Zobacz temat - [MGF] Konserwacja dachu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Konserwacja dachu

fanatyk1 - Sro Lip 11, 2018 20:42
Temat postu: [MGF] Konserwacja dachu
Witam, koledzy czego używacie do konserwacji dachu? w miarę przystępnego cenowo. Mam też małą dziurkę jakąś łatkę można zastosować klejoną? słyszeliście coś o tym?
Malignus - Sro Lip 11, 2018 21:33

Do konserwacji dachu od lat używam preparatu Sonaxa,koszt około 70 PLN i starcza na dwa razy.Co do dziurek można podkleić od wewnątrz czyms nieprzemakalnym :mrgreen:
wszystko zależy gdzie masz dziurke.Jak na standardowym miejscu gdzie dach się sklada,to nic nie pomoze.Zawsze będzie podkleinka odpadac

fanatyk1 - Pią Lip 13, 2018 21:31

Zakupione kolego, jak to stosujesz? mycie dachu na myjni, potem wyschniecie i co nakładam i wcieram? potem nie składać dachu? nie wyjezdzać z garażu przez ileś tam godzin?
Malignus - Pią Lip 13, 2018 21:57

Mycie dachu reczne,zwykly szampon,etc.Wyschniecie i wtedy nakładam.Wcieram w caly dach,waro pamietac gdzie się tarlo,zreszta widać,bo nadmiar jest sygnalizowany jako biala piana.Do wyschniecia na rozlozonym dachu.Potem wolny wybor.Jazda z otwartym,zamknietym czy garaz.Szybko schnie.Po deszczu ladnie widać krople na daszku.Powloka znaczy się jest :P
dzelo23 - Pią Lip 13, 2018 22:30

Ja użyłem tego samego środka do konserwacji i do czyszczenia też brałem sonaxa. Dach zmienił barwę na bardziej żywą.
Malignus - Pią Lip 13, 2018 22:45

Dokladnie tak,zapomnialem wspomnieć o tym.Z wyblakłego bardziej czarniawy się robi :smile:
Ciappo - Sro Wrz 19, 2018 20:35

A czym proponujecie podkleić? Gdzieś czytałem, że łatki z goretex są świetne na materiałowe dachy. Niedawno kupiłem autko i mam parę malutkich dziurek i nie wiem jak do nich podejść, żeby było dobrze :(

Do tego drzwi pasażera mam trochę niewyregulowane i chyba do regulacji szybę, żeby ładnie doszła. Jakieś rady?

Malignus - Sro Wrz 19, 2018 20:51

Witaj.Zalezy gdzie masz dziure.Jesli tak jak wiekszosc na załamaniach dachu,to podklejanie nic nie da,odpadnie latka.Jesli inne miejsce to czarne latki dadza rade,plotno namiotowe,goretex i klej elastyczny lecz taki który nie robi się ciekly pod wpływem slonca.Co do regulacji drzwi i szyby do dachu Sknerko wstawil fotoporade.
Dobrze by było abys zdjecie dachu wstawil