Zobacz temat - [R45] trzęsienie i klekotanie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] trzęsienie i klekotanie silnika

Igor_Op - Wto Cze 12, 2018 21:14
Temat postu: [R45] trzęsienie i klekotanie silnika
No dzień dobry wszystkim,

Jestem kilka tygodni po wymianie pompy wtryskowej i pojawił się problem jak na filmiku. Jak silnik się rozgrzeje, to zaczyna nim koszmarnie trząść i towarzyszy temu charakterystyczne terkotanie. Dodanie gazu= jeszcze więcej terkotania. Po zgaszeniu i odpaleniu silnika już nie terkocze i wibracje są mniejsze, ale dalej zdecydowanie za duże.
Czytałem tematy o takim trzęsieniu, że to może być wina ECU, ale wszystkie filmiki już są dawno pozdejmowane z youtube'a, więc nie mogę porównać czy ten sam przypadek.
Kąt wtrysku na rozgrzanym mam -2 (wiem, będę zmieniać na 2-4) i obroty na luzie trzyma 780-790.
Czy macie jakieś pomysły, co to się mogło wydarzyć?

Link do filmiku

Excalibue - Wto Cze 12, 2018 21:41

To nie jest objaw uszkodzonego zaworu kąta wtrysku ?
U Ojca było podobnie, wymieniliśmy ten zaworek i z tego co pamiętam uspokoiło się.
Z tyłu z rury wydechowej, spaliny wydostają się rytmicznie coś jak ze starego Ursusa ?

Igor_Op - Sro Cze 20, 2018 09:28

Hmmm pompa jest z zaufanego źródła, więc to byłby ostatni trop, który bym podjął. Tłumik dziurawy, ale pierdzi równomiernie, nie ma przerw raczej.
wooy11 - Pon Cze 25, 2018 13:18

Kąt powinien być +2 wiec jak masz na MINUS to też może być powód tych wariacji ;)
W moim miałem podobnie , pisze MIAŁEM bo pojawiało się to sporadycznie głównie przy niskich temperaturach, od dłuższego czasu jest ok a zrobiłem tylko czyszczenie układu paliwowego poprzez dolanie do baku odpowiedniego środka.
Jezeli bedę miał z tym problem to zrobie jak pisze kol. Excalibue ;) ... z tego co wczesniej wyczytałem to ludzie nawet remontowali pompy z tego powodu i nic to nie dawało więc jak by co to trzeba sie zainteresować zawór kąta wtrysku ;)