Zobacz temat - [R25] Problem przy odpalaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Problem przy odpalaniu

buakaw - Pią Sty 12, 2018 16:57
Temat postu: [R25] Problem przy odpalaniu
Witam.

Dziś napotkałem problem w moim roverku. Chodzil normalnie caly dzien ale w pewnym momencie jak zgasilem i odpalic chcialem to piszczal mi samochod w srodku oraz lampkja immo sie swiecila nieustannie. Wysiadlem, zamknalem z pilota normalnie i za godzine wrocilem i odpalil normalnie.

Wnioskuje ze bezpieczniki sa OK bo jakby byl spalony jakis to by objawy mial nadal te same. Czy ktos moze mi podsunac jakis pomysl co tam mogloby byc nie tak ?

Boje sie ze pojade gdzies i znow nie odpali :P

Pozdrawiam!

seraph - Pią Sty 12, 2018 17:35

Otworzyłeś samochód pilotem, wsiadłeś i po przekręceniu na zapłon immo wyło i nie reagowało na sygnał z pilota? Czy był otwarty, a immo się nie chciało dezaktywować przed odpaleniem?
buakaw - Sro Sty 17, 2018 20:55

Nie, byłem w trasie, a gdy podjechałem pod dom, zgasiłem auto to przypomnialem sobie zeby jeszcze w jedno miejsce podjechac i wtedy nie chcial zapalic juz. Kluczyk byl caly czas w stacyjce. Po przyjechaniu i zgaszeniu silnika, zostawilem go na minute na zapłonie. Zgasiłem zapłon, pozniej juz nie odpalil.
ADI-mistrzu - Czw Sty 18, 2018 07:58

buakaw, było trzeba wyjąć kluczyć i ponownie włączyć, IMMO nie zauważyło z jakiegoś powodu pilota.

W pilocie jest transponder a w okół stacyjki cewka, samym kluczykiem nie odpalisz jeśli pilot nie jest w okolicy.
Wtedy zapala się dioda na liczniku i IMMO w aucie piszczy.

buakaw - Sob Sty 20, 2018 15:08

No właśnie nie próbowałem wyciągać kluczyka :) Dzięki za pomoc i odpowiedzi.

Pytanie mi się nasuwa jedno jeszcze - może lamerskie, ale nie mam pojęcia jak to działa w detalach - czy jak już odpalę auto to podczas jazdy mi się taka sytuacja nie powtórzy ? W sensie czy nie zgaśnie mi bo nagle znów nie znajdzie kluczyka :P

Pozdrawiam!

seraph - Nie Sty 21, 2018 11:17

Nie. Kluczyk ma być "widoczny" tylko na starcie.
buakaw - Nie Sty 21, 2018 11:26

Dzięki!