Zobacz temat - [MGF] opadnięcie samochodu po jednej stronie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] opadnięcie samochodu po jednej stronie

fanatyk1 - Nie Cze 17, 2018 15:25
Temat postu: [MGF] opadnięcie samochodu po jednej stronie
Witam, ostatnio zauważyłem że mój MG po lewej stronie z przodu (od kierowcy) strasznie się obniżył tzn opona siedzi prawie na nadkolu, w załaczniku zdjecia lewej strony i różnicy wzgledem prawej. Co to może być ? sprężyna? amortyzator? od czego zacząć z góry dzięki za info

LEWA STRONA
http://zmniejszacz.pl/zdj...0613_191343.jpg

PRAWA STRONA
http://zmniejszacz.pl/zdj...0613_191333.jpg

Koder - Nie Cze 17, 2018 16:46

Faktycznie, ale to raczej nadkole siedzi na oponie.
Proponuję wjechać na kanał (najazd) i rzucić okiem (ze zrozumieniem).
Obstawiam pękniętą sprężynę, ale oczywiście przyczyna może być inna. Amortyzator akurat nie ma nic do wysokości trzymania zawieszenia, on służy do czego innego (no... chyba, żeby się zablokował).

sTERYD - Nie Cze 17, 2018 18:14

Jakie sprężyny? Trzeba napompowac.
fanatyk1 - Nie Cze 17, 2018 18:25

Tył też opadł. Czy możliwe aby pęknięta sprężyna z przodu na przykład obniżyła całą lewą stronę?
Malignus - Nie Cze 17, 2018 18:58

W Twoim przypadku jeśli siadła Ci jedna strona to obstawiam ubytek plynu.Czeka Cie znalezienie wycieku i dopompowanie.MGF miały osobne obwody na lewa i prawa strone.Po otwarciu maski i zdjęciu plastikowej oslony znajdziesz dwa wentyle do podpompowania zawieszenia.
fanatyk1 - Nie Cze 17, 2018 19:55

Kolego co to za pompka ? trzeba jakąś specjalną? i jaki zalać płyn
Malignus - Nie Cze 17, 2018 20:02

Pompka jest specyficzna,oryginalny plyn rowniez jest dostepny.Gdzies na forum czytalem iz mozna samemu takowy zrobic.Jest kilka tematow dotyczacych pompki i podnoszenia MGF.Warto sie zapoznac.
wooy11 - Pią Sie 03, 2018 14:30

Pomieszać koncentrat płyny chłodzącego z denaturatem i woda destylowaną, można w proporcjach 1:1. Nie wiem jak jest w MG ale w roverku 111 na jedna strone na podpompowanie od "zera" wystarcza 2 - 2,5 L płynu . Przy zalaniu całkowicie nowego układu wychodzi około 3,3 L płynu, Gruszki w 111-stce sa identyczne jak w MG wiec pojemności będą podobne. Na temat pomp sa tematy na forum, osobiście posiadam taka , używałem do pompowania właśnie 111-stki, urządzenie made in CCCP ;) stosowana w przemyśle lotniczym ( mieszkam w sąsiedztwie fabryki Antków AN-2 ;) ;) ) Po 10 latach wężyki na których napisano ze sa na 20 atm, potrafiły strzelać podczas pompowania wiec ciśnienie jest tam spore, pewnie w okolicy 30 atm.
Malignus - Pią Sie 03, 2018 21:49

Raczej kolo 40atm,licznik na pompce mam do 60.Teraz musialem wymienić oringi.Bo niestety nie trzymala ciśnienia.