Zobacz temat - [R25] Gdzie jest impulsator ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Gdzie jest impulsator ?

mateuss162 - Pon Maj 14, 2018 23:00
Temat postu: [R25] Gdzie jest impulsator ?
Tak jak w temacie: niech ktoś wytłumaczy dokładnie w którym miejscu znajduje się impulsator (czujnik prędkości) ?
Markzo - Wto Maj 15, 2018 05:47

a nie masz juz prędkości po ABS czasem?
bociannielot - Wto Maj 15, 2018 09:40

Markzo, 2001 to może być i tak, i tak
mateuss162 - Wto Maj 15, 2018 09:46

Sprawa wygląda tak że kiedyś gdy kupowałem to auto to ówczesny właściciel mówił że już wymieniał impulsator (mógł kłamać). Teraz padł mi, bo ani przebieg ani licznik prędkości nie reaguje (to najbardziej prawdopodobna przyczyna). Nie wiem gdzie mam go szukać. Oglądając całość pod maską nie mogę go nigdzie dostrzec.
A z tym że po ABS - ok, ale w takim razie co wymienić by to naprawić ??

Markzo - Wto Maj 15, 2018 10:29

Jesli masz impulsator to tu:


Na skrzyni biegow, z tylu, 3 pinowa wtyczka do niego idzie. Chcoiaz ja mam 25 2000r i mam po abs..

mateuss162 - Czw Maj 17, 2018 21:54

Ok, sprawdzę w tym miejscu bo przyznam że akurat tam jest utrudniony dostęp i nie wiele widać patrząc z góry. Dam znać po operacji co i jak.

[ Dodano: Czw Maj 17, 2018 21:54 ]
Czujnik prędkości odnaleziony. Operacja zakończona sukcesem. Po wymianie czujnika wszystko działa tak jak powinno. A więc w moim aucie nie jest to po ABS. Gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem: czujnik znajduje się przy wyjściu prawej półosi, najlepiej patrzeć i robić to od dołu, z góry to raczej niewykonalne (choć nie próbowałem). Dodatkowo polecam dobrze odświeżyć wtyczke. Aha i uwaga bo po wyciągnięciu czujnika cieknie olej ze skrzyni biegów więc po wszystkim warto go uzupełnić.