Zobacz temat - [Streetwise D]przygaszone kontrolki po przekręceniu kluczyka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Streetwise D]przygaszone kontrolki po przekręceniu kluczyka

shrek - Wto Lis 28, 2017 14:08
Temat postu: [Streetwise D]przygaszone kontrolki po przekręceniu kluczyka
cześć,
od kilku dni obserwuje w moim Roverku dziwne zjawisko elektryczne. Po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki, ale świecą BARDZO slabo (w jasny dzień nawet nie widać, ze świecą), dodatkowo nie zapalaja się wszystkie kontrolki (nie zapala się kontrolka świec żarowych). Za każdym razem muszę "zresetować system" czyli przekręcić kluczyk w pozycję 0 po czym ponownie go włączyć. Czasem wystarczy zrobić to raz, czasem potrzeba dwóch, trzech razy by kontrolki zabłysły normalnie I by zapaliła sie kontrolka świec żarowych. Po podgrzaniu świec, samochód odpala normalnie.
Problem pojawia się niezalenie od pory dnia, i niezaleznie od tego, czy silnik jest rozgrzany, czy po dłuższym postoju.
Na mój gust, to jakiś element sterownika, któremu wydaje się, ze np jest słaby akumulator i wyłącza "prądożerne" układy (np. świece żarowe). Dodam jeszcze, ze mimo przygaszonych kontrolek rozrusznik kręci bez zarzutów.
Pytanie, czy ktoś z Was spotkał sie z podobnym zjawiskiem, od czego rpozpocząć ewentualne poszukiwania?
W razie czego mam jeszcze w szufladzie zapasowy sterownik, kupiłem kiedyś by kombinowac z mapami MAFLESS, nigdy go nie wykorzystałem, teraz musiałbym tylko zrobić mu IMMO OFF

pozdrawiam,
Irek

Remigiusz - Wto Lis 28, 2017 15:23

Sprawdz sobie kable masowe od akumulatora :)
shrek - Sro Lis 29, 2017 07:02

Remigiusz napisał/a:
Sprawdz sobie kable masowe od akumulatora :)



Sprawdziłem, przewód wygląda solidnie, dobrze trzyma zarówno przy klemia jak i przy drugim zacisku

Remigiusz - Sro Lis 29, 2017 14:24

Wygląda czy jest solidny ? Poruszaj nimi czy są solidne.

Druga opcja może być ze coś z stacyjka nie tak.
Najszybciej było by pomierzyc spadki napięcia jak się tak dzieje i dojdziesz.

Brat - Nie Gru 03, 2017 12:15

Potwierdzam, warto sprawdzić stacyjkę - u mego taty było dokładnie tak samo jak u ciebie z tym że w peugocie 407 - wymiana kostki stacyjki na nową załatwiła sprawę - po rozebraniu starej okazało się że styki były zaśniedziałe i nadpalone.
shrek - Wto Paź 09, 2018 07:11

witam,
długo długo był spokój, odnosiłem wrazenie, ze "naprawiło się samo" aż do ostatniego weekendu, kiedy to o drugiej w nocy z soboty na niedzielę nie mogłem odpalić Roverka.
Na szczęście w samochodzie miałem śrubokręt i udało mi się zdemontować osłonę kolumny kierowniczej. Po kilku próbach ruszania kablami/kostkami znalazłem miejsce występowania problemu - spora kostka z siedmioma kablami w okolicy stacyjki. Obecnie po przekręceniu kluczyka muszę dość mocno poruszać dolną częścią tej kostki by zapaliły się kontrolki, później już nie ma problem.
Pytanie czy ktoś dysponuje opisem przewodów doprowadzonych do tej kostki?
kostka jest płaska, w jednym rzędzie ma cztery złączki, z drugiej trzy. Przewody doprowadzone są grube i bardzo grube (elektrykiem nie jestem, ale oceniłbym na 2,5 i 4 mm.kw).

pozdrawiam,
Irek

Brat - Czw Paź 11, 2018 08:40

Tylko że ty ruszając wtyczką, napierasz na styki w elemencie kostki stacyjki i akurat łapie styk. Pewnie masz powypalaną kostkę w środku ( blaszki i płytki w stacyjce ) i to tylko bardzo doraźnie i na chwilę. Wymień całą kostkę to nie może być drogie.