Zobacz temat - [Freelander 1.8 1998]Zakończenie przygody z Land Roverem ;-)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander 1.8 1998]Zakończenie przygody z Land Roverem ;-)

Darek_Darek1968 - Czw Kwi 26, 2018 14:23
Temat postu: [Freelander 1.8 1998]Zakończenie przygody z Land Roverem ;-)
Dzisiaj rano mój pojazd postanowił zakończyć współpracę i przy okazji zgrillować właściciela ;-)
Skończyło się na drobnych oparzeniach dłoni po próbach gaszenia sąsiedniego auta.
Przy okazji dowiedziałem się organoleptycznie, że te małe gaśniczki co wozimy w autach pomagają tak jak umarłemu kadzidło ;-)












dzelo23 - Czw Kwi 26, 2018 18:51

:-| wiesz co było przyczyną?
SyntaX - Czw Kwi 26, 2018 19:38

Ja wiem co było przyczyną - wystarczy obejrzeć zdjęcia a widać tanią przekładkę zrobioną na sztukę.
Tym razem się nie udało i tanio było tylko na początku.

nanab - Czw Kwi 26, 2018 22:22

SyntaX napisał/a:
Ja wiem co było przyczyną

Czy Twoja kryształowa kula ma aktualną kalibrację? Jeśli tak, to mógłbyś powróżyć do mojego rowera dlaczego dudni w środku na jałowych? Chwila czasu, a oszczędziłoby mi wymiany paru części i sporo roboty.

SyntaX - Pią Kwi 27, 2018 07:39

Wiesz tu chodzi bardziej o wiedzę niż kryształową kulę.
Zamek w drzwiach pasażera.
Ramiona wycieraczek podginane by pasowały.
Kąt pochylenia koła zdradza tanią maglownicę od Opla.
Jak się w tym siedzi parę lat to się pozna od razu.

[ Dodano: Pią Kwi 27, 2018 07:39 ]
Co do dudnienia na biegu jałowym.
Czy ustaje jak wciśniesz sprzęgło. Bo jeżeli tak to to wiele wyjaśnia.

Generalnie:
- Łożysko sprzęgła
- Uszkodzony docisk/tarcza
- Uszkodzone łożysko wałka sprzęgłowego

Skąd dochodzi to dudnienie ??

nanab - Pią Kwi 27, 2018 19:42

To że ktoś nie zmieniał wszystkich zamków w samochodzie w którym się ich nie używa, albo używa się raz na kilka lat(bo chyba ma centralny), nie oznacza że wszystko zrobił na skręcone druty i trytytkę. Z doświadczenia mógłbyś napisać, że prawdopodobnie tak, było,m a nie że to na ponad 100% pewny powód.

Do dudnienia nie ma różnicy czy na biegu, czy na luzie, czy sprzęgło wciśnięte, puszczone, czy półsprzęgło.
Ciężko stwierdzić skąd dochodzi, słychać w całym wnętrzu i tylko wnętrzu, nazewnątrz jest cichutko. Sprawdzony środek katalizatora(Obecny, nie pustak), szczelność wydechu, cały dolot łącznie z rezonatorem i poduchy silnika.
Jeśli będziesz miał jakiś pomysł, to napisz w moim temacie( https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=105400&start=20 ), nie róbmy tutaj OT :)

Darek_Darek1968 - Pią Kwi 27, 2018 20:41

SyntaX możesz mi zdradzić co mają wycieraczki do samozapłonu auta?
A maglownica akurat nie była od Opla :P

SyntaX - Sob Kwi 28, 2018 07:19

A to mają że widać po zdjęciach tanią przekładkę i pewnie wiązka szukowana. Ramiona miałeś powyginane bo żal komuś było wydać 150zł na komplet nowych europejskich ramion.Lampy pewnie przekręcone żarówki bo po co kupować europejskie.
A maglownica koło oryginału to nawet nie leżała co widać po ustawieniu koła.
Wiesz zajmuję się tym 11 lat i tanią przekładkę poznam z daleka.
Sztukowana wiązka poszło zwarcie i masz efekty.
Jak ktoś mi mówi że wydał 1500 na przekładkę to się pytam w jakim banku ma to Euro.

Darek_Darek1968 - Sob Kwi 28, 2018 08:10

SyntaX nie neguję Twojej fachowości ale wydawanie stanowczych osądów na podstawie pobieżnych zdjęć spalonego auta jest IMHO trochę śmieszne.
Z taką wiedzą i możliwościami powinieneś być prawą ręką Sergio Marchionne ;-)
Tak jak pisałem, maglownica nie była z Opla, a lampy były europejskie z fracuza z którego sam wymontowałem i sam je zamontowałem.
Z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że pierwotną przyczyną była rodzinka kun czy czegoś podobnego, która grasowała na naszym parkingu. Niedawno był podobny przypadek ale nie tak spektakularny bo to był diesel - okazało się, że wszystko w komorze silnika tak pogryzione jakby jakąś kosiarkę odpalił w środku.
Z mojej strony EOT.

Lukasz126 - Czw Maj 17, 2018 20:49

Darek_Darek1968 napisał/a:
SyntaX nie neguję Twojej fachowości

to poczytaj więcej wątków... w co drugim poście tego "eksperta" jest odniesienie do mirków serwisujacych na patentach.. a jak przekładka to na bank jest chu.owa na oplu ;)

Darek_Darek1968 napisał/a:
niedawno był podobny przypadek ale

Pewnie też chu.owa przekładka ;)
Darek_Darek1968 napisał/a:
Z taką wiedzą i możliwościami powinieneś być prawą ręką Sergio Marchionne

Weź nie strasz... wystarczy że Lancia już prawie nie istnieje. Na szczęście nie ten level wiedzy.

A odnośnie tematu to przykro mi. Mimo że Land Rover to gunwo (wiem bo mam) to jednak pieniądze kosztuje i przykro patrzeć jak kończy w ten sposób.
Zanim kupisz jakieś inne auto to rozejrzyj się za garażem.

SyntaX napisał/a:
A to mają że widać po zdjęciach tanią przekładkę

błagam człowieku... trochę empatii.
Wszyscy już tu wiedzą żeś "najlepszy" w Polsce spec od freelanderów ale choć raz mógłbyś napisać coś w stylu "przykro mi" albo "szkoda auta", wiesz tak po ludzku, nie? A nie wjeżdżasz chłopakowi z buta w życiorys i po zdjęciu spalonego auta będziesz mu oceniał fachowość wykonanej przekładki. Może mu jeszcze szkodę wyceń po co ma się do TU zgłaszać? ;)
CSI Roverki czy co?

Markzo - Pią Maj 18, 2018 05:47

Przykra sprawa :/ auto zapaliło się na postoju? czy go odpaliłeś?