Zobacz temat - [MGF] Fotele, boczki, konsola środkowa.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Fotele, boczki, konsola środkowa.

Lars - Wto Kwi 24, 2018 11:17
Temat postu: [MGF] Fotele, boczki, konsola środkowa.
W moim nowo zakupionym mgf ktoś nie dbał o wnętrze. Mogę kupić w dobrej cenie fotele boczki oraz kompletną konsolę środkową z modelu TF. Czy ktoś z was dokonywał może takiej modyfikacji i czy wiąże się ona z dużymi problemami?
Markzo - Wto Kwi 24, 2018 13:00

Wszystko powinni pasowac, mgf z roku 99/00 mial srodek z tf :)
Lars - Wto Kwi 24, 2018 18:25

Fotele i boczki kupione w skórze... Zadzwoniłem przed zakupem do dwóch tapicerów aby przyjrzeli się zdjęciom oferowanych fotelii i boczków oraz cenie którą trzeba za nie zapłacić... Oboje powiedzieli to samo... Stan rewelacyjny jak za tą kwotę a doprowadzenie ich do stanu idealnego wycenili na ok 500zł sztuka. Obszycie skórą fotela materiałowego wycenili na:
1250zł sztuka skórą meblową najwyższej jakości i 1600zł skórą samochodową pierwszego gatunku.

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2018 18:25 ]
Mam jeszcze jedno pytanie... Przeglądając brytyjskie strony znalazłem na sprzedaż MGF z licznikami od zupełnie innego samochodu, pewnie jakiegoś Roverka. Obudowa na pewno nie była przerabiana. Licznik był cały czarny, w górnej części na środku, pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem znajdował się wskaźnik paliwa, lub i temperatury. Spotkaliście się kiedyś z takim przeszczepem?

Malignus - Wto Kwi 24, 2018 19:36

Liczniki o których piszesz sa prawdopodobnie od wersji LE500.Na Ebayu bywaja w granicach 240f razem z kablem typu przejsciowka.Lecz do Twojego nie podejdą.Jak dobrze pamiętam mgf-y z tych lat miały liczniki na linke.A jeśli chodzi o wnętrze mgf-a to mój Tato przelozyl cale kompletne z tf-a.Rocznik mgf-a 2002 a dawcy (tf) 2005.Wszystko bez problemu pasowalo.
A srodek z TF-a miały mgf-y 2000-2002 zwane SE :mrgreen:

Lars - Sro Kwi 25, 2018 03:57

Oglądając wiele programów na Discovery NG itp. Mozna dojsc do wniosku ze tylko od naszego uporu zależy czy coś będzie pasowało :) Na tą chwilę licznik to detal.
Udało mi się tydzień temu kupić od Niemca autko które myślał że jest dość kosztowne uszkodzone. Szybko grał się płyn i ciekł płyn. Po odchowaniu dzieci mogłem wreszcie zrobić coś dla siebie. Zaryzykowalem 700E i po zjeździe z lawety uruchomiłem je w pół godziny. Mankamentów ma sporo ale zostaje ze mną juz na wieki... wyrejestrowal go w 2012r a pod spodem rdza tylko powierzchownie na sankach i hamulcach

Kolejne pytanie. Nie spotkałem na naszych ulicach takiego koloru... fioletowy kameleon. . Wychodziło coś takiego fabrycznie?

[ Dodano: Sro Kwi 25, 2018 03:57 ]
Oto on...

Malignus - Sro Kwi 25, 2018 09:05

Wychodzilo na pewno.W UK widzialem kilka na zywo,w tym jeden z nalepkami MG na masce i mniejszymi po bokach.Dla odmiany w kraju na olx ze trzy ogloszenia w tym kolorku.Wlacznie z jednym zatytulowanym Morgan jedyny taki :mrgreen: Fajna baza do dopieszczenia.Wystarczy dbac i auto sie odwdzieczy.Jak mialem mgf-a jedyna usterka przez 70k km to lozyska w rozruszniku.
Lars - Sro Kwi 25, 2018 12:24

Co do dbania to będzie jeździł tylko w sezonie w weekendy bo na codzień katuje służbowe. Zimę spędzi w hali w 20 stopniach:) Żona mówi ze kupiłem sobie zabaweczke ale po pierwszej jeździe nazwała go pieszczotliwie R2 (fani SW wiedzą o co chodzi.) Obojętnie od od objętości portfela i możliwości wymiany na inne cabrio zostaje ze mną do grobowej dechy :) z kilkuset złotowymi comiesięcznymi inwestycjami. Właśnie stoi z braku czasu na warsztacie. Łożyska tarcze zaciski klocki przód. A ja mam zamiar zadawać wiele pytań na tym forum a samodzielne naprawy dokumentować krok po kroku i umieszczać na tym forum którym na ta chwile jestem trochę rozczarowany. Miałem wiele aut i każde z nich było związane z samodzielnym dlubaniem. W większości przypadków znajdowałem fotorelacje z napraw lub opis krok po kroku. Myślałem że że względu na wyjątkowość auta forum tak właśnie będzie żyło. Mam nadzieje ze moje początkowe zaangażowanie obudzi to miejsce i więcej chętnych się do tej formuły przyłączy. Wkrótce naprawa wycieraczek i spryskiwaczy. Swap tapicerki i licznika. Tarcze Indiglo i wiele wiele innych..
Czy tylna klapa i zderzak z TF a pasuje do F z 97r?
Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnych wątkach. W pn odbieram polskie tablice wiec auto pojawi się na ulicy :)

Malignus - Sro Kwi 25, 2018 12:37

Szkoda oryginal psuc i potworka robic.Ale sa gusta i gusciki i niekoniecznie sie o tym dyskutuje.Do mgf-a pauje tylna klapa oraz przedni zderzak z TF.Co do tylnego nie wypowiem sie.Pamieetam ze roznice byly pomiedzy f a tf.Niewiele osob ma w tej chwili Mgf i Tf wiec i fotoporad etc raczej nie znajdziesz.Musisz poszukac na forach innych krai.I pytaj.Jesli bede znac odpowiedz to pomoge na pewno.
Markzo - Sro Kwi 25, 2018 12:39

Co do forum i brakiem dzielenia sie fotostory z napraw, to chyba nie zagladales w dzial "nasze auta" + roznego rodzaje faq :)

Tak klapa pasuje, zderzak tez ale wyglada to srednio bo TF ma inne progi (graja z linia zderzakow przod/tyl), w mgf wyglada taki set jakbys nie mial progow :)

Malignus - Sro Kwi 25, 2018 14:29

I kolorek Twojego mgf to Amaranth Pearlescent.
Lars - Sro Kwi 25, 2018 23:51

Starałem się szukać i poświęcać sporo czasu lecz w dzisiejszych czasach wiele go nie ma. Dla "nowego" trudnością jest poruszanie po działach gdzie wszystkie auta wrzucone są do jednego wora. Po przesledzeniu kilku stron o naszych autach stwierdziłem ze to temat do pochwalenia się swoimi pracami. I nie filtrowalem go dalej. Szukając informacji założyłem ze naprawy znajdują się tutaj. Może moje przyzwyczajenia do uporządkowania danych i ich logicznego i intuicyjnego ich rozmieszczenia obróciło się przeciwko mnie.
:) Moim subiektywnym zdaniem wszystko o danym modelu powinno być w jednym miejscu. Zapewne wielu zabieganych chętniej by zaglądało i dzieliło się swoimi wiadomościami gdyby nie musieli skakać po różnych stronach. :) Nie mam zamiaru niczego krytykować szanując prace osob które tworzą to miejsce.. przekazuje tylko spostrzeżenia których pewnie wielu użytkowników z lenistwa nie zrobiło. .. :) Był nawet moment ze zwątpienia w jakakolwiek pomoc widząc daty ostatnich wpisów... uważam że auto jest na tyle wyjatkowe ze zasługuje na miejsce które przekona wiele osób do zakupu. Osób które zanim je kupi szuka informacji w tego typu miejscach.

Malignus - Czw Kwi 26, 2018 09:00

Niestety z prac nad moim nie mam zadnej fotoporady.Lecz sluze zawsze informacja na tyle na ile bede mogl.
Lars - Pią Kwi 27, 2018 11:35

Malignus napisał/a:
Szkoda oryginal psuc i potworka robic.Ale sa gusta i gusciki i niekoniecznie sie o tym dyskutuje.Do mgf-a pauje tylna klapa oraz przedni zderzak z TF.Co do tylnego nie wypowiem sie.Pamieetam ze roznice byly pomiedzy f a tf.Niewiele osob ma w tej chwili Mgf i Tf wiec i fotoporad etc raczej nie znajdziesz.Musisz poszukac na forach innych krai.I pytaj.Jesli bede znac odpowiedz to pomoge na pewno.


Chciałem przenieść całość i trochę odmłodzić auto. Potworka zrobił poprzedni właściciel montując tylne lampy typu "Lexus"
Jeśli jest ktoś chętny to odsprzedam, 50zł szt.

Autko właśnie wróciło z warsztatu. Oba łożyska tarcze i klocki. Kolejna za miesiąc. Końcówki drążków, tylne tarcze i klocki oraz metalowe rury wody. Muszę też gdzieś się podłączyć do komputera. Świeci się non stop kontrolka ABS. Mechanik sprawdził czujniki i są wszystkie ok.

Malignus - Pią Kwi 27, 2018 13:04

W poprzednim mgf-e skasowałem bledy za pomocą zwykłego elm 327 bluetooth kupionego za 2f na Ebayu,oraz aplikacji obd doctor.Ale ja miałem 2000 rocznik.Nie wiem czy we wcześniejszych działa ten gadget.A odmladzac w ten sposób auta nie ma sensu,bynajmniej ja tak mysle.Przyjrzyj się proszę,na olx jest kilka ogloszen mgf z dolozonymi elementami od tf-a.Ostre krawędzie tf-a polaczone z lagodna,klasyczna linia mgf-a,troche się gryzie ze soba.Jesli bym miał cos robic to tylko srodek zmienić na nowocześniejszy.A do auta szukac dodatkow,jak zderzak przedni z halogenami,palaki przeciwkapotazowe,windschot,lepszy wydech etc.Tym bardziej ze planujesz pozostawić sobie MG jako auto dożywotnie.A jakby nie patrzeć mgf ma piekna klasyczna linie i powoli staje się youngtimerem.
Zerknij proszę do swojej skrzynki PW.Cos Ci podeslalem.Powinno się przydac.

Lars - Pią Kwi 27, 2018 16:37

Malignus napisał/a:
A do auta szukac dodatkow,jak zderzak przedni z halogenami,palaki przeciwkapotazowe,windschot,lepszy wydech etc.Tym bardziej ze planujesz pozostawić sobie MG jako auto dożywotnie.A jakby nie patrzeć mgf ma piekna klasyczna linie i powoli staje się youngtimerem.

Zderzak mam na aucie tylko halogeny są w kiepskim stanie. Gdyby z cytatu wywalić mgf to prawie mógłbym mówić o sobie :)
W poniedziałek dojadą jasnobeżowe skóry z czarno beżowo srebrnymi boczkami.
Ze zmian w TF już się wyleczyłem choć przez chwilę pojawiła się myśl kupna anglika z 2003r który pojawił się na OLX za śmieszne pieniądze z uszkodzonym silnikiem i zrobieniem z 2 jednego ale pomyślałem dokładnie tak samo jak Ty :)
Robię wnętrze a mechanika i zewnętrznie zostaje bez zmian.
Windshota będę miał dorabianego. Pod poznaniem jest firma która robi zamienniki. Robię 2 w 1 czyli pałąki z windshotem pomiędzy nimi.

Malignus - Pią Kwi 27, 2018 17:53

Cabrio Pietryga,tez miałem w mgf-e od nich windshota.Sprawdzal się bez problemów.Mocowania sa jedynie inaczej wyprowadzone niż oryginal.
Markzo - Nie Kwi 29, 2018 13:25

Polecam poszukac tłumika firmy Miltek, w MGF, który właśnie składam taki zakupił właściciel, brzmi obłędnie na zywo :) https://www.youtube.com/watch?v=QroVzrZVydE
Malignus - Nie Kwi 29, 2018 14:30

Ja polecam dla odmiany Daytone,mam u siebie w Tf-e a Tato ma w swoim Mgf-e.Rowniez dźwięk jest niesamowity. ;-)
Lars - Czw Maj 03, 2018 19:40

O tłumiku, przepustnicy itp. będę zapewne myślał za rok, może dwa.
Na koniec tego roku chcę mieć spokój ze wszystkimi podzespołami eksploatacyjnymi i częściowo wnętrzem auta.
Hamulce i łożyska już zrobione. Udało się też naprawić wskaźnik poziomu paliwa.
Namierzyłem usterki wycieraczek i spryskiwaczy (oba silniki spalone)
Jutro wymiana foteli i boczków. Wszystko będzie na sprzedaż za przysłowiowe grosze.
Fotele są w bardzo dobrym stanie. Boczki do naprawy (wklejenie materiału)
No i autko pojawiło się już oficjalnie w Polsce. Dla mnie dziwne jest to, że nie jako MG tylko Rover :))) ale tak było w niemieckich papierach.
W lipcu chcę się pozbyć rudej widocznej na zdjęciu.

Malignus - Sob Maj 05, 2018 20:26

TF ka tez mam rejestrowanego jako Rover Mg :P
ogolnie brak sprecyzowanej marki na rynku urzedow komunikacji.Kiedys musialem tlumaczyc roznice miedzy marka Triumph angielska a niemiecka.Urzedy opierają się na swoich książeczkach gdzie nasze marki sa mocno zaniżone.Co tez daje wpływ na przykład w szkode calkowita(euro tax)

Lars - Sob Lip 13, 2019 01:25

Przeróbka na licznik cyfrowy była by kosztowna i to prawdopodobnie bardzo kosztowna więc postanowiłem odmlodzic to co mam. Ciąg dalszy czyli podświetlone wskazówki, panel nawiewu, zegarek i temp. Oleju już wkrotce.
Malignus - Sob Lip 13, 2019 22:29

Jak Cie znam to wszystko będzie banglac :mrgreen: Czekam na postępy prac

[ Dodano: Sob Lip 13, 2019 22:28 ]
Dokladam kilka fotek z takich konwersji








takie cosie,moze w czyms pomoga.Pierwsze nalepki na tarcze.Ostatnie indiglo

[ Dodano: Sob Lip 13, 2019 22:29 ]
Jak cos potestuje na swoim :mrgreen: Zbieram na set z LE 500,moze się uda

Lars - Sro Wrz 18, 2019 17:25

Temat zmiany podświetlenia licznika wcale nie jest taki prosty.
Wskazówki od prędkościomierza i obrotomierza schodzą bez problemu.
Niestety bez demontażu całego mechanizmu temp. silnika, jak i paliwomierza wskazówki nie zejdą.
Urywają się trzpienie na które są nakładane.
nalazłem sposób jak je ściągnąć, ale też nie daje on 100% gwarancji.
Mam jeszcze jeden, dość pracochłonny pomysł który wkrótce wypróbuje.
Do testów zakupiłem ma Allegro kilka liczników od Roverów
Uwaga. wszystkie oryginalne tarcze temperatury i poziomu paliwa w białych od MG jak i czarnych od Roverów przystosowane są do podświetlenia od tyłu.
Niestety, duże tarcze już tej opcji nie mają, ale także już nad tym rozwiązaniem pracuję.
Największym problemem są wskazówki.
Trzpienie od prędkościomierza i obrotomierza nie są tej samej grubości, a od małych wskazówek są bardzo cienkie.
Kupiłem na allegro kilka kpl. wskazówek od różnych aut i w każdym przypadku małe wpadały na trzpienie bez żadnego oporu.
Jak wyżej pisałem, będę dalej pracował nad tematem podświetlanych od tyłu wskazówek, choć nie wiem czy coś z tego i tak będzie, gdyż obrotomierz i prędkościomierz wariowały przy dużych i ciężkich z Audi B8

Jak wyglądają wszystkie tarcze podświetlone pytkami luminescencyjnymi widać na zdjęciu powyżej,
Tutaj pozostawiłem całe mechanizmy i tarcze z Rovera 214 które podświetliłem od tyłu taśmą led 6000K 12V.
Wskazówki pomalowałem specjalnym lakierem UV który podświetlony jest diodą UV.
Niestety pod ręką miałem tylko dużej mocy, bo 3W.
Zdjęcia przekłamują trochę efekt który jest widoczny na żywo.
Kolor nie jest niebieski tylko fioletowy i jest go znacznie mniej, a wskazówki są bardziej soczyste.
Nad tym rozwiązaniem też jeszcze popracuję.
Jeśli macie pytania to zapraszam do kontynuowania wątku dla dobra wszystkich użytkowników :)
P.S.
Na całościowym zdjęciu widać już podświetlony panel nawiewu, ale do tego tematu jeszcze powrócę

[ Dodano: Nie Sie 25, 2019 12:40 ]
Oto co można zrobić z licznikiem wykorzystując możliwości które dają diody Led.
Wszystko sterowane jest apki.
Wskazówki po małej przeróbce z nowej mazdy mx5
Jeśli ktoś będzie chciał wskazówki jak taką przeróbkę wykonać, jestem do dyspozycji

[ Dodano: Sro Wrz 18, 2019 17:25 ]
Nadszedł czas na zajęcie się wnętrzem w sposób który pozwoli mu służyć przez długie lata. Postanowiłem sobie za cel całość wykonać techniką flokowania. na tą chwilę wykonane są boczki drzwi. Pozostałe elementy będą zrobione do początku przyszłego sezonu, wraz z pojawiającymi się zaskórniakami. :)
Posiadam dwa pełne komplety wnętrza więc z obecnie zamontowanego pozostałe są tylko przemalowane.
Drugi komplet siedzeń pojedzie do tapicera, a na obecne do końca sezonu założyłem tanie pokrowce z Nurauto :)
Tapicer przygotuje także czarne skórzane obszycie wstawek boczków, a obecne srebrne elementy będą w kolorze nadwozia

wladi - Czw Wrz 19, 2019 21:51

Moim zdaniem trochę za duża choinka ale ważne żeby Tobie się podobało no i włożona praca robi wrażenie ;)
Ramonick - Sro Lut 12, 2020 19:06

Witam, dostałem informację od chłopaka z Poznania który sprzedaję MGF że jesteś specjalistą od tych samochodów. Zakupiłem MGTF zacząłem go sam robić ale niestety jest kilka problemów technicznych stąd też pytanie czy może znasz jakiegoś mechanika który naprawie te autka z Poznani i okolic. Pozdrawiam LLars,
Malignus - Sro Lut 12, 2020 19:11

Tu jest wielu Specjalistow :mrgreen:
Napisz konkretnie co jest potrzebne dotyczy F i Tf
a odpowiem na pytania.Lars jest prekursorem jeśli chodzi o oświetlenie (Lubi to i może się bawic) Oraz dla MGF budowniczym pompki.
Jeśli będę wiedzieć,odpowiem