Zobacz temat - [R25] Światła do jazdy dziennej do R25
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R25] Światła do jazdy dziennej do R25

milky - Pon Sty 15, 2018 14:19
Temat postu: [R25] Światła do jazdy dziennej do R25
Czy ktoś z Was może montował tego typu światła https://www.iparts.pl/cze...x1-1058195.html do R25??? Często zapominam o włączeniu świateł a te Philipsy tak delikatnie wyglądają więc można je założyć. Doradzi ktoś coś?
NoPE - Pon Sty 15, 2018 20:49

Kierunków też zapominasz włączać przy skręcie? Ten ustawowy przywilej mają tylko właściciele BMW. Pasów też zapominasz? A wrzucać biegi?
Wyrób sobie nawyk, a wszelkie niefabryczne dejlajty traktuj jako ozdoba auta.
Uwierz, że nie jesteś widoczny na drodze, a z tyłu przy deszczu czy smogu to już katastrofa z idiotami od pseudo dziennych.

Moja rada to philips 360 jako postojówki i zwarty na stałe przełącznik postojówek po przekręceniu stacyjki. Będziesz o wiele bardziej widoczny, bo światła są wyżej i święcić będzie też tył.
Dejlajty poziome w R25 nie pasują. Jak już to ringi

sTERYD - Wto Sty 16, 2018 09:37


Moderator sTERYD informuje

milky! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji


milky - Wto Sty 16, 2018 10:51

sTERYD, poprawione, sory!

NoPE, podrzuć jakiegoś linka gdzie to można kupić bo wygląda super! A o reszcie raczej pamiętam tylko nie o światłach :)

NoPE - Wto Sty 16, 2018 20:37

Na allegro wpisz
dzienne ringi

skorpion200 - Sob Sty 27, 2018 19:08

ja montowałem moduł podpinasz sie do długi i one sie same włacza po uzyzkaniu pełnego ładowania alteratora i świeca z moca 30% wiec nie oślepiaja jak długie a nie montujesz dodatkowych światełek :) kwestia gustu ale ja jakies ledy prawie300 to troche za duzo za chinę

[ Dodano: Sob Sty 27, 2018 19:08 ]
albo teraz wchodza na rynek fajne dzienne wkładasz je w kierunki i świeca na biało a jak wł kierunek wtedy miga kierunkowskaz fajny bajer wziety z nowych aut

nanab - Nie Sty 28, 2018 01:13

Też myślę że lepiej będzie wyglądać jak włączysz długie tylko trochę słabiej, na ok 1/3 normalnej mocy. U siebie będę robić coś takiego.
herobot - Wto Lut 13, 2018 10:04

A ja trochę odbiegnę od tematu . Takie ringi w halogenach jeżeli bym chciał zastosować jako postojówki to będzie to legalne czy lipa ?
W reflektorze nie mogę mieć postojówki i szukam miejsca gdzie to wsadzić (kierunek/halogen) .

skorpion200 - Sro Lut 14, 2018 21:02

ringi w halogenach jako postojówki spoko ale ani policja ani facet na przegladzie nie beda zadowoleni :) dzienne moga byc tylko na tej wysokosci prosciej w lampie wywiercic otwór i wpakowac diode skoro nie mozesz miec tam gdzie originał
herobot - Czw Lut 15, 2018 15:37

skorpion200, własnie postój musze dać gdzieś indziej niż w kloszach głównych bo nie będzie na nie miejsca :D
skorpion200 - Pią Lut 16, 2018 18:25

hehe to co za tuningi beda :D to rob uessy :D czyli tak jak w hameryce ze kierunki świeca cały czas tam to wtedy jest jako postojówki :mrgreen:
herobot - Nie Lut 18, 2018 16:07

skorpion200, Tjuningi jak talala :D . Kierunki już są w "usa" ale za to już się doczepili pomimo , że na osobny przełącznik :( Chodzi o to , że będą po 2 soczewy na reflektor i całe czarne mają być i myślałem by poprostu do soczewki wewnętrzej (tam gdzie w serii długie/postoje) wsadzić postój w soczewkę by lekko sie świeciła coś jak na foto .

pietka - Pon Lut 19, 2018 11:18

Na rynku jest naprawdę duży wybór jeżeli chodzi zarówno o żarówki jak i całe instalacje składające się z lamp do zamontowania.

Warto też wiedzieć, że tylko nieliczne są zgodne z przepisami zarówno prawa jak i posiada niezbędną homalologację.
Kolejna kwestia to umiejętne rozmieszczeni takich świateł na przodach. Nie może to być zrobione metodą na rympał, tylko musi być zrobione w taki sposób, aby drogówka się nie przyczepiła.

Nie mniej dobrej jakości ledy potrafią świecić mocniej niż zwykła żarówka.
Być przez to lepiej widoczne. Warto się jednak liczyć z tym, że przy kontroli można stracić dowód rejestracyjny.
Na https://nocar.pl/blog/led-owcy-w-natarciu-czyli-ciemne-strony-swiatel-do-jazdy-dziennej-led/ trochę więcej napisali na ten temat.