Zobacz temat - [75] Moduł komfortu BCU
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] Moduł komfortu BCU

drut4 - Czw Gru 14, 2017 09:18
Temat postu: [75] Moduł komfortu BCU
Podpowie ktoś jaki powinienem mieć moduł komfortu?
SARRJHLHPYM135194

tomi24lbn - Czw Gru 14, 2017 16:04

A po co ci konkretny moduł pod numer vin ?? ?
Przecież możesz zamontować jaki ci się podoba :P

marcin.misek - Czw Gru 14, 2017 16:57

Cytat:

Podpowie ktoś jaki powinienem mieć moduł komfortu?

Mozna jedynie gdybac że jesli masz z tyłu korbotronik to w bialej obudowie, jesli masz wszystkie szyby w prądzie to czarny.

MaReK - Czw Gru 14, 2017 17:15

No ale jak ma polfitowego to warto by miał z opcją otwierania z pilota bagażnika... więc to jednak ważne ;P
drut4 - Czw Gru 14, 2017 18:52
Temat postu: Moduł komfortu BCU
przed lift z tyłu korby
marcin.misek - Czw Gru 14, 2017 20:37

Wiec moze być biały..
Ale, do czego dazysz ? o co wlasciwie pytasz ? Bo w twoim przypadku BCU moze byc dowolne.

christopher7 - Pią Gru 15, 2017 13:37

drut4, masz sedana w wersji wyposażenia class 2. Możesz mieć dowolny model BCU (modułu komfortu). Podejrzewam, że w twoim jest low line. Dlaczego pytasz?
Jeżeli czujesz się na siłach i lubisz majsterkować i chcesz stopniowo doprowadzić swojego klasyka do wersji lepiej wyposażonej np mającej elektryczne szyby z tyłu powinieneś sprawić sobie czarną skrzyneczkę High-line. Oczywiście wiesz, że mechaniczna wymiana BCU wiąże się z koniecznością dopisania pilotów/zgrania kopii starego BCU na nowy?.

[ Dodano: Pią Gru 15, 2017 13:37 ]
Tak wygląda przykładowy moduł High-Line. Moduł jest montowany za schowkiem pasażera na 2 widocznych na zdjęciu uchwytach.

lukasz.lewosz - Sob Gru 30, 2017 00:51

U mnie w roverku od kupna, czyli juz prawie rok, nie dziala z pilota zamykanie centrlnego z pilota, drzwi kierowcy otwieraja sie i zamykaja tylko z kluczyka, nie pokazuje na desce rozdzielczej kierunkowskazow, sw. dlugich i komunikatow roznych, dodatkowo czasami sama sie wlacza tylna wycieraczka podczas uruchamiania przednich. Kupilem drugie BCU, po weekendzie zamowie sobie kabelek i bede probowal podmienic i zaprogramowac centralke. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dodam tylko, ze wszystkie punkty masowe poluzowalem, wyczyscilem.
Jak juz zakoncze testy dam znac o wynikach i spostrzezeniach.
Pozdrawiam. :oops:

wellman - Sob Gru 30, 2017 16:45

lukasz.lewosz, a przewód K-line od webasto odłączyłeś? Dla testu po prostu możesz wypiąć wtyczki. Zdarzył mi się raz problem podobny do Twojego i to rozwiązanie zadziałało. Następnie sterownik pieca wysłałem do naprawy Sash997 i od tamtego momentu działa jak Bóg przykazał. ;-)
lukasz.lewosz - Sob Gru 30, 2017 17:56

@wellman u mnie nie ma webasto wiec takie rozwiazanie nie wchodzi chyba w gre. Chyba ze podpowiesz ktora to wtyczka lub przewod i z jakiej centralki, to z przyjemnoscia sproboje Aha, dodam jeszcze ze byl jeden dzien gdzie wszystko dzialalo i po jednym dniu przestalo samo z siebie znow dzialac. W sumie to sie przyzwyczailem ze nie wyswietla mi kierunkowskazow i centralny dziala jak chce, ale czas sie za to wziac.
MaReK - Sro Sty 03, 2018 02:27

Cytat:
W sumie to sie przyzwyczailem ze nie wyswietla mi kierunkowskazow i centralny dziala jak chce, ale czas sie za to wziac.


Zacząłbym od sprawdzenia obecności wody/wilgoci wewnątrz auta i sprawdzenia drożności odpływów. Następnie wyczyściłbym punkty masowe. Zajrzałbym i spróbował poprawić styki w kostce stacyjki (tej dużej czarnej) oraz manetkę. Potem sprawdziłbym czy kod z etykiety płytki pilota pokrywa się z tym co zaprogramowano w BCU. Jeśli tak to zajrzałbym do odbiornika fal radiowych (albo za zegarami, albo pod tunelem), jeśli nie zakodował pilota za pomocą programu TOAF.