Zobacz temat - [MG ZS] Przesunięty silnik.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Przesunięty silnik.

bad_gs - Nie Sie 05, 2018 22:22
Temat postu: [MG ZS] Przesunięty silnik.
Witam, zwróciłem uwagę że silnik przesunął się w lewo. Jeżdżę już tym samochodem 6 lat i z tego co pamiętam między osłoną rozrządu a karoserią był odstęp, a na chwile obecną osłona dotyka karoserii. Delikatnie też poszarpuje przy ruszaniu na wolnych obrotach. Nie miałem przez ten czas żadnej kolizji. Co to może być miał ktoś taki przypadek? Podejrzewam że to prawa poducha olejowa siadła, ale nie chciał bym wymieniać bez potrzeby.
Pozdrawiam

Raptile - Pon Sie 06, 2018 16:55

bad_gs, wróżką nikt nie jest , zrób chociaż zdjecia poduszki ... skoroopadła Ci prawa strona to tam tylko 1 poduszka jest od silnika , właśnie ta olejowa
bad_gs - Pon Sie 06, 2018 20:31

Jutro postaram się wrzucić fotkę, a możliwe w ogóle jest żeby silnik przesunął się od poduchy?
greg-si - Pon Sie 06, 2018 20:48

Jest możliwe.
bad_gs - Wto Sie 07, 2018 09:57

Fotka tej poduchy od strony rozrządu
tommasino - Wto Sie 07, 2018 13:21

bad_gs, wygląda na całą. A zrób zdjęcie całej komory silnika tam gdzie uważasz, że jest przesunięte
bad_gs - Wto Sie 07, 2018 13:59

Więcej fotek może pomogą, bo jeśli to nie poducha to nie wiem co...
Dorzuciłem jeszcze fotkę poduszki przy skrzyni, ale wydaje się ok

tommasino - Wto Sie 07, 2018 17:36

no ewidentie coś jest nie tak i ciężko stwierdzić co to jest.

Jeśli gumy masz dobre to może któras ze szpilek się urwała?

Zrób prosty test. Zaciągnij ręczny i rusz do przodu autem tak aby przód lekko sie uniósł. Tak jak pod górke na egzaminie na prawko :P
Druga osoba niech obserwuje co tam pod maską sie dzieję. Możliwe, że znajdziejsz przyczyne :P

bad_gs - Wto Sie 07, 2018 18:02

O jakie szpilki Ci chodzi?
tommasino - Wto Sie 07, 2018 18:06

Nie wiem jak tam dokładnie u Ciebie są mocowane poduszki? Mogą to być też i śruby (szpilki :P )
bad_gs - Wto Sie 07, 2018 18:35

Akurat ta poduszka jest przykręcana na śruby, więc to raczej nie to. Ale to chyba jedyny możliwy winowajca. Możliwe że ta śruba co wystaje z poduchy jest wyrwana i dlatego ucieka silnik. Najlepiej to kupić używkę i sprawdzić, pytanie czy te poduchy z diesla i benzyny są takie same?


edit...
Zrobiłem ten test z ruszaniem na zaciągniętym ręcznym, i jedyne co się rusza to górna cześć tej poduchy reszta nawet nie drgnie.

greg-si - Sro Sie 08, 2018 20:51

Na zdjęciu "jakieś tam uszkodzenie widać" widać że wyrwana jest szpilka z poduchy.
Weź podnośnik i spróbuj podnieść silnik za miskę od strony rozrządu. Jak trochę uniesie się na poduszce to dokładnie zobaczysz wyrwaną szpilkę.

Remigiusz - Czw Sie 09, 2018 06:44

Nie zgnila czasem podłużnica ?

Odkrec prawe górne i dolne mocowanie silnika i przesuń silnik i zobacz czy wszystko jest ok. Wygląda to raczej jak po wypadku .

bad_gs - Czw Sie 09, 2018 13:05

Wypadku nie miałem, co było zanim go kupiłem nie wiem. Ale silnik przesuwał się stopniowo, jeszcze jakiś czas temu było ok. Co do podłużnicy, to gdyby ktoś był tak miły i zmierzył odległość miedzy kielichami. To można by porównać. Powiedzcie mi też czy benzyna i diesel mają takie same te poduchy olejowe?