Zobacz temat - [R75] BRAK KOMUNIKACJI NA SZYNIE CAN ????????????
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] BRAK KOMUNIKACJI NA SZYNIE CAN ????????????

KarolinaWiesiek - Pon Lip 16, 2018 12:16
Temat postu: [R75] BRAK KOMUNIKACJI NA SZYNIE CAN ????????????
WITAM,
MAM KOLEJNY PROBLEM Z AUTEM , I NIE MAM POJĘCIA O CO CHODZI I CZY DA SIĘ TĄ CZĘŚĆ DOKUPIĆ/ WYMIENIĆ ?? ??
ŚWIECI MI SIĘ KONTROLKA ABS OD JAKIEGOŚ CZASU, CZASEM AUTO PRZY OSTRZEJSZYM HAMOWANIU POTRAFI ZGASNĄĆ. DZIŚ MECHANIK OGLĄDAŁ CZUJNIKI ABS ALE STWIERDZIŁ ŻE SĄ DOBRE I ŻE JEST CYT:"BRAK KOMUNIKACJI NA SZYNIE CAN" , ODESŁAŁ ZNÓW DO ELEKTRYKA, TYLKO ŻE NIE ZNAM W 3M ELEKTRYKA KTÓRY BY SIĘ PODJĄŁ NAPRAWY TEGO AUTA (PRZY POPRZEDNIEJ USTERCE KTÓRĄ W KOŃCU OGARNĘLIŚMY DZIĘKI FORUM, CZTERECH ELEKTRYKÓW MNIE ZBYŁO :evil: )
CZY TĄ SZYNĘ DA SIĘ WYMIENIĆ ?SKĄD JĄ WYTRZASNĄĆ ? :o
MA KTOŚ JAKIŚ POMYSŁ ?

marcin.misek - Pon Lip 16, 2018 16:17

KarolinaWiesiek napisał/a:
MA KTOŚ JAKIŚ POMYSŁ ?

Pomysł nr 1. Nie pisać wielkimi literami.
KarolinaWiesiek napisał/a:
DZIŚ MECHANIK OGLĄDAŁ CZUJNIKI ABS ALE STWIERDZIŁ ŻE SĄ DOBRE I ŻE JEST CYT:"BRAK KOMUNIKACJI NA SZYNIE CAN"

Jak, na jakiej podstawie tak stwierdził ?
KarolinaWiesiek napisał/a:
PRZY POPRZEDNIEJ USTERCE KTÓRĄ W KOŃCU OGARNĘLIŚMY DZIĘKI FORUM, CZTERECH ELEKTRYKÓW MNIE ZBYŁO

Lenie, nie chce im się;]
Cytat:
CZY TĄ SZYNĘ DA SIĘ WYMIENIĆ ?SKĄD JĄ WYTRZASNĄĆ ?

przeczytaj najpierw czym jest szyna CAN - https://pl.wikipedia.org/wiki/Controller_Area_Network

Potem skombinuj TOAF'a i odczytaj błędy z modułu ABS - będzie coś więcej może wiadomo ( w trójmiescie kręci się klubowicz sTERYD, slax i jeszcze paru innych - zapytaj czy nie chcieli by pomóc ).
Ale wracają co tematu - jeżeli ABS nie działa, a wszystkie czujniki są na pewno sprawne i po stwierdzeniu ze cała instalacja elektryczna jest kompletna i sprawna ( sprawdź wtyczkę na pompie ABS - śniedź, ugnite piny na pompie, przerwane kable), oraz jeżeli nie uda się nawiązać komunikacji z modułem ABS - z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa uszkodzeniu uległ sterownik pompy ABS - należy go wymienić.