Zobacz temat - [R75] Wypadanie zapłonu, przygasanie po wciśnięciu sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wypadanie zapłonu, przygasanie po wciśnięciu sprzęgła

JacekV6 - Sob Maj 26, 2018 01:30
Temat postu: [R75] Wypadanie zapłonu, przygasanie po wciśnięciu sprzęgła
Witam, świeży na forum od razu wale z problemami. :)

A więc, ostatnio wymieniłem uszczelką pod kolektorem pierwszej głowicy bo łapał lewe powietrze i chodził nierówno, po wymianie ładnie równo chodzi, cacy. Jadąc do pracy dojeżdżam do świateł auto zgasło, a następnym razem obrotomierz spadł do pierwszej kreski od 0 patrząc i sam podniósł obroty (wszystkie podciśnienia założone silniczek krokowy i przepustnica wyczyszczona) po za tym od kupna ROVER-ka gdy chce żwawiej spod świateł ruszyć strasznie buja autem po przepięciu na 2 bieg. Błędy jakie komp. pokazał to wypadanie zapłonu na 2 cylindrze.

A dodam czysta benzyna.

Mam nadzieje, że ktoś się już z czymś takim spotkał i pomoże :) Pozdrawiam[/i]

tommasino - Sob Maj 26, 2018 10:39

JacekV6, typowe zachowanie przy wypadajacym zaplonie. Rzyca autem przy przyspieszaniu, ciężej odpala. Na wyższych obrotach prblem jest mniej odczuwalny.
Dopadł mnie ten problem jadąc na zlot do Jedliny :P Przejechałem na 5 garach ponad 400km.
Dodrze, że kolega Adam_26 miał jedną używkę w bagażniku więc się ją założyło i problem znikł.

Czy wiesz kiedy mialeś wymieniane świece? Ja bym właśnie od wymiany świec zaczął.

JacekV6 - Sob Maj 26, 2018 12:27

tommasino Właśnie nic o aucie nie wiem ale mam już je prawie rok więc sam już mogę ocenić, że są do wymiany. Czasami nawet nie chce się wkręcić powyżej 3k rpm i tak jak by jeden cyl. w ogóle nie miał iskry, obawiam się, że i cewki będą do dupy a to drogi interes. Dziękuje za szybką odpowiedz :)
tommasino - Sob Maj 26, 2018 12:34

JacekV6, skontaktuj sie z Adasko. On ma pełno części używanych w bardzo dobrym stanie.
www.sklep.apcar.pl

Jednak zanim zaczniesz rokować, że coś innego ... to wymień najpierw świece. Cewki niekoniecznie muszą być do wymiany.

JacekV6 - Sob Maj 26, 2018 14:26

tommasino wymienię świece i dam znać co i jak ale to w tygodniu jakoś. Dzięki za pomoc