Zobacz temat - [R all] Katalizator z Benzyny do Diesla
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R all] Katalizator z Benzyny do Diesla

Remigiusz - Nie Cze 10, 2018 23:03
Temat postu: [R all] Katalizator z Benzyny do Diesla
Witajcie,

mam takie pytanie bo jakoś jednoznaczniej odpowiedzi odszukać nie mogę, a każdy co innego mówi :roll:

Jak to jest z katalizatorami od benzyny lub diesla ? Co można je miedzy sobą podmienić :?: Jest sporo katów np firmy AWG dla EURO 3 gdzie podają tylko benzyna a co się stanie jak się wsadzi do diesla taki kat :?: Te z AWG do diesla maja podane jako EURO 2. Myślałem kupić jakiś taki większy katalizator do pojemności np 3 litrów :lol:

Ma ktoś doświadczenia w tej dziedzinie. :?:

sknerko - Pon Cze 11, 2018 12:52

Z tego co wiem to one różnią się metalem z którego są wykonane i te benzynowe nie robią w dieslu i na odwrót ale tak tylko słyszałem od jednego kolesia więc pewności nie mam
Remigiusz - Pon Cze 11, 2018 18:00

sknerko, Z tego co doczytałem na uczelni to jednak sa różnice bo w benie jest to 3 way cat i ma inne metale na sobie, a w dieslu ma się więcej szlachetnych metali bo działa jako katalizator oksydacyjny :razz:

Dźwinę ze nie maja na EURO 3 do diesli nigdzie :-/

zdzichu - Nie Lip 22, 2018 22:47

Do diesla mają więcej platyny. Magnaflow chyba robi euro3 do diesla.
Kozik - Sro Mar 20, 2019 11:10

to jak są jakieś nowe informacje? Ja będę próbował wsadzić dieslowy kat do turbo benzyny, czy to bezpieczne?