Zobacz temat - [R75] Blocked motor- blokada silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Blocked motor- blokada silnika

Romero75 - Wto Kwi 03, 2018 18:08
Temat postu: [R75] Blocked motor- blokada silnika
Witam, mam problem z moim autkiem. Użytkuje to od 5 lat, 4 lata stał w garażu i nie było z nim żadnych problemów, odkąd stoi na dworzu zaczęła fiksować elektryka i teraz na wyswietlaczu wyświetla informacje Blocked motor na czerwono, wszystkie kontrolki zapalają sie ale silnik nie odpala, słychać tylko pompę paliwa i wlaczyly sie wycieraczki bez kluczyka w stacyjce. Sprawdziłem klemy, akumulator jest nowy, rozrusznik dziala bez zarzutu. Odpinalem akumulator na kilka godzin ale po jego podłączeniu nadal cisza. Wcześniej miałem podobną sytuację i po odpięciu klem po kilkunastu godzinach wrócił do życia.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Roman :D

SeniorA - Wto Kwi 03, 2018 18:28

zacząłbym od sprawdzenia czy nie ma wody w grodzi między silnikiem a kabiną
Romero75 - Wto Kwi 03, 2018 20:37

A co ma jedno wspolnego z tym co opisalem, owszem mam mokra wykladzine pod fotelem kierowcy.

Pozdrawiam Roman

SeniorA - Wto Kwi 03, 2018 21:18

Romero75 napisał/a:
A co ma jedno wspolnego z tym co opisalem,
a to , że w grodzi jest sterownik silnika i położona jest wiązka przewodów sterownia , objawy świadczą o tym, że zadziałała na nie wilgoć lub woda. Trzeba przetkać odpływy i wysuszyć grodź.


Romero75 napisał/a:
mam mokra wykladzine pod fotelem kierowcy.
o tym wcześniej nie pisałeś , więc może dojść jeszcze potrzeba suszenia modułu EWS .
proartur - Pią Kwi 06, 2018 19:03

Miałem bardzo podobny problem, i nie dowierzałem gdy radzono mi sprawdzić masy.
(wydawałoby się to zbyt banalne) ale także wariowało wszystko... łącznie z tym że bagażnik sam się chciał otwierać. Przyczyną była zardzewiała i jednocześnie źle masująca śruba na kielichu od strony kierowcy. Wymieniłem na nową, wyczyściłem miejsca styku. Problem zniknął. Dodam że także wszystko działało oprócz odpalania.

SeniorA - Pią Kwi 06, 2018 21:20

proartur napisał/a:
Przyczyną była zardzewiała i jednocześnie źle masująca śruba na kielichu od strony kierowcy
proartur,dziwne , bo to jest masa od modułu wentylatora chłodnicy .Może równocześnie coś innego poprawiałeś.
MaReK - Nie Kwi 08, 2018 10:31

Romero75 napisał/a:
owszem mam mokra wykladzine pod fotelem kierowcy.

Idą ciepłe dni... pozbądź się wilgoci z auta. Jak napisał kolega SeniorA musisz zajrzeć do wtyczki oraz modułu EWS (immoblisera). Znajduje się na lewym słupku na wysokości łydki. Jak wyjmiesz moduł świateł, to będzie do niego lepszy dostęp. Wtedy musisz mieć odpowiedni klucz typu TORX (pięcio ramienny z dziurką) i odkręcić trzymającą ten EWS blachę. Później wyciągniesz moduł na zewnętrz i przyjrzysz się czy w gnieździe nie ma zielonego koloru śniedzi. Będzie dobrze, jak tylko zaśniedzenie jest problemem. Może być też tak, że ukruszył/urwał Ci się pin i nie ma komunikacji pomiędzy sterownikiem silnika a tym właśnie modułem, stąd ten komunikat.

Jak będziesz brał się na poważnie za temat osuszania wnętrza pojazdu, sprawdzaj od razu i poprawiaj punkty masowe na lewym i prawym słupie (pod wykładziną).