Zobacz temat - Demontaż butli lpg do przeglądu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Demontaż butli lpg do przeglądu.

tomii620si - Nie Sty 14, 2018 11:56
Temat postu: Demontaż butli lpg do przeglądu.
Witam.
Mam mały problem.. Skończył mi sie przeglad.. Ale skończyła sie tez homologacja butli lpg..
I teraz tak.. Normalnie wymienilbym butle lpg i z bani ale skonczyl mi sie silnik w aucie i jestem w tracie jego wymiany co sporo kosztuje... Wiec przeglad + butla to kolejne 700zl ktorych teraz nie mam a przeglad by sie przydał..
Butle i tak założę nowa ale puki co musze cos wykombinowac.

Czy jak zdemontuje butle lpg - ktora to musi miec homologacje.. Wtedy auto przechodzi przeglad jak bez instalacji ? I papiery homo nie sa wymagane i wtedy powinno to przejsc przeglad ? (Oczywiscie pod warunkiem sprawnosci reszty elementow)

marcin.misek - Nie Sty 14, 2018 14:34

tomii620si napisał/a:
Czy jak zdemontuje butle lpg - ktora to musi miec homologacje.. Wtedy auto przechodzi przeglad jak bez instalacji ? I papiery homo nie sa wymagane i wtedy powinno to przejsc przeglad

Teoretycznie tak.
Tyle ze potem musisz robic kolejny przeglad juz z butlą. Wiec nie lepiej poczekac chwile i poskładac wszystko jak nalezy ?

tomii620si - Nie Sty 14, 2018 16:28

No wlasnie tak patrze ze za 100 150zl na farcir mozna kupic 2 letnia butle z papierami.. 200 to taka zwykla cena to moze nje ma co swirowac durnia..
nanab - Nie Sty 14, 2018 17:29

tomii620si napisał/a:
Wiec przeglad + butla to kolejne 700zl ktorych teraz nie mam a przeglad by sie przydał..

Skąd pomysł z taką ceną? Używana butla z gejologacją poniżej 100zł, nowa najtańsza ok 200zł

tomii620si - Nie Sty 14, 2018 17:32

Funkiel nowka taka jak moja.. 500.. Przeglad 180zl..

Dlatego chyba poszukam uzywki rocznej lub dwu i tyle

nanab - Nie Sty 14, 2018 18:57

To ile masz 200l zbiornik czy przyczepkę z cysterną? :D 55l za 250zł dostaniesz nową, używkę widziałem ostatnio za 200zł 76l i legalizacja jeszcze 5 lat, miałem kupić, ale mi nie wejdzie w miejsce na koło.
Koder - Nie Sty 14, 2018 21:02

Kolego nie kombinuj. Systemu nie ominiesz.
Przecież w dowodzie rejestracyjnym masz wpis o instalacji gazowej.

dawidek126 - Sob Lut 17, 2018 21:16

diagnosta chyba nie podbije BT gdyz jak ktoś zauważył masz wpis w DR.
wyjmujesz butle a on ma ci zrobić wpis bo butli niema ale jest wpis że lpg jest w aucie...
na chłopski rozum to ma ci podbić badanie bo niemasz butli a ty w domu wsadzisz starą i na rok masz podbite badanie:) chyba każdy by tak robił bez homologacji:)

pozdrawiam