Zobacz temat - [Silnik nie pali na ciepłym brak mocy [ 2.0CDT]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Silnik nie pali na ciepłym brak mocy [ 2.0CDT]

jasiekelk - Nie Cze 03, 2018 10:54
Temat postu: [Silnik nie pali na ciepłym brak mocy [ 2.0CDT]
Witam proszę o pomoc
. Mój rover zaczął najpierw przy obrotach ok 3 tys. Wchodzić w tryb awaryjny odcinało go później podczas jazdy a szczególnie pod górę tracił moc. Pojechałem z tym do mechanika podpiął pod komputer i stwierdził błąd czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik ciśnienia paliwa. Zamówiłem oba ale w międzyczasie jeździłem do momentu że odpaliłem pojechałem do sklepu i już nie odpalił na ciepłym powstał i na drugi dzień rano odpalił i znowu jak się rozgorzała to nie odpala. Przyszły czujniki wymieniłem oba ale problem nie zginął proszę o pomoc gdzie jeszcze szukać problemu

SeniorA - Nie Cze 03, 2018 12:16

jasiekelk napisał/a:
podpiął pod komputer i stwierdził błąd czujnik położenia wałka rozrządu
to jest usterka obwodu czujnika położenia wału .Zobacz czy przy rozruchu silnika podnosi się wskazówka obrotomierza , jeśli nie ,to jest wada czujnika wału i do tego nie potrzeba podpinać do komputera.
jasiekelk - Nie Cze 03, 2018 13:15

czyli że może być uszkodzony ten nowy czujnik wałka rozrządu czy uszkodzony czujnik wału ?

[ Dodano: Nie Cze 03, 2018 13:15 ]
Właśnie chodziłem do samochodu oczywiście zimny odpalił trochę go rozgrzałem i nie odpala ale przy kręceniu rozrusznikiem strzałka obrotomierza się podnosi

SeniorA - Nie Cze 03, 2018 18:40

jasiekelk napisał/a:
czyli że może być uszkodzony ten nowy czujnik wałka rozrządu czy uszkodzony czujnik wału ?
skoro obrotomierz reaguje na obroty ciepłego silnika podczas uruchamiania w czasie gdy nie odpala, to czujnik wału jest OK,bo on też jest czujnikiem obrotów. Czujnik wałka jak padnie to uruchomienie silnika w każdych warunkach nie jest możliwe. Wniosek , oba czujniki są sprawne i przyczyny szukać trzeba w systemie paliwowym , kompresji.
christopher7 - Wto Cze 05, 2018 13:32

jasiekelk,
Po ponownym podpięciu kompa wyrzuca ci jakieś błędy?
Wcześniej wyrzucało ci błąd: "czujnik ciśnienia paliwa"...
Przyjrzałbym się dokładniej układowi paliwowemu, pracy pomp paliwa. Nie zaszkodzi też sprawdzić co się dzieje z wtryskami...

jasiekelk - Sro Cze 06, 2018 10:56

Wcześniej wyświetlał błąd czujnik ciśnienia paliwa i czujnik położenia wałka rozrządu teraz jak uruchomię na zimnym i podpiął em u mechanika komputer nie wykazał żadnych błędów ale problem jest dalej
christopher7 - Czw Cze 07, 2018 07:46

OK, obydwa czujniki wymienione błędów brak. Masz możliwość sprawdzenia układu paliwowego (ciśnienia, pracę wtrysków)?. Jakie masz wartości ciśnienia paliwa przy przygazowaniu?
jasiekelk - Czw Cze 07, 2018 09:56

Właśnie dostałem informację od mechanika że do wymiany jest pompa wtryskowa
christopher7 - Pią Cze 08, 2018 08:11

OK, czyli jednak układ paliwowy... Po wymianie pompy daj znać w tym wątku czy wszystko OK i czy jej wymiana zakończyła sprawę.
jasiekelk - Pią Cze 08, 2018 09:51

Ok po wszystkim napiszę
MarcinLitwa - Pią Cze 08, 2018 14:38

Na pocieszenie dodam, że być może pompa będzie zdrowa a uszkodzeniu uległo tylko uszczelnienie zaworu/regulatora wysokiego ciśnienia...