Zobacz temat - Poprawienie momentu z dołu w 1.6
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Poprawienie momentu z dołu w 1.6

Khonju - Pią Sty 26, 2018 07:16
Temat postu: Poprawienie momentu z dołu w 1.6
Witam!

Jako, że robię przekładkę na 1.6, to szukam pomysłu na lepszy dół w silniku. Zależy mi, żeby wstawał jak najwcześniej, bo dużo jeżdżę po mieście i jednak czasem przy włączaniu się do ruchu jest mało momentu z dolnego zakresu obrotów.

Chciałbym to zrobić raz, a konkretnie, bez pośpiechu. Dodam, że skrzynia docelowo będzie 5C39, czyli krótsza niż w serii.

Jest pomysł na wałki, kolektory, tanie turbo. Pytanie w co najlepiej inwestować. Pozdrawiam

Markzo - Sob Sty 27, 2018 13:24

Pakuj 1,8 - odczujesz najwiekszą poprawę;) masz memsa 1,9 wiec kicha z remapem pod ewentualne turbo/kompresor, swinie też chyba tego triggera zapłonu nie obsluguja. W sumie wpakowalbym 1,8 z wałkami tf lub vvc, kolektor wydechowy i ssacy z vvc - powinno sensownie to latac.
skorpion200 - Nie Sty 28, 2018 11:54

albo soft turbo,lub zwiekszyć ćiśnienie spreżania:D
Khonju - Pon Sty 29, 2018 07:52

Mareczku wpadł mi silnik praktycznie za darmo, kompletny z osprzętem, więc wolę już tą kasę na coś innego przeznaczyć, aniżeli zakup drugiego silnika. Właśnie myślałem o wałkach z TF'a, soft turbo + sterowanie z DET'a, jakieś kolektory. Jak to by nic nie dało to jakieś tanie ITB.

Czasu mam sporo, zaplecze techniczne także. Praca po godzinach. Chciałbym go zrobić dopiero na maj, także bez spiny :)

W domyśle i tak będę go rozbierał, do kompletnej weryfikacji. A sami wiecie jak to jest z silnikami od nieznanych osób. Wszystko ładnie, pięknie dopóki go nie rozbierzesz.

MultecFSO - Czw Lut 01, 2018 22:50

Wałki z TFa nie dadzą momentu na dole, o ile w ogóle je kupisz. ITB zbyt wiele też nie. Najlepsza metoda to soft turbo, takie by wcześnie wstawało. Albo 1.8 VVC.
Harry - Pią Lut 09, 2018 21:09

Wrzuć kompresor
addb1 - Sob Mar 24, 2018 21:22

Kompresor albo turbo :)
Z kolej lepiej wsadzać 1,8 z VVc lub bez. a jak bez to glowice chociaż z VVC i wałkami kolektorami ;D

dawidd - Sob Lip 07, 2018 06:41

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=88989