Zobacz temat - [r75] Linka od drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Linka od drzwi

bartime - Nie Lut 11, 2018 12:41
Temat postu: [r75] Linka od drzwi
Witam,

pękł mi haczyk od linki i nie mogę otwierać drzwi kierowcy od środka. Jak wymienić ten element?

https://ibb.co/d9kfT7
https://ibb.co/mRj787

pawelo12 - Nie Lut 11, 2018 17:41

Cześć, lepiej nic nie kombinować z doczepianiem haczyków do tej linki. Wymień całość. Z tego co pamiętam musisz wyjąć zamek bo drugą część tego cięgna będziesz miał pod klapką w zamku. Podważasz, zdejmujesz haczyk i zakładasz nowe.
Dargor - Nie Lut 11, 2018 18:46

powoli w zeszłym tygodniu przerabiałem ten sam temat.musisz ukruszyć reszte zaczepu na lince ale wczesniej zmierz długość razem z haczykim.Użyłem zaczepu ze starej spręzyny od szczęk hamulcowych (ręcznego drut jest twardy)do połaczenia linki z nowym haczykiem zastosowałem rurkę miedzianą o długości około 8mm( rurka z przewodów hamulcowych) zacisnełem ją razem ze starą linka i nowym haczykiem kombinerkami (zaciskaj mocno krawędzią do ciecia drutu) Jak na razie jest gitara ;)
bartime - Nie Lut 11, 2018 20:11

Samą linkę wystarczy wymienić?
pawelo12 - Nie Lut 11, 2018 20:22

Skontaktuj się z kimś kto sprzedaje części do 75. Szukam obecnie kilka rzeczy i widziałem całe cięgno np. u AdaskoC za 7zł, więc nie bardzo jest sens kombinować. Jeśli chodzi o przednie drzwi i Ci się nie śpieszy to mogę poszukać u siebie. Dostałem kiedyś razem z zamkiem i gdzieś się wala.
Dargor - Nie Lut 11, 2018 20:44

to prawda jeżeli orginał jest do dostania za śmieszną kasę to niema co kombinować.Ja tak naprawiłem bo nie miałem czasu na szukanie ;)
bartime - Nie Lut 11, 2018 21:24

Jak wyciągnąć zamek?
marcin.misek - Nie Lut 11, 2018 21:39

Odkrecic sruby i wyjać.
Po drodze nie ma niespodzianek.

christopher7 - Pon Lut 12, 2018 09:03

marcin.misek napisał/a:

Po drodze nie ma niespodzianek.

Niespodzianki zawsze jakieś są :mrgreen:
Coraz ciekawsze się trafiają "mody" fabrycznych rozwiązań. Chyba muszę parę nowych wrzucić do paździerz roku

marcin.misek - Pon Lut 12, 2018 12:12

christopher7 napisał/a:

Niespodzianki zawsze jakieś są

To chyba powinienem napisać- nie powinno być niespodzianek :-)

Dargor - Sro Lut 14, 2018 16:17

...