Zobacz temat - [R75] PRÓBA II
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R75] PRÓBA II

marek501 - Pią Sty 05, 2018 20:59
Temat postu: [R75] PRÓBA II
Witam !! ! Znowu szukam dla siebie ROVERKA 75 lub MG ZT , najchętniej polift sedan 2.5 lub 1.8t . Ale w moim rodzinnym miasteczku ukazała się taka oto oferta diesla.

https://www.otomoto.pl/of...html#47f2c1a1bf

Prawie "identyko" kolor i wnętrze jak w moim byłym, może trochę uboższe wyposażenie. Byłem go wstępnie oglądnąć takie parę minutek bez miernika gr. i TOAFA . Moje pytanie na co zwrócić uwaga w diesielku od BMW ? Ktore odczyty z TOAFA są istotne ?
Jeszcze jedno pytanie- skórkowe siedzenie i brak podgrzewania? Myślałem że przy skórach jast oczywiste.

MatiNitro - Pią Sty 05, 2018 21:42

marek501, Noo zdarza się brak grzania przy skórach. W zimę będzie to problem, webasto też nie ma niestety. Wygląda dobrze, przebieg typowo ogłoszeniowy.
Nic o pochodzeniu auta, zdobądź VIN poszukaj jakiejś historii auta, potem czujniki i TOAF.

prebenny - Pią Sty 05, 2018 22:52

marek501 jak chcesz diesla to nad moim się zastanów ;P A jak kv6 to do wujka ZLO się odezwij (chyba, że już nieaktualne ;) ) https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=106101
marek501 - Pią Sty 05, 2018 23:54

Widziałem oba w dziale "sprzedam auto" . Tak jak napisałem na początku, szukam polifta w sedanie . Mój budżet to 15-16 tys.A za egzemplarz w stanie SS z ośmioma kółkami dam nawet więcej.
YOBACK - Sob Sty 06, 2018 19:38

Mam wrażenei że ten handlarz z Dudek sprzedaje tego polifta od 2 lat, ale mogę się mylić. Możesz zapytać z ciekawości. Albo on sprzedawał inne rovery/mg 75/zt albo tego trzyma tak długo. Ale radzę może bardziej się przyglądać, bo aukcję mają tak charakterystyczną, że zapamiętałem, że na pewno coś takiego mieli +/- dwa lata temu, jak odbierałem prawko i szukałem auta;
marek501 - Sob Sty 06, 2018 20:18

Jestem z Kutna i w ramach rozrywki często odwiedzam "zagłębie komisowe" w Dudkach
to ok 3 km od mojego domu. Faktycznie masz rację niektóre auta stoją tam można powiedzieć całymi latami ,ten akuracik jest świeży. Roverki i MG sporadycznie się tam też pokazują a coś ciekawego naprawdę rzadko. Doskonale też znam opinię o tych komisach
-90% tego co sprzedają to zjeżdżone,wyeksploatowane padła z zapadniętymi siedzeniami z cofniętymi przebiegami itp. Ten nie wygląda na mocno zużyty ,jutro lub pojutrze jak znajdę trochę czasu podjadę i przejrzę mu się bliżej + jazda próbna.

MatiNitro - Sob Sty 06, 2018 20:32

marek501, przede wszystkim zdobądź VIN. Jak masz miernik lakieru to sprawdź od razu. Jak blacharka OK, to kup jakiś VIN check w internecie.
marek501 - Sob Sty 06, 2018 22:30

Tu pokazał się fajny ZT tak zadbany że do kolejnej wymiany rozrządu zastało jeszcze 50tys. km
https://www.otomoto.pl/of...y-ID6zsOAG.html

MatiNitro - Sob Sty 06, 2018 22:57

Jaki rozrząd za 50 tyś km? To jest diesel! Widać, że tekst pisany typowo pod ludzi, którzy nie mają pojęcia i polecą na niskie koszta pozakupowe, złudzenie auta doinsestowanego.
prebenny - Nie Sty 07, 2018 08:33

Do tego przyciemnione przednie szyby :| Ale tekst z rozrządem pierwsza klasa :rotfl: Aż zapytam czy ma fakturę ;p
adam_26 - Nie Sty 07, 2018 08:55

Cytat:
-zawieszenie całe nowe zrobione niecały rok temu

ta już w to wierzę :puknij: ludzie to mają fantazje na tych aukcjach :mrgreen:

sash997 - Nie Sty 07, 2018 10:31

Że też niema bata na takich oszustów
marek501 - Pon Sty 08, 2018 15:35

Byłem na oględzinach tego roverka w Kutnie . Obmierzyłem, pooglądałem pojeździłem i go chyba raczej nie kupię. Troszkę za dużo jest do zrobienia, a przyjemność z jazdy taka sobie- hałasował chyba gorzej jak moja 45 idt , sporo wyposażenia wpadało w nieprzyjemny rezonans . Jeździł poprawnie, skrzynia ok, zawias raczej też. Tak poza tym : lakier oryginal na wszystkich elementach, miejscami mocno cięty gr spadała do 70-80 nm . Klar z tylnego zderzaka zaczyna schodzić . Tłumik zgnity. Jedna felga w purchlach podmalowana srebrna farbką. Przenia szyba wymieniana i wg Toaf nie działa czujnik deszczu .Jeden przeciwmgielny pęknięty ,w kierunkach woda, przednim reflektorom przydała by się regeneracja. Pod maską w miarę czysto, sprężyny gazowe do wymiany- maskę trzeba było trzymać rekami,
olej nalane 1-1,5 cm ponad max , chociaż olej to za dużo powiedziane -maź , pod korkiem to samo. Ktoś mocno zaniedbywał wymianę oleju. W bagażniku podłoga zgnita i zapleśniała do wyrzucenia ,bagażnik do uszczelnienia ,tylne prawe drzwi nie otwierały się z centralnego -możliwe że trochę przymarzły. I jeszcze sporo podobnych drobiazgów Cena 11800 + kupa roboty , chyba se odpuszczę ....

tommasino - Pon Sty 08, 2018 22:15

marek501, No widzisz... :( a z aukcji nówka sztuka nieśmigana.
Nie ma to jak dobre zdjęcia wstawic i nienaganny opis. Dosłownie iść i kupić.
Nie nawidze takich handlarzyków. Zadzwonisz i same cuda wianki ci opowiadają. Myśla, że z ciemnotą rozmawiają. A jak zaczynasz pytać o rożne bolączki Roverków to zatkało kakałłłło :P

Niestety! Chcąc kupić wymarzone autko w dobrym stanie trzeba sie najeździć jak ta ofiara i nawet niekiedy stracić czas :evil: :evil:

Ten czarny Mgik to też myślę, że nie w lepszym stanie. Wypucowany, nieporysowany. Ładnie wyklepany :P

Chłopaki, jest tam kto z okolic komu chciałoby sie sprawdzić???
Teraz to aż ciekawy jestem czy większości teoria co do wraku się sprawdzi??? :razz: :razz:

marek501 - Pon Sty 08, 2018 22:44

A jak coś ciekawego to tys km
https://www.mobile.de/pl/.../254763505.html

christopher7 - Sro Sty 10, 2018 16:56

marek501 napisał/a:
Tu pokazał się fajny ZT tak zadbany że do kolejnej wymiany rozrządu zastało jeszcze 50tys. km
https://www.otomoto.pl/of...y-ID6zsOAG.html

Chyba zaglądają na nasze forum bo to usunęli :twisted:

marek501 - Nie Sty 14, 2018 22:50

A co powiecie o tym ZT https://www.olx.pl/oferta...html#5b96ee2898
cena podejrzanie niska i stoi jakby miał połamaną prawą sprężynę z tyłu.

tommasino - Pon Sty 15, 2018 00:50

marek501, to jest R75 ze zderzakiem ZT. Pytanie czy zderzak pojawił się po bombie :P :P

A stoi tak dziwnie bo na nierównym terenie :razz: Ogólnie zdjęcia słabej jakości. Ciężko cokolwiek napisać.

prebenny - Pon Sty 15, 2018 08:27

Tylne sprężyny to akurat 'norma' w 75, że pękają. Wydatek zasadniczo nieduży i można samemu zrobić (wystarczą 2 lewarki i ocean cierpliwości na 'odzyskanie' tych gum na końcach sprężyny).
marek501 - Pon Sty 15, 2018 18:39

Macie racje coś mocno nie tak jest za autem , rozmawiałem z właścicielem upierał się że to MG nie rover 75 i tak jest w dowodzie . Przynajmniej uczciwie przyznał że auto ma wypadkową przeszłość- wg niego uszkodzony był przedni zderzak i szyba po wystrzale poduszki od pasażera. Po kolejnym niewygodnym pytaniu po prostu się rozłączył . Tak w ogóle to zainteresowałem się autem bo to tylko przysłowiowy rzut beretem od domu. Czyli sumując nieprzewidywalna mina i jeśli mówił prawdę co do dowodu to jeszcze zryte papiery.
tommasino - Wto Sty 16, 2018 00:50

marek501, MGik to napewno nie jest. Przede wszystkim wnętrze auta zdradza wszystko.
Deska, zegary i gładka skóra na kierownicy. Z zewnatrz to juz tym bardziej :P

Tak czy inaczej auto ktoś kiedyś kupi i będzie to ktoś kto niestety nie bedzie się znać. Też miałem kiedyś rożmowę przez telefon ze sprzedającym, który zamieścił idealne auto, serwisowane. Na techniczne pytania nie dość, że nie wiedział o czym mówie to też po chwili się rozłączył :P :P :P

christopher7 - Wto Sty 16, 2018 09:12

Wstawianie zderzaka z MG do R75 nie zawsze musi świadczyć o dzwonie. Niektórzy mieli po prostu fantazję to zmienić żeby wygląd był nowocześniejszy ;-)
SeniorA - Wto Sty 16, 2018 18:28

tomasino napisał/a:
MGik to napewno nie jest.
na pewno nie najbogatsza wersja z 6 stopniową skrzynią JATCO jak pisze sprzedający.
marek501 - Wto Sty 16, 2018 22:05

No niestety ciężko ,b.ciężko wyrwać coś sensownego tak żeby cieszyć się autem i nie wpakować na dzień dobry 10 tys . Jak już pokaże się coś nowego w sieci np. https://www.otomoto.pl/of...html#e5e2979cc9 to ręce opadają 1.8T trakcja ,ESP ,166 przebieg, ERROR na liczniku tapicerka wygląda na 300 tyś. Coś czuje że jeszcze długo będę tłukł się swoją 45-tką.
prebenny - Czw Sty 18, 2018 08:25

marek501 tym bardziej się dziwie, że jeszcze nie byłeś w zielonej górze u xRa ;)

Wiem, że szukasz polifta (nie wiem czy Ci się bardziej podoba - nie będę tu dyskutował, bo wiadomo, że to kwestia gustu czy chcesz młodszy rocznik - moim zdaniem bez sensu ;P ) ale mówiąc szczerze nie kupiłbym 'niepewnej' 75 (tzn takiej, której nie wiem, że ktoś dbał). Już przerabiałem temat - drugi raz nie chcę (m in dlatego tacie wciskałem 75 od Markzo).

AdaskoC - Pią Sty 19, 2018 16:40

marek501, Poliftowe kombi CDT manual Cię interesuje :) ? Nowe sprzęgło, zawieszenie i wiele wiele innych ;)
marek501 - Pią Sty 19, 2018 22:17

Nie AdaskoC , interesuje mnie polift sedan MG ZT 2,5 lub 1,8T , Rover 75 2,5 lub 1.8T. Brałem pod uwagę diesla CDT ale po przejażdżce takowym stwierdzam że do v6 jeśli chodzi o przyjemność i frajdę z jazdy dzieli go przepaść. A auto zamierzam kupić właśnie dla przyjemności i frajdy -wozidło w dieslu mam już w domu.
MatiNitro - Sob Sty 20, 2018 00:20

marek501, a ten diesel był sprawny kompletnie? Jaką mocą dysponował? Bo może to była po prostu "seria", a gdzie porządny serwis jednostki czy chip silnika.
adam_26 - Sob Sty 20, 2018 07:04

MatiNitro napisał/a:
marek501, a ten diesel był sprawny kompletnie? Jaką mocą dysponował? Bo może to była po prostu "seria", a gdzie porządny serwis jednostki czy chip silnika.


V6 to V6 :P

dzelo23 - Sob Sty 20, 2018 11:00

:mrgreen: a 1.8 turbo to 1.8 turbo już w serii fajnie jeździ a po modach to..... Trzeba częściej opony zmieniać :d
marek501 - Sob Sty 20, 2018 17:54

MatiNitro napisał/a:
marek501, a ten diesel był sprawny kompletnie? Jaką mocą dysponował? Bo może to była po prostu "seria", a gdzie porządny serwis jednostki czy chip silnika.
Jeździłem serią w automacie , szedł jak trzeba i nie rzecz w osiągach tylko w stylu w jakim to robił - hałas i wibrację ani na chwile nie pozwalały zapomnieć że to diesel. Jedyne co mi się podobało to chyba automat właśnie -pracował wyjątkowo płynnie i zmieniał biegi kiedy trzeba i w dół i w górę. dzielo23 R 75 1.8T to chyba najrozsądniejszy silnik do tego auta dodając koszty+osiągi+awaryjność+dźwięk silnika itd. -niestety jest ich na rynku chyba najmniej.
christopher7 - Czw Sty 25, 2018 07:54

CDT służy do jeżdżenia. Kupuje się z rozsądku ze względu na niezłe spalanie i relatywnie małą awaryjność. "Efekt diesla" i tak w tym silniku jest mniej odczuwalny niż w niektórych szrotenvagenach.
V6 2,5l kupuje się dla przyjemności :-))))
1.8T kupuje się z rozsądku. Jak ktoś nie chce żeby pracownicy okolicznych stacji benzynowych zwracali się do niego po imieniu i nie chce ostatnich pieniędzy zostawić na stacji benzynowej na paliwo to decyduje się na 1.8T. Przyjemność z jazdy też jest :-)

dzelo23 - Czw Sty 25, 2018 12:13

Tak żeby trochę pomóc w podjęciu decyzji https://youtu.be/l0ljAQwhzwQ
Muszę sprawdzić się z zt 190, mam cichą nadzieję że nie zostanę w tyle nic a nic :d

christopher7 - Pią Sty 26, 2018 09:57

To jakiś nowy test zegarów na szybkość wskazówki obrotów? ;-)
dzelo23 - Pią Sty 26, 2018 13:08

To test wzrostu temperatury w zależności od obrotów i prędkości.
christopher7 - Pią Sty 26, 2018 14:00

Test robi wrażenie :boisie: :ok2:
Mogli jednak na tej tarczy z prawej dać 260km/h...

marek501 - Pią Sty 26, 2018 23:34

Nie wiem dzielo23 co namodziłeś w tej "turbawce"- toć to szatan nie rover (!) :o
Nie mam żadnego parcia na v6 i jak się trafi sensowny 1.8t to pewenie nie pogardzę. christopher7 piszesz że V6 palą absurdalne ilości paliwa- faktycznie sporo, miałem prawie rok 2,5 w automacie - miasto 15-16 trasa 8-9 ,tyle że moje roczne przeloty spadły do około 7-8 tyś. Nawet gazu nie opłaci się zakładać .

.

christopher7 - Pon Sty 29, 2018 12:02

Powiedzmy że jeśli chodzi o V6 2.5l na okazjonalne weekendowe wyjazdy; to relacja przyjemności z jazdy w stosunku do spalania paliwa jest bardzo OK. Ale jak się codziennie w dużym mieście stoi w korku, przesuwa mozolnie metr za metrem a wóz błyskawicznie pochłania kolejne wiaderka paliwa to przyjemność z jazdy fajną furą bardzo psuje świadomość spalonych właściwie bez sensu litrów paliwa :cry:
martinsc - Sob Lut 03, 2018 23:13

2.5 v6 dlaczego niby nie miałby się nadawać do miasta od 4lat śmigam takim potworkiem praktycznie tylko w mieście i pali mi 13.5 gazu w manualu przy staniu co chwilę na światłach a do tego mam dość ciężka nogę. Ale tak idąc dalej 13.5l x 2zl wychodzi 27zl na 100km, diesel kosztuje 4.5 za litr czyli 27/4.5=6. Czyli koszt taki jakbym diesel palił mi 6 litrów po mieście przy szybkich startach spod świateł ale już inna jazda i brak tego dźwięku. Ale koszty wyższe tak rozrząd za 1500 raz na 100 000, no i przez 4 lata padł czujnik położenia walka rozrządu 150zl z bmw reszta zawieszenie i filtry oleje itp czyli jak w każdym innym R. Fakt jest tylko taki iż oglądając ogłoszenia i patrząc na 2.5v6 to są już mocno zajechane i serwisowane raczej u mietka w szopie. Lepiej jak szukać to z Warszawy lub Krakowa bo jest większa szansa że jeździły tam gdzie ktoś te silniki ma w małym palcu,
christopher7 - Wto Lut 20, 2018 09:26

Jak patrzę po obecnych ogłoszeniach to raczej słabo to wygląda. Dawno nie widziałem czegoś naprawdę ciekawego. Osoby które dbają o swoje fury czyli Klubowicze raczej rzadko chcą się rozstać ze swoimi dopieszczanymi latami "perełkami" w które wsadzili po kilkanaście tysięcy.
Z resztą po zetknięciu się z oczekiwaniami rynkowymi niektórych potencjalnych klientów typu 3000zł do negocjacji szybko rezygnują z jakichkolwiek planów sprzedaży. A to co najczęściej się pojawia na rynku, to co tu dużo mówić .... szroty albo biedawozy :cry:

martinsc - Wto Lut 20, 2018 15:36

Właśnie tak rozglądam się za czymś nowym, nowszym i przeglądając te oferty to wszystko jest praktycznie na skraju jakiejś przyzwoitości wszędzie coś do zrobienia, często potrzebujące lakiernika wnętrze praktycznie bardzo zmęczone i zapewne kilka spraw mechanicznych, łatwiej było 5 lat temu gdzie było max 70 ogłoszeń ale było co porównywać a teraz ceny tylko takie same a autka dużo gorzej wyglądają, myślę o czymś po lifcie ale tu znowu biedne wyposażenie, jedynie co mnie zainteresowało to ten R75 z Gniezna zielony w kombiku 2.5v6, no ale cena 14k trochę sporo biorąc pod uwagę że sprowadzany, i porównując ceny zadbanych w de to za mało kosztuje ciekawe co mu było jakiś dzwon, hgf, czy wyciek płynu kupiłbym go ale jak się wkopie w remont za 6k to bym się załamał, a z drugiej strony to do Gniezna jakieś 5-6 godz więc jechać i się rozczarować to zonk. Może jest ktoś z okolic Gniezna?
tommasino - Wto Lut 20, 2018 15:54

christopher7, i bywa również tak, jak to już nie jeden raz widziałem na fejsie, że fanatyk marki sprzedaje zadbaną "perełkę" wystawiając za wyższą cenę jest jednocześnie dosłownie gnojony. Wkurza mnie to!!! Wszyscy szukają ciekawych i zadbanych aut nie biorąc pod uwagę fakt, że jednak takie auto musi kosztować stosunkowo więcej. Auto, w którym na czas wymieniane są elementy eksloatacyjne, jak płyny, cześci zawieszenie, itp. często komentuje się, że są to właśnie elementy eksploatacyjne, powinny być sprawne i nie powinny mieć wpływu na cenę. Dla mnie jest to wielka bzdura!!! I uważam takie opinie sa objawem beznadziejnej ignorancji!!!
Auto wystawione za kilka tysięcy a nawet i nie też chętnie nie kupują tylko pytają się o opinie lub też stwierdzają, że trup i nie warto.

martinsc - Wto Lut 20, 2018 16:21

Tak też się tu zgodzę jeśli wymieniane było wszystko tak jak trzeba itp. Ale ostatnio oglądałem 75 18t i masakra rozrząd i cała reszta była robiona w 2011 jak go panie kupiłem a czemu tak nierówno pracuje może kable albo świece bo jak kupiłem i jeździł to nie zaglądałem. No ręce mi opadły i podziękowałem. Natomiast swojego jak kupiłem to był po dużym serwisie w Britisch cars rozrząd oleje visy, cały układ hamulcowy i fakt zapłaciłem więcej ale spokojnie jeździłem wiedząc co było robione.
christopher7 - Wto Lut 20, 2018 16:26

tomasino, no właśnie ...
Powyżej pisałem, że jak ktoś od nas z klubu zdecyduje się jednak wystawić swój wóz to od razu zderza się z roszczeniowymi klientami którzy chcieliby wóz w stanie idealnym za grosze a jak słyszą cenę to oczywiście płyną komentarze typu ale drożyzna, cena z sufitu, etc. Finalnie kupują "okazję" za 2-3 tys i dopiero wtedy zaczyna się jazda :mrgreen:

marek501 - Nie Kwi 15, 2018 21:40

Witam kolegów!!! Informuje że II podejście do R75 zakończyło się ponownym zakupem polifta 2,5 v6 w automacie . Jak ktos jest ciekawy cóż takiego nabyłem to zapraszam do działu "nasze auta" ,wkleiłem tam kilka fotek.
pozdr.