Zobacz temat - [R75] Nawiew?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nawiew?

Saviour - Pią Gru 01, 2017 15:18
Temat postu: [R75] Nawiew?
Witam, otoz troche wilgotniej sie zrobilo to i zmagam sie z parujacymi szybami. Mam wrazenie ze nawiew na boczne przednie i tylne szyby boczne w bagazniku(kombi) nie leci zaden podmuch.
-Jaki przycisk aktywuje nawiew na dane czesci szyby...?
-Zazwyczaj mialem doczynienie z klima aktywowana sniezynka/ac czym sie aktywuje ja w roverach?(jedyne co udalo mi sie wyczytac ze econ jest niby odpowiedzialny za to zas w instrukcji bylo dane mi sie spotkac z okresleniem ze aktywny jedynie nie wyteza ukladu i powoduje "ekonomie")
-czy wasze przelaczniki tez wymagaj dosc silnego nacisniecia zeby otworzyc szybe/operowac lusterkami?

dzelo23 - Pią Gru 01, 2017 15:34

Klime aktywuje się przyciskiem Auto. Kierunek nawiewu ustawia się przyciskiem z siedzącym ludzikiem (tym obok +), jest jeszcze przycisk grzania przedniej szyby (grzania jako takiego nie ma tylko klimatronik ustawia całą moc i strumień powietrza na przednią szybę).
Co do sterowania szybami i lusterka i to najprawdopodobniej jest słaby styk na klawiszach panelu sterowania. Trzeba go wyjąć, rozebrać, przeczyszcić styki np. zmywaczem do paznokci.

Saviour - Pią Gru 01, 2017 15:40

Hmm dzieki, a co myslicie z tymi boczn?ymi szybami
prebenny - Pią Gru 01, 2017 17:59

Sprawdź filtr kabinowy i czy nie masz wilgoci (wody) w samochodzie (dywaniki czy nie są mokre itp itd).
0L0 - Pią Gru 01, 2017 18:24

Nie zaszkodzi zaaplikowanie na szyby jakiegokolwiek środka ograniczającego parowanie.

Pamiętaj też, że im cieplej się ubierzesz do auta tym więcej pary będzie się na szybach osadzało.

Saviour - Pią Gru 01, 2017 18:35

Chwali sie panowie ale czekam nade wszystko na sugestie dotyczace braku nawiewu na boczne szyby przod/kufer badz procedury jaka towarzyszy im wlaczeniu.
marcin.misek - Pią Gru 01, 2017 21:41

Saviour napisał/a:
Chwali sie panowie ale czekam nade wszystko na sugestie dotyczace braku nawiewu na boczne szyby przod/kufer badz procedury jaka towarzyszy im wlaczeniu.

A przeczytales w instrukcji jak to zrobic ?
Jezeli nie dziala to najprawdopodobniej masz cos popsute ( klapki sterujące przepływem powietrza)