Zobacz temat - [R75] Przeróbka oryginalnych zamków centralnego na chińskie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przeróbka oryginalnych zamków centralnego na chińskie

MATRIXorg - Nie Sie 05, 2018 21:53
Temat postu: [R75] Przeróbka oryginalnych zamków centralnego na chińskie
Witam,

Problem z zamkami od centralnego powraca co chwila. Czyszczenie silniczków,wymiana itp.
Są chyba możliwości kupienia nowych silniczków na allegro ale trzeba jakoś zdjąć ze starego i nałożyć na nowy ten "ślimak". Silniczki nowe też kosztują. Kasetki używane pewnie starczą też na chwile. Oryginalne chyba kosztują ze 250 PLN.

A czy ktoś z Was może przerabiał to wszystko na chińskie?

Są jakieś gotowe zestawy jak np https://allegro.pl/rover-25-45-75-zestaw-naprawczy-central-zamka-i7444013948.html#thumb/4
ale siłowniki i resztę akcesori mam, natomiast nie wiem jak to przerobić/podłączyć.

Chciałbym po prostu dołożyć chiński siłownik do drzwi aby sterowanie było z oryginalnego kluczyka. Czy tak się da zrobić? Czy potrzebna też chińska centralka z pilotami? Myślałem żeby siłownik podłączyć do oryginalnej kasetki do rygla od blokowania drzwi od środka. Pewnie trzeba jeszcze wyłączyć opcje otwierania na raz z kluczyka tylko drzwi kierowcy. Czy będzie też działał przycisk otwierania/zamykania wszystkich drzwi ten obok świateł awaryjnych?

Pozdrawiam.

dawidd - Pon Sie 06, 2018 08:05

daj spokój z takim rozwiązaniem, oryginalne zamki masz z ryglowaniem, sa w środku 2 silniczki, nie jeden. Ja od 7 lat raz czy 2 razy naprawiałem zamek, - zorb raz a dobrze i będzie ok. Inna sprawa ze te siłowniki z linku tez szybko padną
0L0 - Pon Sie 06, 2018 08:35

Taki "siłownik" to można sobie w polonezie zamontować.

Ja ładnych parę lat temu wymieniłem smary we wszystkich zamkach na rzadsze i od tamtej pory nie miałem żadnych problemów, nawet zimą.