Zobacz temat - [MG ZR] Temperatura rośnie przy większej prędkości
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Temperatura rośnie przy większej prędkości

Enterclose - Sro Sty 17, 2018 21:27
Temat postu: [MG ZR] Temperatura rośnie przy większej prędkości
Dzień dobry, po raz pierwszy i mam nadzieję nie ostatni(tzn. nie w tym dziale bynajmniej :/ ).
A więc jak w temacie, sprawa dot. układu chłodzenia(chyba, mechanik ze mnie słaby:D). Samochodzik świeżo po wymianie uszczelki(razem z planowaniem głowicy), termostatu i rozrządu wraz z pompą wody(korek też wymieniłem). Całą naprawę wykonał znajomy mechanik, ja tylko zdjąłem głowice, bo na więcej mnie nie stać :p Od razu mówię, że części nie były brane po taniości.
Przed naprawą samochód grzał się cały czas, brakowało również ogrzewania. Po naprawie tydzień wszystko cacy, ogrzewanie prawie lawa no i dzisiaj na autostradzie obserwuję jak temperatura idzie w górę(trzymała się poniżej czerwonego pola) ale woda ze zbiorniczka już powoli ciekła, chociaż nie tak jak przed remontem.
Przetestowałem parę razy no i wraz z przekroczeniem 100km/h temperatura równo idzie w górę z prędkością, po wjechaniu do miasta i zmniejszeniu prędkości temperatura wraca do normy(wiatraczek cały czas działa).

Nie znalazłem tematu z tego typu usterką więc czekam na jakieś rady/pomysły :/

IROLA - Czw Sty 18, 2018 08:20

Jak chłodnica - czy cała ciepła - może termostat się nie otwiera ? Jeżeli się nie otwiera .... to może przez zaworek w kolektorze (zawsze będę go winił ...).


(Raczej popraw temat)

Enterclose - Czw Sty 18, 2018 16:12

Chłodnica cieplutka