Zobacz temat - [R400] pokrętło nawiewu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] pokrętło nawiewu

Linkoln60 - Czw Sie 23, 2018 10:52
Temat postu: [R400] pokrętło nawiewu
Witam ostatnio w czasie jazdy kiedy chciałem zmienić nadmuch na szybę z powodu deszczu coś pękło i nie zmienia się kierunek nawiew pytania:
1.jak rozebrać bul wyjąc tylko to pokrętło
2.da sie przestawić recznie na szybę tylko bo nie mam klimy wiec nawiew na środek mało mi potrzebny
3. ile może kosztować taka cześć i czy ktoś posiada lub wie gdzie kupić

sTERYD - Czw Sie 23, 2018 11:08

Żeby wyciągnąć pokrętła trzeba rozebrać tunel, instrukcja jest na stronie w artykule o wymianie podświetlenia.
Części pasują od 400, 45, ZSa I civica.
Ręcznie możesz przestawić przy nogach kierowcy, ram jest na tunelu nawiewu taki krzyżak blaszany do którego dochodzi linka od pokrętła, ale nie pamiętam w którą stronę jest na szyby.

[ Dodano: Czw Sie 23, 2018 11:08 ]
Przede wszystkim rozbierz, może sie uda naprawić.

slax - Czw Sie 23, 2018 13:03

Pękło mocowanie linki, standard generalnie. Ja u siebie zrobiłem otwór w okolicy tego mocowanie i zacisnąłem taka mala opaska ślimakowa, działa jak oryginał. Rozbierzesz, bedziesz wiedział co i jak. Ni ma tam filozofii
8asienka - Czw Sty 14, 2021 21:34

Hej. A wiecie może jak naprawić linkę od pokrętła od przestawiania wiania z szyby np na kierowce?
linka ciągle spada przy przekręcaniu. Zdejmowałam już kilkukrotnie radio, zakładałam ruszałam tą linka bo może się coś zablokowało, ale problem powraca. Da się to jakoś wymienić lub np nasmarować i jak się dostać do całej linki?
Chodzi o R75
Będę wdzięczna za pomoc.

TomC - Pon Sty 18, 2021 00:17

Ale piszesz o problemie z R75 w temacie R400.... Trochę nie tu.