Zobacz temat - [Rover 45 1.8] nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45 1.8] nie odpala

piotrekk2800 - Sro Mar 07, 2018 21:53
Temat postu: [Rover 45 1.8] nie odpala
Witam. Mama posiada rovera 45 1.8 w gazie, instalacja brc. Przyjechała wczoraj z miejscowości oddalonej o 400km. Z tego co mówiła dzisiaj rano strasznie ciężko odpalał, a gdy już wziął strasznie nim rzucało i hałasował (podejrzewam że chodził na 3 garach).Gdy poszedłem zobaczyć to już nawet nie próbuje brać, tylko kręci. Mama czesto jezdzi na rezerwie więc pojechałem na stacje i wlałem mu 10l benzyny. Nic z tego. Przy włączaniu i wyłączaniu zapłonu silniczek od regulacji obrotów wydaje dziwne dźwięki.Nie mam pojęcia który przewód zdjąć żeby zobaczyć czy podaje paliwo....Tak samo chciałem sprawdzić świece ale nie mam pomysłu jak zdjąć te gumowe osłony. Próbowałem to podważać ciągnać kręcic ale nic z tego. Wydaje mi się że to mogą być świece....To jednak nie to co mój 1.9jtd, nienawidzę benzyn i nie wiem jak to ogarnąć. Jak zdjąć te fajki ze świec? I jeżeli to nie będą świece to gdzie szukać problemu? Dodam że gdy włącze zapłon słychać buczenie a wcześniej wydawało mi się że pompe było słychać łagodniej. Możliwe że sie zatarła?
iktorn73 - Pią Mar 09, 2018 09:51

Tam są cewki, odkręcasz śruby z łebkiem 10 i wyciągasz. Najpierw wyjmij bagnet od oleju i sprawdź czy nie dostała się woda do oleju, zobacz czy nie masz nalotu na korku wlewu oleju o kolorze kawy z mlekiem i czy nie ma takiego syfu w zbiorniczku wyrównawczym.
Markzo - Pią Mar 09, 2018 11:03

Instalacja brc pozwala na awaryjny rozruch na gazie? Jak tak to od tego zacznij.