Zobacz temat - Dyskusja o komunikacji klubowej (wydzielona z 'Urodzin')
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Pozostałe sprawy klubowe - Dyskusja o komunikacji klubowej (wydzielona z 'Urodzin')

prebenny - Wto Lut 06, 2018 09:26

maciej kolejny argument żeby wcześniej podawać daty zlotów, płatności itp ;)
siemion_ - Wto Lut 06, 2018 20:49

prebennyZlot planujemy tradycyjnie w Boże Ciało, termin znasz, ma być trochę atrakcji, jakiś tor, może trafi się nagroda. Zapisać Cię, podać numer konta na który wpłacisz zaliczkę na Zlot?
prebenny - Sro Lut 07, 2018 00:53

siemion_ co roku jest ta sama dyskusja, że info o zlocie jest za późno.

A co do składki... Po tym co się 'stało' w temacie składkowym jakoś nie mam ochoty do tego tematu wracać, bo znowu wracamy do punktu info było na tydzień przed weryfikacją... Więc sam rozumiesz, że problem jest nieco szerszy i wykracza poza temat urodzin więc może trzymajmy to z daleka od tego tematu.

InEs - Czw Lut 08, 2018 21:21

prebenny, nie jesteś w klubie od wczoraj i powinieneś się domyśleć że co roku weryfikacja jest tego samego dnia. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie żebyś później zapłacił
prebenny - Czw Lut 08, 2018 21:58

InEs powiem wprost - jak idzie o kasę nie ma czegoś takiego jak 'domyśl się'.

Co się stanie jak zmieni się numer konta klubowego? Druga sprawa skąd mam wiedzieć jak zmieni się wysokość składki? Mam się domyślić?

Jasne, że nic nie stoi na przeszkodzie żebym później zapłacił ale to jest dodatkowa robota dla Was - nie dla mnie. W zeszłym roku też było podane info dopiero po tym jak Siemiona prosiłem na fb, bo na ssb mieliśmy dyskusję co i jak. I uwierz mi Ines tu nie chodzi tylko o mnie - ja po prostu o tym mówię na głos.

InEs - Czw Lut 08, 2018 23:07

Dyskusja odnośnie składki i weryfikacji w tym miejscu nie ma dalej sensu. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia załóż posta, gdzie będzie możliwość dyskusji na ten temat
prebenny - Czw Lut 08, 2018 23:18

Parę postów wyżej

prebenny napisał/a:
Więc sam rozumiesz, że problem jest nieco szerszy i wykracza poza temat urodzin więc może trzymajmy to z daleka od tego tematu.


Jak dla mnie ta dyskusja powinna mieć miejsce w tym temacie, który zamknęłaś.

Nie po to zwracam na to uwagę żeby Was wieszać czy palić na stosie tylko dlatego, że jest możliwość poprawy czegoś co 'odstrasza'. Czegoś przez co może parę osób więcej się pojawi na zlocie. Przez to, że te parę osób więcej będzie dalej ciągnąć klub do przodu.

Jeżeli w tym momencie już się nie rozumiemy to może faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu... Więc jeżeli chcecie przyjąć do wiadomości sugestie, które mogą coś poprawić to proponowałbym przenieść te posty do 'właściwego' tematu. Jeżeli nie... Ja swoje uwagi powiedziałem i sumienie mam czyste.

BetJar - Pią Lut 09, 2018 13:25

Zgadzam się z prebennym, info przypominające o urodzinach powinno być wcześniej,
chętniej bym wyprawił żonie urodziny połączone z urodzinami klubu. A tak już wynająłem lokal, właśnie na 24 lutego.
Info o składce klubowej też powinno być wcześniej.
prebenny, :brawo: nie jesteś sam.

InEs - Pią Lut 09, 2018 22:21

prebenny i BetJar, ja się wypowiem co do składki klubowej i weryfikacji.
Jaka już wspomniałam wcześniej weryfikacja klubowiczów jest zawsze na koniec stycznia, składka nie zmieniła się od dłuższego czasu więc nie rozumiem waszego podejścia.
Poza tym jak się dokona płatności później to też się zmienia statusl, wpłata w późniejszym terminie nie powoduje żadnych konsekwencji.

Markzo - Pią Lut 09, 2018 22:40

InEs napisał/a:
więc nie rozumiem waszego podejścia.

tu się zgodzę, nie rozumiesz :( chłopaki słusznie wyciągają po raz "n-ty" kwestie terminowości. Niestety dla wielu osób jest to denerwujące, bo napisanie 1 posta na forumie nie kosztuje dużo czasu i wysiłku :/ problem jest tu odkąd pamiętam i na pewno zbiera żniwo w szeregach klubowiczów :(

siemion_ - Pią Lut 09, 2018 23:19

a jeszcze mniej czasu i sporo mniej wysiłku w dzisiejszych czasach trwa zrobienie przelewu, po raz "n-ty" ta "kwestia terminowości" jakoś nie za bardzo was stresuje.
Interesują Was terminy, miejscówki, atrakcje i najlepiej żeby były podane na pół roku wcześniej. Bo musicie zaplanować urlopy, bo trzeba odłożyć 50 zł na składkę, bo trzeba podjąć strategiczną decyzję czy zapłacić składkę teraz czy przed samym zlotem.
Teraz postawcie się w naszej sytuacji. 38 Klubowiczów na dzień dzisiejszy, 1900 zł w kasie Klubowej. Może napisanie takiego jednego posta nie kosztuje dużo czasu i wysiłku, najwięcej czasu, wysiłku i funduszy i nerwów kosztuje to czego tak do końca nie widać, a efektem są wasze ucieszone pyszczki po każdym zlocie.

Więc jak widzicie każdy z Nas ma jakieś dylematy, możemy tę piłeczkę pimpongową odbijać raz w jedną raz w drugą stronę, a tak naprawdę jedziemy na jednym wózku. Tylko że jak by to powiedzieś słowami żniwiaża markzo, My musimy zaorać ziemię, posadzić ziarno, zebrać plony, upiec ten chleb i modlić się żeby Wam smakował.

prebenny - Pią Lut 09, 2018 23:59

I dlatego siemion_ chodzi o to żeby tej piłeczki nie odbijać tylko pchać ją w jednym kierunku.

Kopać się po kostkach łatwo ale jaka z tego korzyść? Lepiej usiąść i pogadać - anóż coś sensownego się wymyśli.

BetJar - Sob Lut 10, 2018 00:22

siemion_ napisał/a:
Interesują Was terminy, miejscówki, atrakcje i najlepiej żeby były podane na pół roku wcześniej. Bo musicie zaplanować urlopy...

Właśnie tak, urlop musiałem rozplanować do końca zeszłego roku.

siemion_ napisał/a:
. 38 Klubowiczów na dzień dzisiejszy,

Widząc podpis w stopce InEs, chyba się nie dziwię.
Cytat:
Skarbnik klubowy - o kasę nie macie co się martwić :P

brzmi to mniej/więcej tak: płaćcie a ja kupię sobie coś fajnego.

Dawno, dawno temu... jak mnie pamięć nie myli, Kasjo potrafiła wysłać PW z informacją o terminie weryfikacji
i urodzinach klubu a temat pt. Składka klubowa - ROK jakiś tam, był już w grudniu.

siemion_ napisał/a:
a tak naprawdę jedziemy na jednym wózku.

Zgadza się, zastanówmy się jak tą sytuację poprawić.

A tak na marginesie, prebenny, Markzo, kiedy opłacicie składkę ;-) bo kolorki takie jakieś granatowe.
InEs napisał/a:
wpłata w późniejszym terminie nie powoduje żadnych konsekwencji.

siemion_ - Sob Lut 10, 2018 00:33

BetJar napisał/a:
Właśnie tak, urlop musiałem rozplanować do końca zeszłego roku.


zaplanowałeś urlop na Zator??

BetJar - Sob Lut 10, 2018 00:36

siemion_ napisał/a:
zaplanowałeś urlop na Zator??

Nie, no co Ty, urlop na sobotę z niedzielą, żart.
Aaaa, podaj datę pół roku wcześniej.

siemion_ - Sob Lut 10, 2018 00:42

BetJar napisał/a:
Aaaa, podaj datę pół roku wcześniej.


Dla nie wtajemniczonych, pierwszy weekend lipca.

greg-si - Sob Lut 10, 2018 13:06

Może zamiast bić pianę i odbijać tą piłeczkę warto pomyśleć jak tę sytuację poprawić aby na przyszłość ograniczyć ilość takich komentarzy (zdaję sobie sprawę że wszystkim się nie dogodzi i niektórych rzeczy nie można podać dużo wcześniej). Nie chcę stawać po żadnej ze stron więc napiszę kilka faktów które myślę mogą pomóc w komunikacji i w efekcie dać większą frekwencję np. na zlocie bo nie każdy jest w klubie kilka lat:
- termin zlotu - skoro zawsze zlot jest planowany w Boże Ciało i jest to z Waszej (zarządu) strony pewne, zróbcie proszę temat z terminem
- okolica zlotu - jak bierzecie jakiś region pod uwagę to może również warto o tym wspomnieć (ja nie mam problemu ale są osoby które muszą liczyć każdy grosz i przy dalszym wyjeździe na drugi koniec polski ma to spore znaczenie)
- koszt zlotu - nie każdy jest w klubie kilka lat, myślę że warto również zawrzeć taką informację np. "Z reguły koszt 3 dniowego pobytu na zlocie waha się w okolicach XXX zł za osobę (nocleg, wyżywienie, atrakcje zlotowe) lub XXX zł za sam 3 dniowy nocleg", można dużo lepiej oszacować ile kasy trzeba odłożyć
- inne cykliczne spotkania - skoro zarząd organizuje jakieś cykliczne spotkania (jak urodziny, Zator) to warto zrobić temat i również o tym napisać z dużym wyprzedzeniem "co roku w pierwszy weekend lipca organizujemy spotkanie w Zatorze", "co roku w 3 lub 4 weekend lutego organizujemy urodziny klubu w jednym z większych miast" a później jak już ustalicie więcej szczegółów dopisywać je

Myślę że to nie jest wielki wysiłek, sytuacji na pewno nie pogorszy a może tylko poprawić.

Ps. Ja dziękuję za Waszą pracę siemion_, InEs, bo gdyby nie Wy to tak naprawdę takich spotkań jak zloty, urodziny by nie było. Dziękuję że ciągniecie ten wózek.

Remigiusz - Sob Lut 10, 2018 13:29

haha.. co roku sie czeka na takie posty jak na paczki pod choinka :D :wink:

Rozumiem takie coś jak ktoś jest nowy lub świeżo w klubie ze jak nie dostanie info to nie wie :wink: Uważam ze tez to żaden problem nie jest zapłacić na końcu roku składkę, myślę jak by się miały dane konta zmienić to by to było zmienione na stronie główniej :wink:

Mi sie w tym roku zapomnialo a myslalem o tym jeszcze w grudniu :mrgreen:
A tak naprawdę kto co traci jak teraz nie zapłacił, zmianę koloru nicku :?:

Co do pomysłu greg-si, to uważam ze fajnie by było mieć taki temat przypięty na forum lub stronie jak kalendarz klubowy na 20xx Gdzie widać wszystkie terminy spotkań i innych imprez klubowych. Z dodatkiem np status w planowaniu, itd. Ewentualne miejsce lub rejon i koszty itd. By to niektórym ułatwiło planowanie :wink:

prebenny - Sob Lut 10, 2018 13:54

Remigiusz o to chodzi - nie 'zbierając' nowych ludzi za 5 lat nie będzie na zlocie nikogo.

I greg-si bardzo ładnie to podsumował nie jest to wielki wysiłek - a może coś pomóc. I dla jasności siemion_ powtórzę to co powiedziałem jak wczoraj rozmawialiśmy - i tak robicie świetną robotę.

Remigiusz - Sob Lut 10, 2018 14:05

prebenny, Nie wiem czy tak do końca to jest ze nie będzie ludzi w cale :neutral: Problem raczej ze aut M/RG nie przybywa a ten kto się zacznie tym interesować i ma na to czas to sam znajdzie klub i wstąpi. Z swojego doświadczenia wiem tylko ze tych co maja Rovera i szukają pomocy maja to auto jako auto na jazdę z punktu A do B, poszukują raz porady i za rok ich nie ma oraz auta tez :mad: A jak się wspomni o klubie to ludzie może i czasem słyszeli ale maja inne priorytety $$.

Matematycznie niestety więcej ludzi przybyć raczej nie może i uważam ze ze kilka lat gron stałych bywalców spadnie.

prebenny - Sob Lut 10, 2018 14:16

Remigiusz zauważ, że nowych samochodów owszem nie przybywa - ale czy rynek aut u nas opiera się na samochodach nowych? Rovery są coraz tańsze i coraz 'szerzej dostępne' więc to też nie jest tak do końca.

Jak 3 lata temu kupowałem 75 to był to w mieście ewenement. Teraz prawie, że na każdym rogu widzisz 75.

Remigiusz - Sob Lut 10, 2018 14:29

prebenny, Ale zauważ przez to ze jest tani kto tym śmiga i jak 70% aut wygląda ;) Sa to głownie kupione to tłuczenia bo ich nie szkoda bo są tanie. I co roku będzie gorzej.

A ja nie mowie ze nasz rynek jest oparty o nowych tych ze te auta są coraz starsze i gorzej o perełki. A jedynie ewenementy odratowują te auta jeszcze i są tutaj w klubie :wink:

Ja zaprzestałem już kogoś namawiać na klub bo tych co spotykam to albo ludziska co auta robi jako rodzinę wozy albo starsze osoby to jazdy do kościoła i nikogo jakieś kluby nie interesuje. Młodych jak spotkasz to za kilka miesięcy już tego auta nie maja jakoś :-|

prebenny - Sob Lut 10, 2018 14:50

Remigiusz ale jak przestaniemy walczyć o te 2, 3 ,4 osoby to wtedy tak jak mówisz - zostanie grupka 'stałych bywalców'.
Remigiusz - Sob Lut 10, 2018 18:54

prebenny, Ale prędzej czy później to nastąpi ;) To jak islamizacja Germanów :wink:
prebenny - Sob Lut 10, 2018 19:02

Remigiusz w takim razie po co przyjeżdżasz na zlot skoro klub i tak kiedyś umrze?

To, że 'i tak kiedyś' nie znaczy, że mamy to olać i jeszcze to przyspieszyć.

Remigiusz - Sob Lut 10, 2018 19:18

prebenny, A umarł już :?: Jest chętnych jak widać jeszcze sporo wiec nie umarł, wszystko się zakończy śmiercią naturalna.

Tak samo się mogę ciebie zapytać to po co żyjesz skoro i tak każdy znasz kiedyś umrze. :wink:

Uważam ze nic na sile nie powinno być robione, skoro nadal są pasjonaci to klub będzie istniał. I niby to ze ktoś nie wysłał przypomnienia o składce to ma niby przyspieszyć śmierć naturalna ?

adam_26 - Sob Lut 10, 2018 19:19

Remigiusz napisał/a:

Co do pomysłu greg-si, to uważam ze fajnie by było mieć taki temat przypięty na forum lub stronie jak kalendarz klubowy na 20xx Gdzie widać wszystkie terminy spotkań i innych imprez klubowych. Z dodatkiem np status w planowaniu, itd. Ewentualne miejsce lub rejon i koszty itd. By to niektórym ułatwiło planowanie :wink:


Jak najbardziej jestem za zrobić taki temat coś jak " ROVERkowy rozkład jazdy 2018" :P zrobić jakiś plakat terminowy (nawet po prostu miesiące ) i wrzucić na FB z odnośniem tematu na forum gdzie będą szczegółowe dane terminy itp aktualizowane przed terminem wydarzenia :P

martinsc - Sob Lut 10, 2018 19:41

Tak czytając wasze wpisy jest w tym prawda, fakt iż roverka mam prawie 5lat i następny też będzie R75 którego chciałbym doprowadzić do ideału, i powiem tak są klubowicze którzy są tutaj codziennie i wiedzą gdzie czego szukać na tym forum, ja jako użytkownik i jak większość szukam przeważnie jak coś naprawić, ulepszyć i może komuś pomóc jeśli już to przerabialem, fakt jest taki iż chętnie wybrałbym się na jakiś zlot ale zawsze jak wchodzę w zloty to już dawno się odbyły a o nowym ni słowa, nie jestem tu codziennie chociaż często zalogowany lub nie zależy od potrzeby i fakt jest taki jakby wyskakiwalo jakieś okienko, lub na górze było napisane iż jest zlot zainteresowałoby to większe grono osób, a tak sporo trzeba przekopac aby się dowiedzieć o zlocie, na który notabene niestety nie mam się czym wybrać
prebenny - Sob Lut 10, 2018 19:58

Remigiusz czytaj ze zrozumieniem. To Ty stwierdziłeś, że w sumie skoro i tak klub umrze to po co cokolwiek robić więc to była aluzja tylko i wyłącznie do Twojej wypowiedzi.

Co do składki to zdaje mi się, że pisałem, że to jest przykład. Prawdziwy problem pojawia się z info zlotowym, które jest późno. Jak dostajesz info o zlocie miesiąc wcześniej nie każdy już ma wolny termin. Druga sprawa miesiąc czasu nie dla każdego jest wystarczająco ogarnąć kasę. Wszystko to z kolei odbija się na frekwencji, która im niższa będzie tym bardziej przyspiesza 'umieranie'.

siemion_ - Sob Lut 10, 2018 20:47

prebenny napisał/a:
Prawdziwy problem pojawia się z info zlotowym, które jest późno. Jak dostajesz info o zlocie miesiąc wcześniej nie każdy już ma wolny termin. Druga sprawa miesiąc czasu nie dla każdego jest wystarczająco ogarnąć kasę


sprawdziłeś ile przed Zlotem pojawia się informacja? czy piszesz z głowy?

tommasino - Sob Lut 10, 2018 21:28

siemion_, widzę, że polemika jest dość zaawansowana i z tego co chłopaki piszą to problem pojawia się nie pierwszy raz.

Skoro padły już kilkukrotnie sugestie odnośnie wcześniejszego informowania na temat płatności, zlotów, itp., itd, to czy naprawdę jest taki problem aby tak też zrobić?
Jeśli faktycznie jest to czymś uwarunkowane to może warto byłoby naświetlić sytuacje wszystkim co stoi na przeszkodzie.

marcin.misek - Sob Lut 10, 2018 21:42

tomasino napisał/a:
Jeśli faktycznie jest to czymś uwarunkowane to może warto byłoby naświetlić sytuacje wszystkim co stoi na przeszkodzie.

Na moje oko to jest tak że, termin mozna określić nawet w styczniu, ale to czy sie go uda załatwić zalezy od tego ilu bedzie chetnych, i czy akurat nikt nie ubiegnie Cie w rezerwacji osrodka + toru.
A Ciezko zarezerwoac caly osrodek na 100 miejsc a potem sie okaze ze przyjechalo 25 osob.
Gdyby sprawa byla pewne ze jest np 100 miejsc a chetnych 300 to mozna rezerwowac w styczniu, a potem kto pierwszy ten lepszy.
Ale jesli do samego konca nie wiadomo ile bedize osob to moim zdaniem ciezko jest nawet okreslic cene ( a tą przy wiekszej ilosci mozna negocjowac zapewne)

Co do samego tematu - moze i troche pozno podawane są informacje ale wszystk ona spokojnie mozna ogarnąc, Załatwic pieniadze, czas i inne niezbedne rzeczy. Ja juz dzis moge powiedizeć że jezeli letni zlot bedize znowu w Weekendowe Boże ciało to bede ( o ile nie wystąpią nieoczekiwane okolicznosci, np. złamana noga, rozbity MG)

Także, trochę wyrozumiałości dla charytatywnej pracy całego zarządu:)

Aczkolwiek pomysł z Roverkowym rozkładem jazdy mi sie podoba, i mozna by coś takiego stworzyc.

siemion_ - Nie Lut 11, 2018 10:56

idźmy o krok dalej i zacznijmy wpisywać w ten kalendarz spotkania lokalne które odbywają się w Waszym regionie. Poznań, Wrocław, podkarpacie. Zawalczmy prebenny o tych 4,5 klubowiczów. Podajmy informację 5-6 miesięcy wcześniej to każdy sobie termin zarezerwuje i będzie zadowolony.
prebenny - Nie Lut 11, 2018 15:37

siemion_ wyjaśnijmy sobie jedną kwestię. Nikt Cię tutaj nie 'atakował' więc takie próby wycieczek w moją stronę proszę sobie daruj, bo w taki sposób rozmawiać nie zamierzam.

Nie to jest moim celem kopać się po kostkach więc albo traktujemy się poważnie albo nie - wybór w tym momencie zostawię Tobie, bo Twój poprzedni post jest co najmniej mało śmieszny i pokazuj totalny brak jakiegokolwiek zrozumienia czy zwykłej 'dobrej chęci'.

siemion_ - Nie Lut 11, 2018 19:44

prebenny napisał/a:
Nikt Cię tutaj nie 'atakował' więc takie próby wycieczek w moją stronę proszę sobie daruj


nikt nikogo nie atakuje, nie ma żadnych wycieczek, zadałem proste pytanie na podstawie czego stwierdziłeś że dostajesz info miesiąc wcześniej? ot tyle po prostu jak mamy coś poprawić to musimy wiedziec co.

a teraz bez kopania po kostkach.

o urodzinach informujemy średnio na miesiąc przed imprezą. Dodatkowo od wielu lat data jest płynna ale oscyluje wokół 27 lutego.

Zloty letnie to średnio 2,5 miesiąca podany termin i miejscówka, dodatkowo staramy się już od trzech zlotów trafiać z terminem w Boże Ciało.

tak z ciekawości powiem Ci że 25 Zlot odbywający się w Skaryszewie miał jedną z mniejszych frekwencji, mimo że o Zlocie poinformowaliśmy 18 stycznia.

Zloty jesienne organizujemy z reguły w październiku i informujemy o tym od półtora do jednego miesiąca wcześniej. Ale czasu na jego organizację jest znacznie mniej niż na letni.


zaraz dojdzie do ciekawej sytuacji w której Ty będziesz miał wiecej czasu na podięcie decyzji o wybraniu się na Zlot niż my na jego organizację :)

Xakari - Pią Lut 16, 2018 18:35

Jako nowy klubowicz mogę powiedzieć tyle, że decyzję o dołączeniu do klubu miałem podjętą w dniu zakupu swojego Roverka czyli 13.09.2017r. Obiecałem wtedy użytkownikowi Sail, że w zamian za pomoc przy zakupie samochodu dołączę do klubu i od tamtej pory śledziłem posty "Jak zostać klubowiczem". Czekałem do 29 stycznia aż zostaną uaktualnione posty na kolejny rok ale się nie doczekałem więc z lekką niepewnością opłaciłem wszystko według wzoru. Dla kogoś nowego nie jest to jakieś wyzwanie i jak się chce to się dołączy. Zalecałbym jedynie poprawić post Składka klubowa -2017 na coś typu Roczna składka klubowa bez żadnych danych w poście, że to na konkretny rok, wtedy nie będzie trzeba robić poprawek za każdym razem, chyba, że zmienią się jakieś istotne dane.