Zobacz temat - [r75] Błędy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Błędy

drut4 - Pon Gru 18, 2017 09:47
Temat postu: [r75] Błędy
mam takie błedy,czasami długo kreci żeby odpalił ktoś coś co z tym zrobić?
marcin.misek - Pon Gru 18, 2017 10:00

drut4 napisał/a:
ktoś coś co z tym zrobić?

Ktoś coś, co... trzy pytania w jednym. Na które chcesz odpowiedz ?

SeniorA - Pon Gru 18, 2017 10:03

drut4 napisał/a:
mam takie błedy
tylko to ? , a na zegarach wyświetlacz i kontrolki OK ?.
trzeba zaglądnąć do modułu EWS , poprawić kontakt wtyczki. Czujnik prędkości pojazdu to czujnik ABS w prawym przednim kole.

drut4 - Pon Gru 18, 2017 10:18
Temat postu: [r75] Błędy
a jesli chodzi o blad 0605?
marcin.misek - Pon Gru 18, 2017 10:19

SeniorA napisał/a:
Czujnik prędkości pojazdu

Z tego co kojarze to ze wzgledu na nieścisłości w tłumaczeniu moze chodzić o czujnik predkosci obrotowej - czyli czujnik polozenia wałka do sprawdzenia
drut4 napisał/a:
a jesli chodzi o blad 0605?

jak dla Ciebie - mało istotny.

drut4 - Pon Gru 18, 2017 10:34
Temat postu: [r75] Błędy
chodzi o to że mam czasami problem z odpalaniem,wczoraj jak odpalił to słychać było stuki jak by zawory,lub wtryskiwacze
christopher7 - Pon Gru 18, 2017 10:41

Może warto zainteresować się profilaktycznie tą magiczną metalową skrzyneczką w podszybiu koło filtra kabinowego...
Po ostatnich opadach poziom wody w podszybiu mógł się trochę podnieść i ECU może teraz pływać jak karp w beczce przed świętami. To może też tłumaczyć problemy z odpalaniem...

SeniorA - Pon Gru 18, 2017 12:03

marcin.misek napisał/a:
ze wzgledu na nieścisłości w tłumaczeniu moze chodzić o czujnik predkosci obrotowej - czyli czujnik polozenia wałka
bardzo możliwe , ale jak już to czujnik położenia wału.
sash997 - Pon Gru 18, 2017 14:27

0500 to jak dobrze pamiętam czujnik wałka rozrządu, ale to łatwo sprawdzić odłączając wtyczkę z tego czujnika
SeniorA - Pon Gru 18, 2017 16:46

P0500 ten błąd mówi o braku sygnału prędkości , ale taki sygnał daje kilka czujników tylko , że każdy dla różnych odbiorników ,dlatego wcześniej trzeba określić który odbiornik nie ma tego sygnału , może to być np. ABS lewy przód , czujnik położenia wału , czujnik położenia wałka ( dla ECM ) , czy też prawy przód ABS .
sash997 - Pon Gru 18, 2017 22:37

kolega pokazał na zdjęciu błędy komputera silnika, on wyłapuje błąd czujnika abs?? jeśli tak to błąd tego czujnika też a nawet przedewszystkim powinien być w ABSie
SeniorA - Wto Gru 19, 2017 10:45

Jasne , że w tym konkretnym przypadku może to być kłopot z sygnałem z wałka albo wału. Biorąc pod uwagę inne możliwości pytałem wcześniej o kontrolki i wyświetlacz .
kazek - Wto Lut 04, 2020 15:20

Witam wszystki mam pytanie moze mi ktos podpowiedziec co oznacza na wyswietlaczu komputera Trujkat z wykrzyknikiem a wkolo jest niepelne Kolo ze strzalka.Z gory dziekuje
kalafior - Wto Lut 04, 2020 17:25

kontrola trakcji
christopher7 - Wto Lut 04, 2020 19:42

kazek, Być może o tym nie wiesz, ale jesteś jednym z nie aż tak wielu szczęśliwych posiadaczy kontroli trakcji co w dieslu. Wiele diesli nie ma tego na wyposażeniu. Pozytywnie jest też to, że kiedy ktoś chce wyłączyć to to jest to mozliwe (co u Ciebie nastąpiło zapewne niechcący). Tak więc nie jest to żaden błąd tylko sygnalizacja że trakcja została przez Ciebie wyłączona.
marcin.misek - Wto Lut 04, 2020 22:52

Natomiast jeśli kontrolka pojawia się sama z siebie ( zapala się i nie gaśnie) to prawdopodobnie uszkodzeniu uległ układ Kontroli trakcji.
Jeżeli pojawia się ja krótką chwile - zwolnij i jedz ostrożniej, gubisz trakcje na śliskiej nawierzchni.

kazek - Nie Lut 09, 2020 16:15

Witam christopher napisalem ci wiadomosc na PW :-)

[ Dodano: Nie Lut 09, 2020 16:15 ]
Dzieki Marcin za podpowiec.Pozdrawiam