje napiecia