Zobacz temat - [R75] klima włączona (działa) wentylator chłodnicy stoi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] klima włączona (działa) wentylator chłodnicy stoi

kdamian1996 - Nie Mar 11, 2018 12:42
Temat postu: [R75] klima włączona (działa) wentylator chłodnicy stoi
Witam , gdy włączę klimatyzację w moim R75 (klima działa) nie włącza się wentylator chłodnicy , tak ma być czy wentylator jest uwalony ? Dodam jeszcze że gdy włączę klimatyzacja ona cały czas chodzi, a nie powinna się wyłączać po jakimś czasie i znowu włączać ?
BetJar - Nie Mar 11, 2018 12:47

kdamian1996 napisał/a:
tak ma być czy wentylator jest uwalony ?


Wentylator jest uwalony.

kdamian1996 - Nie Mar 11, 2018 13:01

Da się zregenerować ten wentylator ? Jak to zrobić ?
R75 - Nie Mar 11, 2018 17:44

kdamian1996 napisał/a:
Da się zregenerować ten wentylator ? Jak to zrobić ?


tak: https://www.olx.pl/oferta...19-IDb5xtp.html

sprawdź wentylator: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83821&start=25

jaroslaw200 - Pon Lis 26, 2018 20:12

Witam mam podobny problem.Włączenie klimy czy osuszanie szyb nie załącza wentylatora,rozebrałem przód i na krótko silnik chodzi napięcie do przekażników dochodzi.cienkimi kablami żółtymi prąd jest przy przekaźnikach brakuje sterowania.Moje pytanie gdzie znaleźć sterowanie które idzie na przekaźniki.dodam że silnik cdti wentylator dwubiegowy w skrzynce przekaźników nie ma płytki tylko dwa przekaźniki.
sash997 - Wto Lis 27, 2018 21:24

w dieslu ma być płytka, bez płytki nie zadziała, ktoś albo wsadził wentylator z benzyny albo wywalił płytke
jaroslaw200 - Czw Lis 29, 2018 12:49

Gdzieś czytałem że w CDTI były wiatraki dwu biegowe i ja taki mam,wiązka w nadkolu też jest pod dwa biegi.Nie mam pojęcia czemu to nie działa.
christopher7 - Czw Lis 29, 2018 15:08

W CDT przy wentylatorze powinna być czarna puszka a w niej przekaźniki umieszczone na płytce. Nie zawsze jest to takie oczywiste :mrgreen: Niedawno miałem okazję podziwiać autorskie alternatywne rozwiązanie: wentylator był załączany ręcznie za pomocą :shock: przełączniczka od jakiejś lampki stołowej 220V. Ten gustowny przełączniczek spoczywał w na półce nad LSM-em a kabelek był pociągnięty z kabiny aż do wentylatora. Jak silnik zaczynał się przegrzewać to należało ręcznie odpalić wentylator chłodnicy w/w ustrojstwem aż do schłodzenia silnika :smile:
Mam nadzieję, że nie wykasowałem zdjęcia tej instalacji bo chętnie ją wrzucę do wątku o paździerzach...
Wracając do tematu oprócz R4 w skrzynce pod maską do sprawdzenia obecność płytki z 4 przekaźnikami w puszeczce. Jak płytki nie ma a są tylko 2 przekaźniki luzem to chyba jakaś rzeźba się trafiła..

sash997 - Czw Lis 29, 2018 23:17

jarosław nie działa bo niema prawa działać... płytka to dekoder pwm i jej nie masz a sterownik silnika z diesla steruje sygnałem pwm wentylator, co prawda nowe chińskie wentylatory też nie mają płytki ale to już sprzedający zamieniają któreś cienkie przewody miejscami tak aby sie na jednym biegu włączało... wiem bo miałem jeden taki w naprawie... masakra czego to ludzie nie wymyślą byle gówno opchnąć
jaroslaw200 - Pią Lis 30, 2018 09:11

Tak na poważnie na pewno w cdti z 2004 roku była płytka bo u mnie napewno jest wiatrak dwubiegowy i skrzynka jest tylko z dwoma przekaźnikami oryginalnie.Syn miał kiedyś CDT z 2000 roku i faktycznie miał wentylator 3 biegowy,przerabiałem go na oplowski bo kupił od roverka niedziałający.Płytka gdzieś leży,nie problem wstawić tylko czy na pewno była płytka bo trochę rozbierania jest.Dzięki za pomoc.
christopher7 - Pią Lis 30, 2018 11:18

Znalazłem :mrgreen:
wentylator chłodnicy sterowany manualnie

marcin.misek - Pią Lis 30, 2018 13:02

christopher7 napisał/a:
wentylator chłodnicy sterowany manualnie

Daj pan spokój... Rozwiązanie iście z traktora.

jaroslaw200 - Pią Lis 30, 2018 18:39

Ja rzeźby nie uważam.Tylko czy na pewno w CDTI z 2004 roku była płytka przy wiatraku.Muszę wiedzieć na sto procent.