Zobacz temat - [R75] Toaf brak komunikacji z silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Toaf brak komunikacji z silnikiem

tmk752 - Sob Maj 12, 2018 19:35
Temat postu: [R75] Toaf brak komunikacji z silnikiem
Cześć
Przez ostatni rok nie miałem żadnych problemów z roverkiem, może przez to że wypialem nie działające Webasto. Nie wiem nie wnikam tylko użytkuje. Chciałem sprawdzić jak wygląda sprawa wtrysków tak o, oraz przepływomierza bo obroty przy zmianie biegów czasem idą jeszcze w gore. Podłączam Toaf i okazuje się że nie mam silnika heh, nie mam nawet okna wyboru diesel/benzyna.... Jakieś pomysły?

marcin.misek - Pon Maj 14, 2018 10:36

tmk752 napisał/a:
Jakieś pomysły?

A czy kiedykolwiek dzialalo ?

MaReK - Wto Maj 15, 2018 08:31

Po pierwsze jaki masz interfejs który podłączasz pod auto? Po drugie o jaki chipset oparty jest?
Po trzecie, którą wersję oprogramowania TOAF posiadasz? - Klikając w skrót silnika, powinieneś mieć listę trzech opcji do wyboru. 1.8, 2.0/2.5, 2.0 diesel. Jeśli program poprawnie odczyta kody ZCS ze sterownika silnika odpowiednio zaznaczy opcje za Ciebie, jeśli nie, zaznaczy pierwszą.
Po czwarte czy z innymi modułami na aucie program się komunikuje? Np. ABS albo moduł poduszek powietrznych SRS?

tmk752 - Wto Maj 15, 2018 23:19

Tak, program komunikował się perfekcyjnie.

Ciężko mi obecnie odpowiedzieć na dwa pierwsze pytania. Mam dostęp do wszystkich modułów z którymi komunikowałem się wczesniej, obecnie nie mogę się połączyć z silnikiem. Wcześniej wygrywałem mapy, ale to ponad rok temu, z powodzeniem używałem live data itd.

automechanik - Sro Maj 16, 2018 03:02

Spróbuj zainstalować ponownie toaf"a. Może używałeś jakiegoś programu skanującego rejestr windows-a i namieszał uznając pliki z innymi rozszerzeniami za niepotrzebne.
MaReK - Sro Maj 16, 2018 10:59

Jeżeli nie możesz połączyć się tylko ze sterownikiem silnika, a moduły typu SRS, ABS działają to spróbowałbym na chwilę pozbawić sterownik silnika prądu. Możesz odpiąć sam sterownik (trudniej) albo zdjąć na chwilę klemę z akumulatora (łatwiej). Oczywiście jeśli masz webasto na czas testów je odłącz.
tmk752 - Wto Maj 22, 2018 22:10

Wstyd się przyznać ale reinstall pomógł.