Zobacz temat - [R75] samodzielna wymiana alternatora - problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] samodzielna wymiana alternatora - problem

borsuk88 - Pon Wrz 17, 2018 19:20
Temat postu: [R75] samodzielna wymiana alternatora - problem
Witam wszystkich - czytając na forum różne tematy na temat wymiany postanowiłem podjąć się tego zadania . Rozmontowałem przedni pas odkręciłem koło od pompy wspomagania i zabrałem się za odkręcanie alternatora. 1 śrubę od strony koła odkręciłem elegancko 13, 2 była 17 i nie mogę jej wyjąć - fot. ?? tak powinno być? no i gdzie u licha ta 3 śruba jest?? wielkie dzięki za pomoc.
dzelo23 - Pon Wrz 17, 2018 20:52


borsuk88 - Wto Wrz 18, 2018 11:44

Dzięki dzelo23, nie miałem pojęcia gdzie ona jest nic nie widać ani nie czuć. Będę dziś znowu się za to zabierał, zdziwiło mnie to że górna śruba nie chce cała wyjść. Mam nadziej, że dam rady to zrobić bez rozpinana klimy i wyjmowania chłodnic. Ta 3 śruba ukryta na klucz 10 będzie?
czarek236 - Wto Wrz 18, 2018 13:05

Witaj,w moim przypadku jak poległ alternator,(w trasie) młody mechanik wpadł pod spód samochodu,odkręcił klimę( zluzował tylko),wyjął alternator,zregenerowali na miejscu,po 2h. wyjechałem. Fakt że dojście było bardzo kiepskie,powyższy rysunek na pewno pomoże w demontażu alternatora.
sTERYD - Wto Wrz 18, 2018 13:18

śruba wyjdzie razem z altkiem, tylko potem nie zapomnij jej tam włożyć ;)
borsuk88 - Wto Wrz 18, 2018 18:37

Dzięki wszystkim za pomoc dzisiaj już go wyszarpałem i jest na górze , a we czwartek leci do firmy, która zajmuje się regeneracja. Kilka fotek z mojej rozpaczliwej pracy.
Ps. okazło się że 3 śruba była na imbus he.

j_zuzia - Czw Kwi 21, 2022 20:39

Witam podpinam się tutaj bo zgubiłem śróbe ta schowane a dwie od strony koła prasowego złamalem.

Bo nie wiem jak powinna wyglądać ta śruba czy to m8 czy m10 wkręcony w tą nakrętki w alternatorze.
A może jest tam jakąś specjalistyczna dni stopniowa śróbe.
Bo w tej łapie co trzyma klima i alternator jest m8 a w alternatorze m10