Zobacz temat - [R45]Wymiana uszczelki misy olejowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45]Wymiana uszczelki misy olejowej

lukanio44 - Nie Kwi 15, 2018 07:52
Temat postu: [R45]Wymiana uszczelki misy olejowej
Witam,koledzy dzis chce sobie na spokojnie wymienic uszczelke misy i moje pytanie czy silnik trzeba podeprzec bo jak wiadomo do misy jest dospawana łapa i nie wiem jak zachowa się silnik po jej odkręceniu ,dzięki pozdrawiam
Remigiusz - Nie Kwi 15, 2018 10:34

lukanio44, Nie trzeba nic podpierać przeciecz silnik wisi u góry na dwóch punktach wiec nie spadnie. Dolna łapa blokuje tylko ruch pochylenia silnika.

I tak jako adnotacje, sklej miskę olejowa na masie dobrej typu Reinz. Te wszystkie aftermarket uszczelki miski nic nie warte są. Bedzie znowu ciekło. ;)

lukanio44 - Nie Kwi 15, 2018 11:06

Czesc Remig dzięki za odp ,teraz mnie zaskoczyles nic takiego w garazu na pewno nie znajde chodzi o mase ,uszczelka niby solidna gruba firmy Ajusa i trzeba na to mase jeszcze polozyc, no nic dzis zamowie przez neta mase a zmienie na tygodniu ,co do tej lapy wolałem spytac nie bylem pewien jakie zadanie ma ta lapa i czy silnik z tej strony sie siądzie,dzięki
Remigiusz - Nie Kwi 15, 2018 11:26

lukanio44, Chodzi bardziej o to czy ma uszczelka w miejsce śrub metalowe blaszki jak orig je ma ? Bo jezeli nie to szkoda zakładać według mnie. Ja u siebie mam teraz miskę bez uszczelki tylko na masie bo przerobiłem ponad 3 uszczelki i z każdej ciekło po czasie znowu. ;) Odkąd jest tylko na masie sucho jest w końcu.
lukanio44 - Nie Kwi 15, 2018 11:56

Remig moja uszczelka nie posiada takich oringow, zamowilem juz mase cos takiego http://allegro.pl/masa-us...6961454627.html poczekam jak dojdzie wtedy wszystko zloze
barney79 - Nie Kwi 15, 2018 12:46

Też mam na masie i sucho.Teraz to już chyba to jest lepsze jak uszczelka i często używane przez mechaników.
lukanio44 - Pon Kwi 16, 2018 20:38

Panowie mam jeszcze pytanie a zeby nie zakladac nowego tematu napisze tutaj,chce zalozyc dokladke przedniego zderzaka by nadac mu troszke rasowosci z przodu od jakiego auta podpasuje najlepiej by nie rzezbic za duzo,od civica VI cos takiego ?? http://allegro.pl/honda-c...6928482147.html prosze o podpowiedzi ,dzięki
bociannielot - Wto Kwi 17, 2018 10:07

lukanio44, nie lepiej kupic zderzak od ZS z dokładka?
lukanio44 - Wto Kwi 17, 2018 15:48

Widzisz kolego o tym nawet nie pomyslalem ,pamietam kiedys na forum bodajze Daniello dawal fotki po dokladce zderzaka przedniego tylko nie wiem z czego ta dokladka byla chyba z laguny bardzo mi sie spodobalo nie moge tego znalezc teraz,ale poszukam chyba kompletnego zderzaka dzięki kolego za podpowiedz ,a wiesz moze o ile będzie wyzszy taki zderzak mniej wiecej
bociannielot - Wto Kwi 17, 2018 16:06

lukanio44, nie wiem ile wyższy, ani nawet ile niżej zejdzie na aucie, ale na seryjnym zawiasie z 45 wygląda to tak:

https://zapodaj.net/45134a51903f1.jpg.html

lukanio44 - Wto Kwi 17, 2018 16:19

Auto mam na spręzynach jamexa 3 cm nizej z takim zderzaczkiem wygadalo by to bardzo fajnie i bardzo zadziornie a o to mi chodzi ,szukam zderzaka