Zobacz temat - [MG ZS] Prawy przegub z półośką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Prawy przegub z półośką

sc4rface - Pon Kwi 09, 2018 12:21
Temat postu: [MG ZS] Prawy przegub z półośką
Hej!

Niedawno stałem się dumnym posiadaczem MG ZS180. Na pierwszy rzut poszedł do wymiany kompletny rozrząd z pompą wody i tutaj pojawił się problem. Po tygodniu jazdy coś zaczęło terkotać (jakby przegub) przy rozrządzie kazałem mechanikowi sprawdzić, czy moja diagnoza jest trafna - potwierdziło się. Przegub prawy przy kole jest w stanie agonalnym, a więc póki go nie wymienię wolę samochodu nie ruszać, aby nie narobić więcej szkód.

Pytanie do was jest jednak następujące, ciężko z dostępnością akurat tej części (nawet na internecie). Mechanik powiedział, że półośka może być też od innego samochodu, na przykład 45'tka 2.5 V6, nie wiem na ile mogę mu wierzyć.

Wolałbym jednak kupić część dedykowaną pod swój model z średniej, bądź wyższej półki. Może wiecie gdzie mógłbym ją dostać przez internet, albo stacjonarnie w woj. lubuskim? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

iktorn73 - Sro Kwi 11, 2018 12:49

Ale rozumiem że musisz kupić przegub a nie całą półoś? Przegub jest chyba taki sam jak w 2.0 V6 i w dieslu. Zęby 26/32,ABS 43 zęby,kielich 92 mm. Ja kupiłem do swojego diesla Meyle za 110 zł ale będę go montował najwcześniej w weekend więc nie wiem jeszcze jak z jakością. Przeguby są dostępne od około 70 zł firm GSP,NTY,Pascal itp.
marek501 - Sro Kwi 11, 2018 22:43

40 tys temu kupiłem pascala do dziś jest ok.
pozdr.