Zobacz temat - [R45] Woda po stronie pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Woda po stronie pasażera

Pablo_kat - Sob Lip 21, 2018 10:08
Temat postu: [R45] Woda po stronie pasażera
Cześć.

Po paru jazdach w deszczu poajwiła się woda na miejscu pasażera.
Po oględzinach spodu samochodu widać dwa niezaślepione otwory? Czy one mają być zaślepione? Czym je zaślepić? Szukać oryginalnych korków, czy zalepić czymś?

greg-si - Sob Lip 21, 2018 11:03

Te otwory są zawsze otwarte.
Sprawdź okolice nadkoli, ewentualnie jak masz szyberdach to odprowadzenia wody z niego. Jest jeszcze podszybie i od strony nagrzewnicy może się lać.

slawo - Sob Lip 21, 2018 21:42

U mnie ciekło spod szyby, u góry a następnie spływało słupkiem.
Remigiusz - Sob Lip 21, 2018 22:06

Masz to samo co ja. Dodam że te doły masz w środku zgnite juz. Nie widać tego z zewnątrz. Tam e środku schodzą sie trzy blachy i leje się przez profil i tam woda stoi ktora przez podłogę do środka sie wlewa.

Woda dostaje się z pod mocowań maski lub dolnej krawędzi szybki i tam woda do środka wchodzi.

Tydzień temu już u kierowcy podłogę wycinalem a u pasażera w środku rudej masy.

wooy11 - Sro Lip 25, 2018 11:32

Lata temu kiedy miałem R 400 miałem problem z wodą po stronie kierowcy i co sie okazało.....na podszybiu na wysokości dmuchawy czy filtra kabinowego jest otwór ( dostęp oczywiście od zewnątrz od komory silnika. W tym otworze jest taka blacha w pionie na która wlewa sie woda z szyby i jezeli ta blacha z jakiegos powodu ugnie sie w strone szyby to woda z rynienki leci na nogi pasażera , efekt jest bardzo odczuwalny kiedy auto stoi przodem do dołu i woda spływa z dachu na szybe i jest jej dużo. Nie pamiętam dokładnie czy przy okazji wymiany szyby przedniej do tego doszedłem czy przy innej okazji w kazdym badz razie musialem mieć zdjety plastik na podszybiu, po odgięciu tej blachy temat wody przestał istnieć.
IROLA - Czw Lip 26, 2018 10:06

W tym temacie poczytaj . Wielu osobom odgięcie blachy pomogło.