Zobacz temat - [R75] 2.0 PB przekaźnik pod schowkiem nie załącza pompy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] 2.0 PB przekaźnik pod schowkiem nie załącza pompy

t0mi - Pon Lip 23, 2018 22:03
Temat postu: [R75] 2.0 PB przekaźnik pod schowkiem nie załącza pompy
Cześć,

Jak w temacie przekaźnik w skrzynce bezpieczników pod schowkiem nie załącza pompy paliwa (nie tyka). R zasilany również LPG.

Podmieniony przekaźnik również nie działa. Bezpiecznik OK, bezpieczniki w komorze silnika OK - masa przy nogach pasażera sprawdzona - oczyszczona

Ale przy "załączeniu" przekaźnika ręcznie daje napięcie na pompę palia - skrzynka bezpieczników raczej też w porządku - nie dostał wody - stał tydzień na parkingu.

Gdzie szukać przyczyny ? BCU ?

adam_26 - Wto Lip 24, 2018 06:40

Oczywiście że bcu + wtyczki i przewody po drodze może być niekontakt podpisałeś toafa ? Bcu nie puści też paliwa jak się immobiliser nie dblokuje.
t0mi - Wto Lip 24, 2018 20:25

Nie podpinałem bo zepsuje :) , ale na szczęście znam fachowca, który ogarnie.
Paliwo puszcza bo jeżeli "zamknę" obwód na przekaźniku to pompa pompuje i pali normalnie.

adam_26 - Wto Lip 24, 2018 21:20

Przecież to immobiliser może ci blokować wlasnie sterowanie tym przkaznikiem nie rozumiesz ? Bo niby jak ma inaczej zablokowawc doplyw paliwa. :lol: :lol: spuścić paliwo z baku czy jak ? :lol: toaf tam będzie od
Odwiedź na twój problem

t0mi - Czw Sie 16, 2018 21:04

Jednak to nie BCU - po wymianie na nowy to samo. Kostka z immo obok nóg kierowcy sprawdzona jest ok. Masy z obu stron od kierowcy i pasażera ok, skrzynka pod maską ok, kable ok.

Słychać cykanie przekaźnika, ale nie załącza go (na podmienionym to samo).
Jeszcze jest dziwny objaw bo czasami po załączeniu zapłonu raz ruszy wycieraczkami.

Ktoś ma jakiś pomysł.

[ Dodano: Czw Sie 09, 2018 22:04 ]
Dzisiaj walczyłem dalej.
Odłączyłem czujnik zderzeniowy od strony pasażera, obwód zamknąłem kablem -nic.

W skrzynce bezpieczników w komorze silnika z przekaźnika od silnika słychać cykanie nawet bez zapłony - tak chyba nie powinno być ?

[ Dodano: Czw Sie 16, 2018 21:04 ]
Dalej walczę :/ Może ktoś ma jakiś pomysł/sugestię ?