Zobacz temat - [Polonez Caro] szarpanie w czasie jazdy problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [Polonez Caro] szarpanie w czasie jazdy problem z odpaleniem

Marcin125 - Czw Mar 22, 2018 19:33
Temat postu: [Polonez Caro] szarpanie w czasie jazdy problem z odpaleniem
Witam mam pewien problem z "Poldoroverem" z gazem otóż: od jakiegoś czasu, dosyć nieregularnie samochód poszarpuje w czasie jazdy mniej lub bardziej, ponad to kilka dni temu przy dojeździe do skrzyżowania zgasł i odpalił za 2-3 razem (były 2 takie sytuacje jedna na gazie, drugi raz na benzynie) zjawisko jak na razie nie występuje aczkolwiek przy zatrzymywaniu się potrafi się zdławić. Kolejną dziwną sytuacją było to, że samochód zgasł jak wjeżdżałem w bramę i nie chciał zapalić mimo, że kręcił jak głupi, po kilku próbach zapalenia zamilkł było tylko słychać stuknięcie w rozruszniku ponad to nie było słychać pompy paliwa, po przepchnięciu auta na podwórko pompę było już słychać i samochód z wyczuwalnym trudem zapalił.
To na razie byłoby na tyle, miał ktoś podobny problem lub mógłby wiedzieć o co chodzi? To mój pierwszy Polonez i nie za bardzo wiem co się mogło stać, co sprawdzić/ wymienić w pierwszej kolejności? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

chudy86044 - Pią Mar 23, 2018 19:16

Czy Twoj poldorover ma silnik 1.8?? Bo to moglby byc troche glabszy problem. Ale do rzeczy... problem z gasniecien przy dojezdzaniu do skrzyzowania moze byc bardzo blachy polecam wymienic filtr powietrza ( pewnie jest juz brudny i nie dostaje wystarczajacej ilosci powietrza) do tego warto sprawdzic filtr przy parowniku pewnie tez czeka go wymiana.
AndrewS - Pon Mar 26, 2018 19:30

Jesli przekladka to moze byc gdzies problem z brakiem styku, polaczeniami, przewodami, masa, pasowaloby sprawdzic czego silnikowi brakuje gdy nie odpala paliwa czy iskry.