Zobacz temat - [R75] Nie można otworzyć auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie można otworzyć auta

Lesnik985 - Czw Sie 09, 2018 16:33
Temat postu: [R75] Nie można otworzyć auta
Witam,
Pomocy! Nie mogę dostać się do auta. Jakiś czas temu popsuł się zamek drzwi przednich. Zaczęło się od zerwania cyngielka naciągającego linkę od klamki wewnętrznej, zrobiłem po swojemu i na chwilę działało. Ale później zamek się zablokował, zdjalem tapicerkę od środka i udało otworzyć się drzwi, działało dopóki nie zamknąłem centralnego. Nic nie dało się zrobić, nawet od wewnątrz zamek nie reaguje. Dzisiaj okazało się, że kompletnie rozładował się akumulator, więc nie można wejść nawet od strony pasażera bo centralny bez prądu nie działa. Raz na dwa miesiące coś rozładowuje mi baterie i stało się to właśnie teraz...
Co tu zrobić, jak dostać się do środka???

BetJar - Czw Sie 09, 2018 16:49

Popraw nazwę tematu na zgodną z regulaminem, to po pierwsze.
Awaryjne otwieranie maski -> lewe nadkole, klapka do wymiany żarówek, łapka do środka
i do góry, macasz dwie linki od otwierania maski i ciągniesz za nie mocno i energicznie.
Dostaniesz się do akumulatora -> ładujesz.
A jak nie to młotek i po szybie.

Lesnik985 - Czw Sie 09, 2018 17:18

Dzięki BetJar
Temat poprawiony zgodnie z regulaminem :)

[ Dodano: Czw Sie 09, 2018 17:18 ]
Wyczułem dwie linki i próbuje, ale czy trzeba dwie na raz? Mam kiepskie dojście bo założone felgi 18...

BetJar - Czw Sie 09, 2018 17:54

Lesnik985 napisał/a:
, ale czy trzeba dwie na raz?

Tak, bo masz dwa rygle do maski.

Lesnik985 - Czw Sie 09, 2018 17:57

Udało się otworzyć maskę. Ręką raczej trudno, ale oplotłem te dwie linki sznurkiem, pociągnąłem i poszło.
BetJar - Czw Sie 09, 2018 18:10

No to teraz ładuj aku i napraw/wymień zamek.