Zobacz temat - [R 620] Wymiana serwa hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R 620] Wymiana serwa hamulca

szymonln - Sro Maj 16, 2018 13:41
Temat postu: [R 620] Wymiana serwa hamulca
Witam,
Mam w swoim Roverze zdiagnozowane wadliwe serwo. Mam już ową część i chciałbym spróbować wymienić ją samemu bo terminy u mechaników długie a strach mi jeździć z twardniejącym hamulcem.

Ma ktoś może doświadczenie w wymienianiu serwa i wie czy da się to zrobić odsuwając tylko pompę hamulcową (bez demontażu jej)?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

slax - Sro Maj 16, 2018 15:50

Nie rozumiem, a nie prościej zwyczajnie odkręcić dwie śruby od pompy i spróbować wyjąć serwo, jak sie nie da to zamontujesz pompę z powrotem :D
thelgilius - Czw Maj 17, 2018 21:17

Jak wymieniałem serwo u siebie to udało mi wyjąc serwo bez okręcania przewodów hamulcowych wystarczyło odkręcić pompe od serwa jak i samo serwo i delikatnie odchylić pompe z przewodami(jeśli przewody w agonii to mogą się zagiąć lub pęknąć trzeba to robić z wyczuciem)
nanab - Pią Maj 18, 2018 17:00

No w łąśnie, na kable trzeba uważać, często mimo to że samochód zabytek, to siedzą jeszcze fabryczne stalowe kable. Rdza, trochę ruchu i mogą pęknąć albo co gorsza osłabić się tak że pękną dopiero przy następnym mocnym hamowaniu.
Miałem tak na samochodzie który rozkręcałem do złomowania, przewody idące po grodzi normalnie schowane za silnikiem były zgniłe, po odkręceniu pompy i paru ruchach jeden zaczął cieknąć.

szymonln - Pon Maj 21, 2018 22:05

Dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź - sam nie pomyślałem o uprzednim skontrolowaniu stanu przewodów. W moim podobno poprzedni właściciel je wymieniał, ale dla pewności jutro dokładnie je obejrzę i zobaczę czy warto się bawić w to samemu.