Zobacz temat - Zakup druegiego auta na części .
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Zakup druegiego auta na części .

ARTUR1983 - Pią Gru 22, 2017 03:58
Temat postu: Zakup druegiego auta na części .
Witam

Czy jest jakieś prawne rozwiązanie te kwestii aby zakupić drugie auto NA CZĘŚCI i nie płacić OC?

Myślałem nad takim rozwiązaniem że kupuje auto od polaka ,auta nie zarejestrowuje bo od razu sprzedałem je za granice na wschód. Czyli mam dwie umowy swoja jako kupujący i druga jako sprzedający.

Czy muszę tak czy siak zapłacić podatek,a wcześniej auto zarejestrować na siebie?

I gdzie dokładnie sprawdzić wartość auta na podstawie której US wycenia samochód.

House - Pią Gru 22, 2017 12:20

Tak jak mówisz. Kupujesz auto od jednego, nie rejestrujesz na siebie tylko od razu sprzedajesz na wschód, tablice ściągasz, zgłaszasz w ubezpieczalni ze sprzedałeś i auto zostaje dla Ciebie :D
Harry - Pią Gru 22, 2017 16:53

Idź do US i powiedzą, jaka jest wartość pojazdu
slax - Sro Gru 27, 2017 14:31

Teoretycznie jak masz na umowie nie więcej jak 1000zl to US Cie nie interesuje. Bynajmniej ja jak kupowałem fury na graty, to u mnie w US to na mnie patrzyli z byka ze przylazłem z autem za 1000zł i im głowę zawracam, upominali iże w takim wypadku nie muszę łazić do US. Ale wiadomo jak jest, w jednym US machną ręka a gdzie indziej dostaniesz później kare. Także wg. lepiej się w US pokazać. Co do Rejestracji i OC, trzeba popytać na stacjach demontażu, u nas można się dogadać, koleś zabiera papiery od auta, tablice i tabliczki znamionowe i dostajesz dokumenty potwierdzające kasacje, dalej już do WK zgłosić demontaż. W moim przypadku, kupiony dawca miał jeszcze sporo OC, wiec na spokojnie sobie rozebrałem, a złomiarze przyjechali po w zasadzie goła budę, dostałem normalnie papiery że auto zdemontowane, i z tym do WK.
AdaskoC - Wto Sty 09, 2018 15:10

House napisał/a:
Tak jak mówisz. Kupujesz auto od jednego, nie rejestrujesz na siebie tylko od razu sprzedajesz na wschód, tablice ściągasz, zgłaszasz w ubezpieczalni ze sprzedałeś i auto zostaje dla Ciebie


A za kilka lat dostajesz wezwanie i info o popełnieniu przestępstwa :)

Kup auto z zagranicznej stacji demontażu pojazdów. Dostaniesz fakturę na części, auto będzie w przyzwoitym stanie. Z naszych krajowych to watpię byś coś sensowego odzyskał. Auto na części to musi mieć przebiegu nie więcej niż te 100-150 tyś km.

House - Wto Sty 09, 2018 16:36

AdaskoC napisał/a:
A za kilka lat dostajesz wezwanie i info o popełnieniu przestępstwa


Tak słyszałem, że robią, nikt się nie chwalił, że dostał jakieś wezwanie. Jeżeli coś więcej wiesz na ten temat to napisz bo jestem ciekaw :mrgreen:

nanab - Wto Sty 09, 2018 18:45

AdaskoC napisał/a:
Auto na części to musi mieć przebiegu nie więcej niż te 100-150 tyś km.

No to powodzenia, chyba rzadko kto sprzedaje na części samochód który 2 czy 4 lat temu z salonu wyjechał, nawet spalony i rozbity na kilka części bardziej opłaca się do polski sprzedać żeby z niego igłę zrobili :D

AdaskoC - Wto Sty 09, 2018 20:47

nanab, siedzimy w tym interesie od lat. Więc nie musisz mi tłumaczyć jakie auta można kupić na części i jak z opłacalnością tego jest :)

House, co chcesz wiedzieć wiecej? Dostali tacy handlarze w moich okolicach zarzuty. UFG sie do niektórych z nich przyczepił. Myślę że tu bardziej działa życzliwość ludzka, niż organy państwowe :)

Można by pisać i pisać. Ale nie sa to sprawy na forum publiczne :)

Dawidfso - Sro Sty 10, 2018 06:57

slax napisał/a:
Teoretycznie jak masz na umowie nie więcej jak 1000zl to US Cie nie interesuje. Bynajmniej ja jak kupowałem fury na graty, to u mnie w US to na mnie patrzyli z byka ze przylazłem z autem za 1000zł i im głowę zawracam, upominali iże w takim wypadku nie muszę łazić do US. Ale wiadomo jak jest, w jednym US machną ręka a gdzie indziej dostaniesz później kare.


W przypadku auta kupionego < 1000zł, zysk który trzeba byłoby odprowadzić dla państwa,jest niższy niż koszt całego ,,postępowania" dlatego na 99% w każdym US powiedzą to samo ;)

nanab - Sro Sty 10, 2018 16:51

AdaskoC, po prostu dziwnie to brzmi samochód pod 150 tys km na części jak to praktycznie nówka jest, no chyba że chodzi o licznikowe 150 tys, czyt. realne 650 tys :D
AdaskoC - Sro Sty 10, 2018 22:22

nanab, jestem cholernie zapracowany. Inaczej bym opisał trochę swoich racji :)

Napiszę tyle... Ja osobiście wiem że część ludzi nie toleruje laktozy i nie biegam po mieście z transparentami i nie krzyczę "Je*ać Krowy!"

A Ty słysząc/widząc że ktoś tam kręci liczniki, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora i nie szerz herezji :) Fakt, jest kupa handlarzy na allegro którzy sprzedają szit z przelotami po 400 tyś bo kupią to za 50-100 Funtów. My kupujemy tylko wybrane w porządnym stanie za co niestety trzeba też porządniej zapłacić.

Mało tego, trafiają się sztuki z przelotami po (przykład ostatniego auta z małym przelotem) 22997mil rocznik 2003(14 letnie auto). Z resztą u mnie w domu też auta robią po 3-4 tyś km rocznie.

nanab - Sob Sty 13, 2018 00:53

AdaskoC napisał/a:

A Ty słysząc/widząc że ktoś tam kręci liczniki, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora i nie szerz herezji

Tylko że to nie jest "ktoś tam", jakiś mały procent ogółu :) W normalnym świecie 20-letni samochód(jeśli jeszcze jeździ a nie stał się paletą żyletek) z przebiegiem 400 tys km to nic niezwykłego, a takie same poniżej 200 tys. to mały odsetek. Te co do nas trafiają i jeżdżą u nas mają odwrotną proporcję, większość niezależnie od wieku 250 tys., a po 400tys może procent populacji(szczerze mówiąc w życiu widziałem tylko jedno ogłoszenia z takim przebiegiem, podlinkowane w artykule o ekstremalnie wysokim przebiegu :p ). Widziałem też jak wygląda samochód który ma realne 200 tys. przebiegu, mniej więcej tak jak nasze krajowe z 50 tys. na liczniku, po wysprzątaniu i umyciu wygląda jak z salonu, ogromna różnica w porównaniu z naszymi 200 tys. Zdarzają się z realnym przebiegiem, ale to ułamek całości, rodzynek i już na pewno nie po okazyjnej cenie :)
Nie mówię że wszyscy kręcą, ale ciężko znaleźć po niskiej cenie samochód który średnio robił po 5 tys km rocznie.

AdaskoC - Pią Sty 19, 2018 17:09

nanab napisał/a:
Nie mówię że wszyscy kręcą, ale ciężko znaleźć po niskiej cenie samochód który średnio robił po 5 tys km rocznie


Jeśli nie ma się odpowiednich dojść to fakt, nie kupisz. Takie auta rozchodzą się "wśród swoich". Praktycznie każde auta z ubezpieczalni, czy banku które mamy możliwość kupowania, rozchodzą się w małym kręgu. Natomiast na aukcje lecą auta dla handlarzyków którzy klepią z trzech jednego i takie dla typowego Kowalskiego na dojazdy do pracy. Taka szczera prawda :)

pietka - Sob Gru 29, 2018 18:12

No właśnie to co w Polsce jest czynnikiem który trzeba zmienić, to dać możliwość obywatelowi, aby posiadał auto, a nie było potrzeby jego rejestracji czy ubezpeczania. W wielu państwach funkcjonuje takie prawo i ma się ono dobrze- a w PL, trzeba dać nakaz, bo się inaczej nie da.
Bo brak ubezpieczenia OC, to szereg nieprzyjemnych konsekwencji takich jak: https://wygodnie.pl/porady/co-grozi-za-brak-ubezpieczenia-oc