Zobacz temat - Cześć Roverowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Powitania - Cześć Roverowcy

PanTalon - Wto Cze 05, 2018 21:24
Temat postu: Cześć Roverowcy
Cześć, szukałem auta za 2k do sklepu i z powrotem. Auto miało spełniać wyłącznie jedno kryterium: klimatyzacja. Kupiłem wiec Rover, bo wszyscy mówili, że „za takie pieniądze kup sobie rower”.

Dziękuje z tego miejsca za dobra radę. Mój ma skore, klimatyzacje i całkiem fajne jest, to, ze do napędu używa silnika!

Tak, w moim Roverze 416 siedzi silnik serii K, bo uwielbiam niespodzianki.
Wóz z roku 1997 i o dziwo trzyma się całkiem dobrze, ma oczywiście pare mankamentów, jak na przykład:

Zepsuty centralny zamek i urwany plastikowy zaczep przy wkładce kierowcy, zatem auto zawsze jest dostępne dla wszystkich: wsiadać i jechać, bo immo tez nie ma ;)
Oczywiście oberwane boczki, ale do przeżycia.

A ta klimatyzacja działa pięknie, ale jak to w starych wozach coś się zawsze posypie: poszło łożysko, a tak to pięknie upchane, ze szukam litościwego mechanika, który ogarnie wymianę sprężarki.

Auto jest ogólnie ok, reszta działa, problemów z silnikiem nie ma, sprzęgło nowe działa pięknie. Pojazd ma 180k nalotu i to może się zgadzać, bo wnętrze nie wykazuje poza boczkami większego zużycia.

Czy to samochód marzeń? Nie.
Czy mam z nim związane jakiekolwiek emocje? Nie.
Czy to był przemyślany zakup? Absolutnie nie.

Przyjechałem, kupiłem, mam. Tym samym stałem się użytkownikiem Rovera 416 Si, wiec z serdecznością chce przywitać się w szanownym gronie Wikingów.

Malignus - Wto Cze 05, 2018 23:24

Witamy serdecznie.Roverka czy MG kupuje się Sercem nie rozumem :mrgreen:
MD - Sro Cze 06, 2018 00:29

Cześć, dzień doooobry!
Markzo - Sro Cze 06, 2018 06:51

Siema :)
Brat - Sro Cze 06, 2018 08:57

Siema.

Życie to chwila, więc trzeba robić zwariowane rzeczy :mrgreen: rover to chyba dobry krok w tym kierunku :P

Szerokości.

bociannielot - Sro Cze 06, 2018 09:45

Witaj i pamiętaj, to prawie jak Jaguar :ok:
AndrewS - Czw Cze 07, 2018 22:08

Witaj

PanTalon napisał/a:
poszło łożysko, a tak to pięknie upchane, ze szukam litościwego mechanika, który ogarnie wymianę sprężarki.


ktore lozysko padlo ?? sprzegla elektromagnetycznego ?? jesli tak to po co wymieniac cala sprezarke ??

PanTalon - Pią Cze 08, 2018 08:30

@AndrewS, już diagnoze zweryfikowałem, jednak to alternator, a nie sprężarka, wiec usilnie szukam alternatora :) Co do tematu sprężarki wydawało mi się, ze taniej jest ogarnąć używana cześć, niż bawić się w naprawę, ale na szczęście złe zdiagnozowałem problem.

Edycja: problem ogarnięty, podwójna radość z samodzielnego zdiagnozowania usterki i samodzielnej naprawy:) za chwilę zabieram się do naprawy zamka centralnego.