Zobacz temat - [R75] Stukanie klekot spod maski podczas skręcania kół
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Stukanie klekot spod maski podczas skręcania kół

dexter77 - Pon Cze 18, 2018 12:49
Temat postu: [R75] Stukanie klekot spod maski podczas skręcania kół
Witam, w weekend usłyszałem dziwny dźwięk, specyficzny klekot/stukanie podczas skręcania kół do oporu w lewo lub w prawo.
Klekot pochodzi gdzieś spod maski. Początkowo myślałem, że może jakaś śruba się poluzowała i przy większych drganiach wydaje taki dźwięk, ale to chyba jednak coś innego.

Dźwięku nie ma podczas jazdy, czy też delikatnego skręcania kół podczas postoju.

Załączam film:
https://youtu.be/QAIb6rY5tl8


Jakieś pomysły co może być przyczyną?
Wykluczam raczej koło pasowe, bo miałem wymieniane jakoś 3 lata temu i dźwięk był nieco inny, a do tego cały czas niezależnie czy koła były kręcone.

SeniorA - Pon Cze 18, 2018 13:41

Pompa wspomagania z kołem pasowym do sprawdzenia i ilość płynu.
dexter77 - Wto Cze 19, 2018 07:45

Kurde, klekotanie jest już cały czas po odpaleniu, obawiam się, że to jednak znów koło pasowe.
3 lata temu wymieniałem na Corteco, jeśli okaże się, że znów padło to tym razem biorę najtańszy zamiennik.

czarek236 - Wto Cze 19, 2018 07:56

Witaj,najtańszy to zły pomysł, jeden kolega kupił założył i przejechał 12KILOMETROW.Moze miał jakąś wadę to co założyłes w swoim aucie.
Pozdrawiam

dexter77 - Wto Cze 19, 2018 08:15

Znam osobę, która założyła Corteco i padło też po 6 miesiącach, także chyba nie ma już reguły. Wezmę może nie najtańszy, ale już na pewno nie Corteco. Nie widzę sensu przepłacania skoro nie przekłada się to na żywotność i jakość.
czarek236 - Wto Cze 19, 2018 08:41

Sam zakladales,czy zlecales.
dexter77 - Czw Cze 21, 2018 10:42

Mój mechanik mi robił. Auto już na warsztacie, jak się okazało koło pasowe się praktycznie rozleciało. Tym razem zakładamy Dayco.