Zobacz temat - [R25] wymiana pompy wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] wymiana pompy wspomagania

Gawron__ - Sro Cze 06, 2018 09:39
Temat postu: [R25] wymiana pompy wspomagania
Czołem Waszmości!
Wiem, że temat był wałkowany zapewne wielokrotnie, ale mam jedno pytanie - gdzie w Łodzi i okolicach znajdę warsztat, który podejmie się takiej wymiany i nie zedrą jak za zboże?

Swoją drogą, powiedzcie mi proszę - czy takiej wymiany nie dałoby się przeprowadzić w warunkach raczej chałupniczych? Zakładam, że może być to trudne, ale cóż - zapytać nie zaszkodzi.

Dziękuję z góry za pomoc!

seraph - Sro Cze 06, 2018 10:06

Samochód to jest tylko maszyna i jak masz narzędzia to nawet silnik w domu wyremontujesz i wymienisz, bo czemu nie?
Spuszczasz płyn, odkręcasz węże od pompy, zdejmujesz pasek, wykręcasz pompę, zakładasz nową, zakładasz i napinasz pasek, przykręcasz węże, zalewasz płyn (najlepiej nowy - masz okazję na wymianę), odpowietrzasz i gotowe. Która z tych akcji jest wg Ciebie trudna?

Bez kanału lub podnośnika może być ciężko dostęp. Może też trzeba będzie zdjąć koło z pompy, żeby ją odkręcić.

bociannielot - Sro Cze 06, 2018 10:16

seraph, w dieslu nie jest tak łatwo z klimą, trzeba alternator też ruszyć żeby wyszła pompa bez rozszczelnienia klimatyzacji
Gawron__ - Sro Cze 06, 2018 10:20

Plus jest taki, że zamiast sprężarki w moim egzemplarzu wstawione jest koło zastępcze, ale tak właśnie myślałem - żeby się do pompy dostać trzeba będzie wyjąć alternator - to są właśnie trudności które miałem na myśli wcześniej seraph, zatem - szukam warsztatu w okolicach Łodzi, który to ogarnie porządnie - wiadomo coś na ten temat?
RAKU_44 - Pią Cze 08, 2018 22:38

Nie trzeba wyjmować alternatora, ale zrzucić zderzak i wyjąć prawą lampę, odkręcić koło pasowe od pompy i już jest w miarę dobry dostęp. Za pierwszym razem trochę się nagimnastykowałem, ale drugi raz już poszło sprawnie :P
Whatashame - Wto Cze 12, 2018 21:46

Witam,

Tak się składa, że również muszę wymienić pompę wspomagania.
Czy ktoś z Was się orientuje jaki model pompy siedzi w Rover 25 1.4, 16V, 103 KM, 2003 rok?

Z góry dzięki za pomoc!