Zobacz temat - Malignus MG TF Spark Red Trouble
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Malignus MG TF Spark Red Trouble

Malignus - Sro Lip 04, 2018 19:30
Temat postu: Malignus MG TF Spark Red Trouble
Witam Was serdecznie.Mysle ze czas Wam przedstawić moje Red Trouble :mrgreen:
Zakupiony przez przypadek,szukalem dość długo bazy pod odnowienie TF.Tu było w miare jeśli chodzi o zakup i doprowadzenie do oryginalu.I wersja Spark w kolorku dość ciekawym Firefrost Red (CEV).Zdjecia z Otomoto.Po zakupie mala droga krzyzowa :roll:

tommasino - Sro Lip 04, 2018 19:38

Malignus, myślę, że ten temat bedzie ciekawy.

Także ten tegez zabieraj się do opisania tego co juz zostało zrobione, a nie że droga krzyżowa :P :P :P

Malignus - Sro Lip 04, 2018 20:14

To dopiero początek.....Ale postaram się powolutku i spokojnie zebrac myśli i obrazki.Aby przedlozyc je w temacie.Wiec może garść informacji na temat auta uzyskane z numeru vin.
Off_assembly_date Thursday, 8th July 2004 @ 15:48:12
model MG TF
variant Spark SE
num_doors 2
paint_code CEV
brochure_model_desc MGF TL5 K1.8i Man 135ps Spark SE
sales_model_derivative_desc MG TF 135 Spark SE
n04_feature N04C
edition Spark SE
sequence_number 112594
spec_code M18A
home_export EXPORT
cicode M2257
country GERMANY
exterior_paint Firefrost Red
interior_trim Sebring
engine K Series 1800 135bhp
trimlevel MY2002 TL 5
bodytype MGTF
gearbox PG1
manual_auto MANUAL
hand_of_drive LHD
sold_date Unknown

General Information

•This vehicle was the 35,392nd MG TF to run off the production line, out of 41,656
•This vehicle was the 113th MG TF Spark SE to be made out of 1,480
•This vehicle was the 83rd MG TF in Firefrost Red (code: CEV) to be made out of 516 Firefrost Red MG TF

W mojej wersji (Spark) Charakterystyczne sa chromowane klamki,popielniczka i przycisk recznego oraz kratki we wlotach powietrza.Kierownica dwukolorowa oraz za doplata klimatyzacja plus hamulce AP wraz z sportpackiem czyli obniżonym zawieszeniem w stosunku do zwykłego TF-a.Ale wracam do tematu.Czyli do tego co w autku było i zostało zrobione.Na początek po odkręceniu plyty inspekcyjnej oczom zdumionej publiczności ukazaly się dwa filtry stożkowe oraz elektryczne turbo.A wszystko to zamontowane w klimacie sedeslandii czyli rurek z kibelka :o








Udalo mi się zakupić puszke do filtra od TF 160 (szeroka) na dwie 'Sikawki'
do chwytania powietrza.Podlaczylem tak jak w książce pisze.Jeden wlot do tylu przy zderzaku a drugi do wlotu powietrza z lewej strony.Do puszki zawital filtr sportowy Pipercros.





Nastepnym krokiem było zerwanie roznych dziwnych nalepek z auta i zamówienie nowych emblematow w UK.Niestety nie do zdobycia był emblemat Spark.Angole zrywali je masowo bo kojarzyly się z Matizem/Chevroletem Spark.Na dzień dzisiejszy emblemat nie do dostania.Nawet na Rimmer Bros.Przez chwile prowadziłem na OLX negocjacje z gościem który miał niebieskiego TF z emblematem mi potrzebnym.Niestety nie doszło do sprzedaży.Zatem zwymiarowanie w/g zdjęć i wycinka z kwasowki.Potem dzięki uprzejmości pasjonata marki MG wycinanka została pięknie oszlifowana i znalazła się na aucie.Do dziś nie odpadla a wiec operacja udana :grin:






tommasino - Sro Lip 04, 2018 20:26

Malignus, faktycznie te rury robiły kibelkowy klimat :dupa: :dupa: :dupa: Masakra!!!! Jak to można było wpaśc na taki pomysł.
Malignus - Pią Lip 20, 2018 19:01

Ale były dwa stozki i elektryczne turbo podpięte pod grzanie szyby tylniej :mrgreen:
Autek dostal tez nowy rozrząd z pompa wody i wszelakimi paskami,swieczki NGK ,nowy filtr oleju oraz Mobil 5w50.Oczywiscie plyn chlodzacy również.
W tzw. międzyczasie zdemontowałem zderzak przedni który poszedł do po poklejenia.Bylo troche pekniec.Oraz zamontowałem windshotta od Pietrygi.Troche się nagimnastykowałem aby pasowal do oryginalnych mocowan MG ale udało się i nie skladal się przy większych prędkościach.



i powoli zacznam odkladac na Roll hoopsy od Mike Satura.

W końcu przyszly.Dwa razy zakladalem cos takiego.U Taty i u siebie i powiem jedno.Nigdy więcej i za żadne pieniadze :-|
Przy okazji gruba belka troche usztywnia auto.


lecz efekt jest przedni i spelnia tez swoje zadanie.Spokojnie można rozmawiać do 190 km/h przy otwartym dachu.












Nastepny krok to odnowienie kierownicy



oraz gałki zmiany biegow.Do Sparka przychodzila MOMO.



Ogolnie autko zaczyna powoli wygladac.Nawet w ramach prezentu TF-ik dostal oryginalne radio Sony które przychodzilo do tego modelu.



Pozostalo ogarnąć elektrykę po poprzednim wlascicielu i powolutku zbierac na wydech końcowy.Zafascynowal mnie dźwięk Daytony Super Sport od Mike Satura.Inna sprawa iż dodaje kilka kucy i fajnie warczy.Do 3k cichutki a powyżej dźwięk nie do opisania.


C.D.N

[ Dodano: Sob Lip 07, 2018 00:22 ]
Wydech zakupiony.Zalozony i swietnie się ma.Sporo dupereli doprowadziłem do Ori aby się pojawić na zlocie w Radomiu.Miedzy innymi wpadl mi w lapki dach z szyba szklana.Jak mawiają na Alledrogo jedyna taka i tylko w Top Madl :roll:

Jak to zalozyc i poskrecac to poszukajta w moim fotoporadniku.Oczywiscie musialem zdemontować u siebie roll hopsy,chyba ich nie lubie :-|
Reszta jest prosta,nawalony John da sobie rade w 30 minut nie szukając automatu z kawa( przerabiałem temat mieszkając tam.Inna branza choc bardzo podobna JCB)
A tak wygląda już na aucie



oczywiście trzeba było dziada zaimpregnować.Uzylem czegos takiego



oraz wiedzy nabytej od Sknerka i poradnika z UK '"Jak bawic się srubkami aby szybki dopasować do auta"

dość czasochłonne ale po myciu Karcherem i bezpośrednim tłuczeniem woda w trojkat przy dachu/szybie po minucie była woda.Kiedy w trybie zwykłym miałem wody dostatek :mrgreen: (czytaj podczas jazdy)


Elektryka poszla w PiS.... nie powiem co.Powoli doszedłem co i jak z tylu.Komp na szczęście uratowany.



przy okazji znalazłem zaginione pipsztoki od robienia halasu.Fabrycznie były na gorze po lewej stronie.Poki nie znajde Ori będą musiały poczekać.Jak i instalacja aby ja pociagnac na nowo.

Poprawilem sobie troche humor.Zamontowalem na antenie cos takiego(aby oka nie wydlubac podczas czyszczenia auta)
ok,dziecinnieje :P





ciut lepsze zblizenie :o




[ Dodano: Pią Lip 20, 2018 20:01 ]
Dzis postanowiłem zabrać się za elektrykę.Do zrobienia lampiony w przednim i tylnym bagażniku.
O ile w przednim lampka jest podlaczona pod czujnik otwarcia klapy i wlaczenia alarmu (alarm bangla wiec czujnik jest ok) to reszta jest pociagnieta w snie pijanego elektryka :-|
Bede musial wszystko zdemontować i pociagnac kabelstwo od nowa


Odpuscilem na razie temat i zabrałem się za identyczny w tylnej lampce.Jak wyczytałem z madrej książki :roll:
odpowiedzialne za swiecenie przewody lubia się lamac w wiązce



Niestety wiazka jest tak dziurawa iż profesjonalny elektryk będzie musial zadzialac.Wedle forum UK warto dolozyc około 5 cm przewodu aby nie było "zmeczenia materialu" podczas zamykania klapy.Czeka mnie zatem dogadanie elektrykusa coby hokus pokus odstawil i swiatlosc przywrocil :mrgreen:




Markzo - Czw Lip 26, 2018 10:33

Pieknie sie oglada prace nad tym autem ;D kibel rury wymiataja ;D czyli cel to 100% oem?
Malignus - Czw Lip 26, 2018 10:49

100 procent ori, plus kilka niewielkich modow mechanicznych :mrgreen:
Markzo - Czw Lip 26, 2018 11:15

A jakimi?;D
Malignus - Czw Lip 26, 2018 11:20

Wszystko mechaniczne.Oraz zmiana mapy.Jest szansa dojsc do 160-170 kucy oraz poprawic niutki.
Markzo - Czw Lip 26, 2018 11:58

Najbardziej mnie interesuje remap, masz jakies info?
Malignus - Czw Lip 26, 2018 12:07

Jest kilka firm ktore to robi.Vtech etc.Z tego co sie orientuje z for anglojezycznych,jest to na razie jedyna mapa do tf 135.Podnosi do 150 kucy i kilka niutow wiecej.Oczywiscie hamownia przed i po.U mnie moze byc okolo 10 do 20 kucy wiecej.Dolot i wylot niestandardowe.
Markzo - Czw Lip 26, 2018 12:26

Aaa myslalem, ze sam cos dzialasz :) vtech to ogarnia? Z tego co mi sie udalo dowiedziec to w polsce tylko tc performance, w uk kmaps.
Malignus - Czw Lip 26, 2018 13:16

Podobno ogarniaja.Troche podzwonilem i ich centrala w Krakowie gwarantuje takie przyrosty.W UK jest kilka firm ktore bawia sie w remap.Ale podejrzewam ze na tym samym sofcie etc.Gdybym mial luzne okolo 5000f to uderzyl bym do jednej firmy w UK.O ile jeszcze istnieje.Do tego silniczka dokladali sprezarke mechaniczna.Z mozliwoscia zalaczenia/odlaczenia z kabiny guzikiem.To ustrojstwo dawalo okolo 220 kucy
Markzo - Czw Lip 26, 2018 13:43

Git, dzialaj :)
Malignus - Sob Sie 04, 2018 10:16

Zabralem się za kosmetykę.Listwa przy oknie miała strzelone mocowanie plastikowe.Wqrzalo mnie co jakiś czas wciskanie jej do reszty drzwi.Ale przyszly plastiki z Rimmer :mrgreen:
Wiec meska decyzja,zrywamy i się nie apaczymy co zostanie :razz:
Zabieg wyrwania był prosty.Reszta mocowan zostaje na miejscach.Nowe trzymadełko daje rade :mrgreen:



I wszystko bangla jak powinno :-)

I takie cos na antenkę mi przyszlo. :mrgreen:



Dodatkowo z trzech "jajek" poskladalem jedno.Niestety z dodatkowym przyciskiem do otwierania bagażnika.I podróbki maja to do siebie ze spasowanie jest jak w ruskim czolgu :|
Ale dalem rade i ori plus podrobka daja taki efekt


[ Dodano: Sob Sie 04, 2018 11:16 ]
W związku ze złym spasowaniem zderzaka przedniego,dzis przysla na niego kolej.Kilka srub i troche cierpliwości a efekt jest mily dla oka :D







tak było przed a tak jest po spasowaniu i skreceniu do kupy calosci






[img]

Markzo - Sob Sie 04, 2018 13:14

kurde ładny jest ten kolor ;D dobra robota!
Malignus - Sob Sie 04, 2018 18:02

Dziekowac :mrgreen:
W zaleznosci od pory dnia i slonka,przybiera rozne odcienie.Wieczorem to nawet pod rdzawy podchodzi.

[ Dodano: Sob Sie 04, 2018 19:02 ]
i nawet narzedzie zbrodni mam pod kolor :mrgreen:




flapjck1 - Nie Sie 05, 2018 12:29

Co do wiazki

Kup sobie garsc takich zlaczek topliwych https://goo.gl/images/xg77yP
plus opalarka i naprawisz sobie sam szybko i skutecznie. No i tasma izolacyjna do owiniecia wiazki.

Takie zlaczki zawieraja cyne ktora topnieje w cieplym powietrzu z opalarki, dodatkowo termokurczliwa koszulka zaciska sie na przewodzie oraz samym zlaczu, te na fotce nie maja tego ale sa takie ktore maja dodatkowe pierscionki kleju na koncu tulejki i uszczelniaja ekstra zlacze

Jak musisz / chcesz przedluzyc wiazke to dodatkwo potrzebujesz troche przewodow

Robota na kilka godzin jak chcesz to zrobic ladnie i dobrze ale warto ( kilka godzin bo uwazam ze wiazke z klapy trzeba wysuplac )

Ostatnio takie zlaczki z klejem kupowalem po 1zł /sztuka

Malignus - Czw Lis 01, 2018 13:36

Dobry pomysl,tak czy siak garść zlaczek zakupie bo przydają się do wszystkiego.Wiazka z klapy wyłazi bez problemu,przewody poszly gdzies na etapie wejścia do glownej wiachy auta.Na koniec sierpnia mam ugranego elektryka który mi to zrobi.Przod powoli sam ogarniam :mrgreen:

[ Dodano: Pon Sie 06, 2018 19:39 ]
I po dzisiejszych zmaganiach,polozylem kabelki wraz z bezpiecznikiem,efekt taki ze lampka swieci jak powinna i nawet się wylacza po zamknieciu maski :mrgreen:


[ Dodano: Pią Paź 19, 2018 22:56 ]
Dzis mnie pogięło a nawet odksztalciło :mrgreen:
Droga kupna zapodałem tylne lampki typu Lexus.Wiem ze były jako alternatywa u dilerow MG w UK.Dlatego tez będą z cala specyfikacja UK ale z uzyciem w UE.Wkladam,podlaczam i może nawet swiecic bedzie :mrgreen: Ori lampiony na polke.Czy ktoś zwrocil uwagę ze ori wygladaja jak z Lanosa? :P

[ Dodano: Czw Lis 01, 2018 13:36 ]
Przyszly lexusy.Zatem iż jestem dość niecierpliwy jak mam nowe zabawki to montaż odbywal się bezpośrednio po pracy.Dlatego ciut ciemnawo jest na dworze ;-)











Oraz efekt za dnia.Moge powiedzieć iż idealnie pasuja do mojego MG te lampiony.Kolor oraz srodek idealnie laczy się z przednimi lampkami oraz z ogolnym wyglądem auta.Troche tez odmlodzilo samochodzik wizualnie.W każdym razie bardziej mi się podobają niż oryginalne.






tommasino - Czw Lis 01, 2018 13:50

Nie no.... muszę sobie sprawić w przyszłości taką TFkę <zakochany> <zakochany> <zakochany>
Malignus - Czw Lis 01, 2018 13:55

Warto,mozesz mi wierzyc :mrgreen:
Tyle ze powoli ceny ida w gore.I niestety za cos do zrobienia,trzeba około 10k wydac.

tommasino - Czw Lis 01, 2018 14:10

hehehe... Tak piszesz jakbym nie wiedział :P Do mojego to juz dawno dawno dycha pękła :P Piszę o dodatkowo wydanych
Malignus - Czw Lis 01, 2018 14:14

Dokladnie.Ale to juz takie hobby :mrgreen: I Twojemu tez nic nie brakuje.Szkoda ze u mnie osłonki malowanej na silnik nie można zrobić/nie będzie widać.Fajny akcent w komorze silnika
BetJar - Czw Lis 01, 2018 19:03

Malignus napisał/a:
.I niestety za cos do zrobienia,trzeba około 10k wydac.

I tutaj się całkowicie z Tobą zgadzam, coś już o tym wiem.
Lampki suuuuuper...

Malignus - Sob Lis 03, 2018 20:16

Wiem ze wiesz :mrgreen: i dziekuje za komplement lampionów.
;)

[ Dodano: Sob Lis 03, 2018 20:16 ]
Dodatkowo wymieniłem ledy w podświetleniu tablicy rej

Prescenn - Czw Gru 06, 2018 10:55

Gratuluję samochodu, oby Ci jeszcze długo służył.
Malignus - Sob Gru 15, 2018 22:33

Podziekował. :-)

[ Dodano: Sob Gru 08, 2018 23:38 ]
Po długich za i przeciw :mrgreen: Zakupilem radio 1din do autka.Wizualnie pasi w reszte wnętrza.Blutututu oraz usb.Ostatni wypust Cincikow do MG.Pochwale się jak tylko radyjek przyjdzie :mrgreen:

[ Dodano: Pią Gru 14, 2018 20:17 ]
Radyjek przyszedł.Kilka fotek i mogę powiedzieć jedno.Dzwiek jest niesamowity,brak rds,brak id3 tag ,brak wielu rzeczy.Ale bangla usb 32gb oraz dysk 1TB :| Lekko w szoku jestem.Jakosc rozmow przez BT przy wlaczonym/wylaczonym silniku perfekcyjny.U mnie radio pasi ze względu na wnętrze.






















Idealnie pasi u mnie :cool:

[ Dodano: Sob Gru 15, 2018 22:33 ]
Teraz pozostalo odnowienie felg,weryfikacja zawieszenia oraz mod silnika(virus) zobaczymy co się uda zrobic :mrgreen:

BetJar - Nie Gru 16, 2018 16:00

Malignus napisał/a:
Teraz pozostalo odnowienie felg

Gdzie dajesz? i jaka cena? W Gliwicach na ul. Portowej robią piaskowanie + lakier proszkowy.
Radio pasi, oryginał MG, made in china ;)

Malignus - Nie Gru 16, 2018 16:20

Jeszcze nie wiem.Szukam czegos w pobliżu.Na olx ogłasza się człowiek który robi zestaw w okolicy 500 pln.Tyle ze po jednej musze dawac.Mam jedno kolo zapasowe ;-)
mc.hanek - Nie Gru 16, 2018 17:44

Malignus auto na kobyłki i już ;) Co do radia to wizualnie pasuje no i ma logo MG ;)
flapjck1 - Nie Gru 16, 2018 17:45

4ry pniaki i zawieziesz 4ry kola :)
Malignus - Nie Cze 23, 2019 23:14

Wlasnie przetestowałem garaz,za wasko aby 4x kobylki czy pniaki zastosować.No i garaz jest na gorce ,wiec wyjazd/wjazd aktualnie jest problematyczny.Chyba trzeba będzie poczekać na cieplejsze dni i wtedy się pobawić felgami.Mam troche je podniszczone i dobrze by było przywrocic im dawny blask.

[ Dodano: Nie Cze 23, 2019 23:44 ]
Z okazji Zlotu MG dostalo prezent w postaci hamowni.Wyniki były mało obiecujące bo wypluło 120 kucy.Tyle ze wlasciciele ZT 190,Zr 160 i innych zabawek tez mieli zaniżone kucyki minimum o 20,wiec mogę zalozyc ze mam serie :mrgreen:
Zatem pozostaje ogarnąć zawieche oraz pobawić się w virusa na 150 kucy.Oczywiscie hamownia przed oraz po modach.Wtedy będę pewien ze nie ma problemu i rozbieznosci.
A na dzień dzisiejszy 16k km bez hgf :P




[ Dodano: Pon Cze 24, 2019 00:14 ]
I taki maly bonus :mrgreen:

Hamowanie Hama

flapjck1 - Wto Cze 25, 2019 22:26

Programem nie zrobisz

Walki, kolektory itepe to owszem cos dadza...

Malignus - Sro Cze 26, 2019 16:36

Wiem ze walki etc daja sporo.Ale jest jedna mapa do TF 135 dajaca 150 kucy i kilka niutow więcej,stosowana w UK i PL.Smiem sadzic iż jest to ten sam program.Na razie nie spotkałem nikogo kto by miał cos takiego.Wiec jak ogarne kilka spraw w TF-e to pokusze się o takowa.Oczywiscie wykresy etc będą udostępnione.
Markzo - Sro Cze 26, 2019 17:19

Po co wgrywac gotowca jak sie mems 3 remapuje?
Malignus - Sro Cze 26, 2019 17:36

Relatywnie moge zostac krolikiem doswiadczalnym :P
Ale najpierw zawieszenie.Autek niestety zaczyna plywac na nierownosciach.Potem moge sie bawic w dalsze dlubanie.

Markzo - Sro Cze 26, 2019 17:37

Nie jestes krolikiem ;) testujemy: Adrian, Johny i ja ;) z czego ja mam memsa3 po konwersji na vvc turbo xD
Malignus - Sro Cze 26, 2019 17:40

Ty jestes tutaj najwiekszym Testerem :mrgreen: .Pieknie robisz swoje autko.Jak juz bedzie produkt finalny to sie ustawie w kolejce ;)
addb1 - Sro Cze 26, 2019 19:54

Zdecydowanie moje VVC po zmianie zapłonu nieco zrobiło się "żywe" noo i odcinka zwiększona na 7450 :twisted: Jest Ugień

Btw Twój TF Malignus, jest dla mnie rodzynkiem <3

Malignus - Sro Cze 26, 2019 20:20

To w Zatorze ocenisz mojego Red-a.Nie zdaze z zawiecha ale na plaskim poleci.Mi się wydaje ze już cos tam daje rade.Ale to moje odczucie.BetJar jak zdazy to tez swoim będzie.Obaj mamy serie ale BetJar ma bardzo ciekawe auto.Relatywnie nie jestem w stanie wpasować go w jakas wersje udokumentowana fabrycznie.
CEDZIOR - Sob Lip 06, 2019 21:45

Jeden z piękniejszych emdzików w klubie. Widać, że całe serce w niego włożone
Malignus - Nie Lip 07, 2019 19:40

Jutro autek idzie do mechaniorow.Zatem aby ulatwic prace i aby nikt nic mi nie spimpolil :P pozbyłem się plyty inspekcyjnej oraz wygłuszenia.Po odpaleniu silnika,w srodku jest total WRC :mrgreen: (Warcy,Rycy,Czeszczy) :P
Silnik i komora suche,z patyna kurzu.Nie będę czyscic silnika jak Tommasino :mrgreen:






















tommasino - Nie Lip 07, 2019 23:29

Malignus, hahaha u mnie silnik poprostu taki czysty sam z siebie :mrgreen:
Malignus - Pon Lip 08, 2019 17:20

Autko poszlo do mechaniorow.Obadamy co wyjdzie.Amory mogą być tragedia, bo brak zamiennika.W najgorszym/najlepszym razie regeneracja.Brak oryginalnych oraz zamiennikow :sad:
Dzieki BetJar za podwiezienie do domu :mrgreen:

mc.hanek - Wto Lip 09, 2019 19:37

Amorki ori są dostępne tylko cena nie jest zbyt okazyjna, bilstein też jest dostępny ;)
Malignus - Wto Lip 09, 2019 20:17

To juz wiem bo dzwonilem.Tf komplet dostanie w przyszlym roku.Dzis niestety poza zasiegiem finansowym... :|
mc.hanek - Wto Lip 09, 2019 21:04

Regeneracji osobiście odradzam, miałem , nie dało to rady..
flapjck1 - Wto Lip 09, 2019 23:01

na angielskim ebayu coś jest ( nowe )
No i są regulowane spax-y jeszcze ale one 500/sztuka

Malignus - Sro Lip 10, 2019 17:06

Ebay uk ciagle sledzony za wszystkim co ciekawe.Na Rimmerbros znalazłem komplecik do swojego.Spaxy etc to ostateczność.Jak już na prawde nic nie będzie.Sknerko robi tez pare części do zawieszenia,wiec jak dobrze pojdzie to będzie komplet :mrgreen:
Tak czy siak zakupić musze na przyszlosc.Moje poszly dziś do regeneracji.Firma z dużym doświadczeniem w sprawach dziwnych/nietypowych/niedostępnych polecona mi przez znajomego od samochodow dziwnych i nietypowych :P
A to zestaw ktory potrzebuje

Amorki do Sportpacka

CEDZIOR - Czw Lip 11, 2019 20:27

Malignus napisał/a:
E.Firma z dużym doświadczeniem w sprawach dziwnych/nietypowych/niedostępnych polecona mi przez znajomego od samochodow dziwnych i nietypowych :P


Podaj namiary :)

Malignus - Sob Paź 19, 2019 18:49

Namiary podam jak przetestuje produkt finalny :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lip 18, 2019 21:06 ]
TF-ik odebrany.Nie to samo auto :mrgreen:
Wiec może regeneracja cos dala.Po weekendzie będę wiedzieć więcej.Teraz czeka mnie geometria we Wrocku (maja nastawy do TF) i troche jazdy po winklach etc..Aby ocenic Reda.Ale już wiem ze inaczej lata po ulicy :mrgreen:
Tu bardzo dziekuje Koledze AndrewS za lampke która wyrwal ze swojego Roverka i podarowal mi na Zlocie.W końcu mój Red ma pelne oswietlenie :mrgreen:



Potem zaczynałem skladac wszystko w odwrotnej kolejności,oj ja durny :mrgreen:
Lapki i reszta mi nie wchodzily aby wszystko upchac/szklana szyba swoje robi,sztywna i malo miejsca :(



zatem po prostu uzylem zamka i polozyla się ladnie ulatwiajac mi dostep do komory inspekcyjnej :mrgreen:

tyle ze aby to spiac pozniej trzeba miec 3 rece :o dobrze ze sasiad sie napatoczyl :P


relatywnie jakos wszystko poskladalem i nawet wszystko bangla.
Co będzie dalej,dam znac :mrgreen:

[ Dodano: Nie Lip 28, 2019 18:54 ]
Wszystko jest jak trzeba.Problem z obrotami.Ale prawdopodobnie do obejścia.Dam znac po trasce :mrgreen:
Prawdopodobnie zle wyczyszczona przepustnica.Kwestia ponownego czyszczenia i ustawienia.Ale to pod koniec września.Chwilowo brak czasu :cry:

[ Dodano: Nie Wrz 29, 2019 19:53 ]
Przepustnica wyczyszczona.Starczyla na 200 km,problem obrotow powrocil.W/g kompa mam walnięte lambdy i może kat.





Do wiosny troche czasu zostało.Zbieram na nowy zawias i duperelki :mrgreen:

[ Dodano: Sob Paź 19, 2019 19:49 ]
Tak jakos wyszlo ze przepustnica,krokowiec etc jest ok.Komputer mam walnięty.Pamieta wszystko co mu się poda przez jakies 18h...Potem ustanawia swoje prawa i dupa.Dodatkowo weryfikacja zawiasu zrobiona i wiem co wymieniac :mrgreen:
Na wiosne będzie wszystko banglac :mrgreen:
Przyszly mi klamotki (amorki do sportpacka przod i tyl)




Będzie zakladane :wink:


tommasino - Sob Paź 19, 2019 19:43

Malignus, te amory to akurat pod kolor mojego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No juz widzę Twoja gębe roześmiana od ucha do ucha jak je wyjąłeś z pudła :cwaniak: :cwaniak: :cwaniak:

Malignus - Pią Sty 17, 2020 19:48

Dokladnie tak :mrgreen:
tym bardziej ze sa robione pod sportpacka :mrgreen: dedykowane etc :P
Autek będzie składany na takich częściach jakie powinny być.A ze niebieskie?Oryginalne po zdjęciu i odczyszczeniu tez były niebieskie :P

[ Dodano: Czw Paź 31, 2019 20:59 ]
Jakies 3 tyg temu autek pozostawiony u Warsztat .Niby wszystko ok.Kilka dni po pozostawieniu telefon z weryfikacja zawieszenia.Potem cisza.
Na pytanie kiedy co i jak z przepustnica,uslyszalem ze trzeba przeprogramować komputer? :!:
Potam cisza.Mieli oddzwonić z kosztorysem,cisza.Pojechalem w sobote i dostałem zjebke.Ze po co jestem skoro nie jest zrobione i nie zadzwonili.Dostali troche czasu.W dniu dzisiejszym czyli 31.10.19 rozmawiałem telefonicznie.Zapytanie po jakie auto dzwonie,zdziwienie ze po MG TF i ze człowiek który odebral wlasnie wrocil z urlopu i ze odzwonia.Oczywiscie brak telefonu.Choc powiedziałem ze auto zrobione czy nie, zabieram
09.11.19.Niestety tez mam pewne terminy.Wiec ciekawie się zapowiada....Relatywnie wqrw na poziomie 8/10
Odebrane auto zgodnie z planem.Stalo w tym samym miejscu co wcześniej.Z rozbrajajaca szczeroscia przyznali ze niic nie zrobili bo mieli inne roboty.Omijam szerokim lukiem :-|

Ale przyszly mi lampionki wewnetrzne z ostatnich modeli TF na diodach.Jak odtrole auto po postoju u "Mechanikow" to zaloze :mrgreen:







Lampiony zalozone :grin:
Swietnie dzialaja i ladnie oswietlaja to co maja oswietlac.Pobor pradu 0,2 W
wiec nie jest zle :mrgreen:




Mi się podoba :mrgreen:

[ Dodano: Pon Gru 16, 2019 20:19 ]
W końcu dotarly podstawki pod spryskiwacze oraz nalepki.







[ Dodano: Pią Gru 20, 2019 19:53 ]
Naklepki zamontowane.Brak jeszcze 2ch.Moze kiedyś zdobede albo zrobie.












[ Dodano: Pią Sty 17, 2020 19:48 ]
Czas na odetkanie wydechu.Mam N/a i na tym się skupiam.Zakupilem kolektor wydechowy i decat.W MGF tez miałem i normy spalin przechodzilo.
Jak dojda zabawki wstawie fotki

Kozik - Pon Sty 20, 2020 20:54

podziwiam ludzi którzy na taki czas dają auto do warsztatu
tommasino - Wto Sty 21, 2020 08:26

Kozik napisał/a:
podziwiam ludzi którzy na taki czas dają auto do warsztatu


Ja również podziwiam i mocno kibicuje "Malignusowi" w jego pasji. Autko marzenie!!!

Malignus - Wto Sty 21, 2020 17:37

Warsztat miał dobre opinie.Dlatego się skusiłem no i 20 km od domu a nie 200 jak zaprzyjaźniony gdzie wszystko robie.Przygrali w ….. i tyle.Potem się okazało ze opinie pisala chyba rodzinka wlascicieli.W każdym bądź razie na wiosne autek dostaje prawie caly zawias nowy oraz kilka części do wydechu.Sorki za marna jakość fotek :cry:









Markzo - Wto Sty 21, 2020 21:43

Wyglada jak kolektor i portki z vvc...
Malignus - Nie Kwi 05, 2020 16:18

Ale dedykowany do 135.I jak napisano nie nadaje się do vvc pod zadnym pozorem.

[ Dodano: Sro Lut 19, 2020 18:48 ]
Przyszlo to na co najbardziej czekalem :mrgreen: I dzięki czemu sporo dupereli jak krokowiec wymienilem ;-)
Lineus od gazus :P









Jak się okazało.moja ma gdzies przytarcie i zaczepia o pancerz.Jak Angole pisza,robi mi się sticky pedal :mrgreen: (bez skojarzen :twisted:
)Zalanie olejem pomaga na troche ale problem wraca.W kwietniu wymiana wszystkiego co sie da.Zawias,wylot i lineczka :mrgreen:
W końcu mechanicznie będzie jak z fabryki :mrgreen:
Nastepne lata to doprowadzenie reszty aby byla super.

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2020 17:18 ]
Pandemia storpedowala moje plany.Linka gazu nie wymieniona ale nasaczona oleum 5/50 :mrgreen:


zacinala mi się jak szalona :P
Obroty wskakiwaly na poziom jaki im się podobal :mrgreen:
Strzykawka i igla plus oleum w liczbie 30 ml wystarczyly.Troche czasu musialem poswiecic bo co jakies 10 min milimetr ze strzykawki wpompowywalem ale było warto.Teraz już widze ze system bangla :grin:
Musze sprawdzic podczas jakies dluzszej jazdy,lecz chwilowo nie mam mozliwosci....





Amorki i reszta poczekają az wszysto wroci do normalności....
Jedynie garaz typu blaszak wyposazylem w oświetlenie ledowe :mrgreen:


Cos widac jak grzebie w czerwonym.Koszt 50 pln i stary akumulator :D

wladi - Pią Kwi 10, 2020 08:18

Elegancko ale właśnie jak nie można wyjść z domu to trzeba dłubać przy naszych padaczkach :mrgreen:
Malignus - Sob Kwi 25, 2020 19:31

Kuracja olejowa pomogla :mrgreen: Zrobilem kilka kilometrow,gaz się nie zacina ;)
Ale linke tak czy siak wymienie w przyszłości...

[ Dodano: Sob Kwi 25, 2020 20:30 ]
Dokladam zestaw od silnika do końcowego Daytony











[ Dodano: Sob Kwi 25, 2020 20:31 ]
Wszystko polerka wewnątrz

dzelo23 - Nie Kwi 26, 2020 12:59

Pięknie wygląda, nagraj jakiś filmik jak to brzmi bo na żywo to teraz za szybko nie będzie okazji posłuchać :(
Malignus - Nie Kwi 26, 2020 13:06

Jeszcze nie poskladane :cry: Daytone mam od 2ch lat na seryjnym kolektorze i kacie.Tu może być glosniej przez decat.Ale filmationa nagram,chocby dlatego ze Daytona brzmi fenomenalnie.Cicha do pewnego momentu :mrgreen: W trasie tez jest cicho.Tu lapki pewnie wkladal jakiś dźwiękowiec.Od 3k obrotow jest burza.Spokojne zmiany biegow to jedna wielka cisza....



Daytona SS


Hamownia Zlotowa

Jadziem

dzelo23 - Pon Kwi 27, 2020 12:18

Eeeee kurde bardzo ładnie brzmi.
Na zlocie nie miałem okazji go słyszeć ale widziałem i autko prezentuje się naprawdę fajnie :ok:

tommasino - Pon Kwi 27, 2020 15:08

Ach...! Cudnie!!!
Malignus - Nie Maj 16, 2021 16:44

Teraz tylko poczekać cierpliwie az z powrotem będzie można się przemieszczać.Warsztat mam daleko.....Ale wtedy mechanicznie będzie super.Potem zajme się tym co widać czyli karoseria ;)

Operacja z olejem w lince pomogla na jakies 100 km.Jednak linka do wymiany.Gdzies pancerz jest uszkodzony i obroty znow się zacinają....
Dzieki BetJarowi wpadly kierunki







Moje byly popekane i mocno zmeczone zyciem
Jeden sie rozkleil podczas wyjmowania.Teraz nowe zaroweczki i bedzie super :mrgreen:

Przyszly gumy pod amorki.W koncu mam wszystko do zrobienia zawieszenia :mrgreen:



[ Dodano: Wto Lip 07, 2020 21:23 ]
Dzis chce podziekowac Sknerkowi,Turbinowi i Mrowce za pelne zaangazowanie w odbudowie Red-a.

Mrowka za napojenie,najedzenie i detailing :mrgreen:
SknerkoZa uporczywe rozgryzanie tematu oraz checi i wiedze,
Turbin za wkladanie lapek gdzie sie da i stworzenie patentu Turbina
w puszce filterka powietrza.
A tak na prawde za bezmiar humoru,pozytywnego spojrzenia na temat,pomimo przeciwstawien losu.Co bede mowic.Mam super zawieszenie i kilka innych dupereli.Dodatkowo poznalem wlasciciela TF marki Blue :mrgreen: Z ktorym mialem mozliwosc pogaduch.Ale zawsze pogadanka face to face jest inna.Reszte niech Sknerko opisze.Dokladam fotki.Potrzebne i nie :mrgreen:











[ Dodano: Pią Sie 07, 2020 22:18 ]
Zdjecia dopackam pozniej :mrgreen:
Jak zawsze Sknerko z Turbinem na wysokosci zadania.Praktycznie remont hamulcowni AP Racing vel Brembo.Dzis wiem ze moge sie zatrzymac szybciej :mrgreen: Sknerko swiadkiem bo lapkami sie wkomponowal w przednia szybe :mrgreen:
Niestety po powrocie do Wro wyszlo kilka dupereli :| z tylna zawiecha.Wywalone lozyska czyli syndrom "Ikarusa-przod pierwszy-tyl powoli dolacza"Na gwalt potrzebna byla piasta ale Adam z Malopanewskiej dal rade (Jak zawsze kiedy jestem we Wro) Dzis autek (prawie bo kilka dupereli pozostalo) lata jak nowy :mrgreen:
Czerwony w koncu dostal nowe plastiki na ramke szyby.Stare zmeczone zyciem i podziurawione przez poprzednich wlascicieli zostaly zdemontowane.Nowy zestaw w stanie idealnym zawital na wlasciwym miejscu :mrgreen:






[ Dodano: Pią Sty 29, 2021 21:09 ]
Zakupy,zakupy ...Konca brak...Koncowki drazkow nowe wpadly Delphi oraz cos czego w praktyce nie mialem :P Laczniki stabilizatorow tyl.Stare na pouliretan,nowe do auta :mrgreen:
Chyba w koncu doganiam stan fabryczny.Najciekawsze ze mam wbite w dowod brak kata.Dekat juz czeka :twisted: jak i reszta wydechu.
najnowszy nabytek



[ Dodano: Pią Sty 29, 2021 21:11 ]
tu widac w jakim stanie miale m te laczniki


[ Dodano: Sob Mar 27, 2021 19:14 ]
lekki up
Doszedlem do wniosku ze bede wizualnie robic Reda na ori.Radio sony cd 2000 z podswietleniem czerwonym (zgodne z specyfikacja) wpadlo dzis w dziure w konsoli :mrgreen:
Z dwoch paneli stworzylem jeden dzialajacy :P


dodatkowo dzieki BetJarowi mam nowe nakretki na wentylki,takie jak mialem ale new :mrgreen:

i maly smaczek na przedni grill


[ Dodano: Nie Maj 16, 2021 17:44 ]
Lekkie odswiezenie tematu.Dzieki Sknerkowi,Kosiei Turbinowi wpadl dedykowany wydech od Satura z decatem :mrgreen:
Kosa Dzieki za pare w łapkach :mrgreen: Odkreciles to co nieodkrecalne :P
Teraz mam WRC (Warcy,Rycy,Czeszczy) Sknerko Odtrolil mi auto w 99%
Cos pewnie jeszcze wyjdzie....Nie robilem zdjec ,zbyt zaaferowany zabawa w wymiane.Aura nie sprzyjala...












Leniwiec - Pon Paź 25, 2021 20:28

Malignus napisał/a:
Dokladnie tak :mrgreen:


Ale przyszly mi lampionki wewnetrzne z ostatnich modeli TF na diodach.Jak odtrole auto po postoju u "Mechanikow" to zaloze :mrgreen:


fotki


Jakiś nr części te lampki leed ? skąd zamawiałeś ?
Naklejki i karteczki na zbiornik brałeś z RimerB.?

Miałem w tym kolorze Rovera 400, uwielbiam ten kolor :)

Malignus - Wto Lis 16, 2021 19:30

Leniwiec,
Naklejki z Rimmer.Jak dobrze pamietam to lampiony bralem z ebaya.
Troche dupereli przybylo i auto po detailingu w Clinic R :mrgreen:







[ Dodano: Wto Lis 16, 2021 19:29 ]
W tzw miedzyczasie,wpadly na poklad liczniki z wiazka od LE500.Oczywiscie sporo problemow ale do wiosny je rozwiaze.Na dzien dzisiejszy tak to wyglada.Zalozone ad hoc i bez pomyslunku :mrgreen:



[ Dodano: Wto Lis 16, 2021 19:30 ]
Dodatkowo nalepki imitujace LE500 olej i zegarek.Ale to w week jesli nie bedzie padac

CEDZIOR - Czw Lis 18, 2021 16:32

Za mało zdjęć, albo mi się nie wczytują
Malignus - Czw Lis 18, 2021 16:56

U mnie na fonie i lapku wszystko bangla....
marcin.misek - Czw Lis 18, 2021 22:44

Malignus napisał/a:
wpadly na poklad liczniki z wiazka od LE500

Masz moze mozliwość zgrania wsadu EEPROM z tym 1 km przebiegiem ?

Malignus - Pią Gru 31, 2021 19:26

Niestety,na obecna chwile brak mozliwosci.Zalozone na chwile.Musze dopracowac wszystko.Max przebieg jaki beda miec do wiosny to moze 10km.

[ Dodano: Sro Lis 24, 2021 20:31 ]
Liczniki poprawione.Trzeba bylo rozebrac,podpiac pod "prund" i lapka ustawic.Dzis zalozone i wskazuja wszystko poprawnie.
Jutro foty podesle

[ Dodano: Pią Gru 31, 2021 19:26 ]
Maly up.Wiazka od ori licznikow niekoniecznie pokrywa sie z nowa od LE500,prawie wszystko bangla.Nie dziala kontrolka od otwartych drzwi,bagaznika etc.Oraz od poduchy.Swieci na stale.Podobno w/g angoli wystarczy rezystor wpiac aby oszukac to ustrojstwo.Problemem jest brak jakich kolwiek schematow nowych licznikow i wiazki.Cowa parts to robi ale cena powala na kolana.Z ciekawostek nowe liczniki pokazuja rezerwe,podobno jakies 8 litrow.Sprawdzone,lampka sie zaswieca :mrgreen: