Zobacz temat - [r200] Wycieraczki w cyklu przerywanym i tylny spryskiwacz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] Wycieraczki w cyklu przerywanym i tylny spryskiwacz

djziolek - Wto Gru 05, 2017 17:23
Temat postu: [r200] Wycieraczki w cyklu przerywanym i tylny spryskiwacz
Koleżanki i Koledzy,
temat pewnie fachowcom znany jednak dla mnie obcy, trudny i ciężki w znalezieniu rozwiązania.
Chodzi i wycieraczki w R200
W cyklu przerywanym poruszają się w skoku co 1/3 szyby.
Nie machnie silnik wycieraczką w lewo i w prawo żeby zaparkować tylko skacze co kawałek.
Myślałem że to wina silnika ale się mocno rozczarowałem.

Następna sprawa to brak działającego spryskiwacza tylnej szyby. nie wiem co jest powodem. czy jest jedna pompka na przód i na tył?

a przy okazji jeszcze o alarmie....

Przy zamykaniu z pilota kierunki nie mrugną, przy otwieraniu mrugną, w jednym i drugim przypadku nie daje znaku klaksonem. o co chodzi?


wspomóżcie proszę laika...

pzdr

nanab - Wto Gru 05, 2017 17:55

djziolek napisał/a:
Przy zamykaniu z pilota kierunki nie mrugną, przy otwieraniu mrugną, w jednym i drugim przypadku nie daje znaku klaksonem. o co chodzi?

A co zamek miałby robić klaksonem? Alarm wyje dopiero jak wykryje włamanie a nie po zamknięciu drzwi.
djziolek napisał/a:

Następna sprawa to brak działającego spryskiwacza tylnej szyby. nie wiem co jest powodem. czy jest jedna pompka na przód i na tył?

Posłuchaj czy pompka pracuje, jak pracuje to szukaj złamanego przewodu, lubi pęknąć zwłaszcza tam gdzie przechodzi przez gumowy peszel do klapy.

seraph - Sro Gru 06, 2017 11:01

Jak się rozczarowałeś z silnikiem wcieraczek? Kupiłeś drugi i jest to samo? Zwkle taka akcja oznacza wtarte stki parkowania - można rozebrać silnik i próbować to poprawić lepiej lub gorzej lub szukać używki z mniejszym przebiegiem. Jeśli nie silnik to przekaźnik.
Jest osobna pompka spryskiwacza na przód i tył, więc najpierw sprawdź czy Ci tylna pompuje. Jak nie słyszysz jej z kabiny to zbiornik jest po prawej stronie pod zderzakiem przed kołem. Dalej drożność i ciągłość węża. U mnie też nie działa mimo sprawnej pompki, ale olałem temat, bo nie mam ochoty demolować kabiny.
Co do centralnego to tak jak napisał kolega wyżej - dźwięku u nas nie ma, a zwykle to i nic nie miga i to normalne w tym modelu. Zamknij samochód i podnieś maskę to usłyszysz alarm, ale ostrzegam, że wali po uszach :mrgreen:

bociannielot - Czw Gru 07, 2017 09:37

Co do wycieraczek to tak jak mówi seraph, zużyte blaszki parkowania, można naprawić samemu, jest instrukcja na forum lub stronie klubowej :ok:
djziolek - Czw Gru 07, 2017 17:45

bociannielot napisał/a:
Co do wycieraczek to tak jak mówi seraph, zużyte blaszki parkowania, można naprawić samemu, jest instrukcja na forum lub stronie klubowej :ok:


a podrzucisz lokalizacje z instrukcją co do naprawy tych blaszek?

NoPE - Pią Gru 15, 2017 22:39

Zanim zaczniesz rozbierać pół auta w poszukiwaniu pękniętego wężyka (jak nie masz wody w bagażniku to raczej odpada) sprawdź najpierw
zaworek zwrotny - kulka lubi utknąć i nie płynie.
Zaworek masz po lewej stronie w klapie zaraz za uszczelką gumową ale lepiej dostać się do niego poprzez otwory w ramie klapy po ściągnięciu tapicerki. Szybko i bezboleśnie.
Cenna rada - w obecne temperatury popękają Ci zaczepy plastiku więc dej pozór albo podgrzej opalarką delikatnie, bo raczej ściągaczami do tapicerki nie dysponujesz.

Dalej blaszki jak koledzy podpowiadają.