Zobacz temat - [R25] Uszkodzona atrapa/gril
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Uszkodzona atrapa/gril

buakaw - Czw Sty 25, 2018 13:40
Temat postu: [R25] Uszkodzona atrapa/gril
Witam.

Podczas ostatniego odśnieżania przyhaczyłem żeberka od atrapy... mam pytanie, bo wiem, że w zimę jest zimno, a w lato nie dość że gorąco to od silnika temperatura bije.

W takim wypadku pytanie moje: Czy warto kleić taką usterkę ? Jeśli tak to jaki klej byłby najlepszy do warunków temperatury jakie panują w tych rewirach ? :)

Pozdrawiam!

nanab - Czw Sty 25, 2018 16:58

Najlepiej pospawać zamiast kleić.
bociannielot - Pią Sty 26, 2018 09:24

ogólnie możesz olać, nic złego Ci się nie stanie bez żeberka/ek w grillu
christopher7 - Pią Sty 26, 2018 10:07

Jak szczebelek się uchował można pospawać domowym sposobem np. lutownicą. Na kropelkę też daje się zamocować ale efekt słabszy niż spawanie. Tak w ogóle to te plastiki przy niskich temperaturach są strasznie kruche...
bociannielot - Pią Sty 26, 2018 10:54

christopher7 napisał/a:
Na kropelkę też daje się zamocować ale efekt słabszy niż spawanie
na kropelkę to zgubi to po paru km, lepiej było by jakimś poxipolem np spróbować
christopher7 - Pią Sty 26, 2018 12:31

Kiedyś wklejałem na cyjanoakrylowy (tyle że w żelu nie w płynie). Wytrzymało spokojnie z ponad rok. Po tym czasie i tak grill został wymieniony na nowy ze względów wizualnych. No fakt lepszy byłby dwuskładnikowy epoksydowy... Tyle, że trzeba masy epoksydowej dać nie tylko w miejscu pęknięcia ale najlepiej nadłożyć w niewidocznym miejscu z tyłu grilla żeby było wzmocnione. No i warto uważać przy klejeniu by wszystkiego nie upaprać epoksydem bo paskudztwo ciężko będzie potem usunąć :wink:
buakaw - Sob Sty 27, 2018 17:11

Cześć, dzieki za porady.

W zasadzie to nie wiedziałem, że można to spawać. Spawanie dla mnie to jakiegoś metalu a ta atrapa to plastik (chyba ze o czyms nie wiem :D ).

Nowa 160zl widzialem na aukcjach ale nie wiem czy warto az tak sie tym przejmować.

Co do tego ze nic mu nie bedzie bez tych żeberek to OK ale wizualnie to kiepsko wygląda... jak szczerbaty jakis :)

Żeberka mi się zachowały więc spróbuje to pokleić lub "pospawać" jak sugerujecie.
Ewentualnie wymienie całość.

Pozdrawiam!

nanab - Sob Sty 27, 2018 18:01

Nie ma znaczenia czy metal, stop, plastik, woda czy kostka masła. Spawa się wszystko co pod wpływem temperatury się topi.
christopher7 - Pon Sty 29, 2018 14:26

buakaw, Nie potrzebujesz do tego nawet żadnej spawarki. Zwykła lutownica w dłoń i sam ten szczebelek sobie zamocujesz. Spawanie plastiku jest łatwe. Zgrzewaj z tyłu od niewidocznej strony. Grille w Roverze 75 są o ile dobrze pamiętam z ABS-u. Przydatny może być kawałek takiego plastiku do nadłożenia/nadlania z tyłu łączenia szczebelka z grillem. Jak masz lutownicę to całkowity koszt tej naprawy będzie cię kosztował tyle co prąd zużyty przez lutownicę :mrgreen: