Zobacz temat - [ROVER 75] Na co zwracać uwagę przy zakupie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ROVER 75] Na co zwracać uwagę przy zakupie

h4wki - Sob Wrz 22, 2018 23:57
Temat postu: [ROVER 75] Na co zwracać uwagę przy zakupie
Witam, planuję się przesiąść z rover 200 1.1 60km na rover 75 i tu mam problem. Na co zwracać uwagę? Jakie silniki i ile spala, rodzaj paliwa, wyposażenie, to co związane z mechaniką jak zawieszenie itp, dostępność części no i w jakim przedziale cenowym szukać
Bieri13 - Nie Wrz 23, 2018 01:26

Całe kompendium wiedzy byś chciał... a z tym może być problem. Skoro jesteś zainteresowany kupnem 75 to chociaż podaj swoje podstawowe preferencje, czyli np. jaki silnik i jaką skrzynie widziałbyś w takim samochodzie? Będzie łatwiej coś doradzić...
h4wki - Nie Wrz 23, 2018 10:01

Bieri13 napisał/a:
Całe kompendium wiedzy byś chciał... a z tym może być problem. Skoro jesteś zainteresowany kupnem 75 to chociaż podaj swoje podstawowe preferencje, czyli np. jaki silnik i jaką skrzynie widziałbyś w takim samochodzie? Będzie łatwiej coś doradzić...

może nie od razu całe kompendium wiedzy ale chcę wiedzieć na co zwracać uwagę. Chciałbym automat w benzynie gdyż męczy mnie jeżdżenie po mieście 1dynka 2jka stop 1dynka 2jka stop, też chciałbym założyć do tego LPG ale nwm czy dobrze to zagra, też chciałbym coś powyżej 100 koni. Rozglądam się za tym bo moja 200tka nie ma nawet abs i jest dość ciasna

Bieri13 - Nie Wrz 23, 2018 11:13

1. Dość duże gabarytowo auto sobie upatrzyłeś jak do miasta ;-)
2. Przy automacie i benzynie pasuje trochę koni mieć pod maską zeby to jakoś jezdzilo ale czy ja wiem czy do miasta to ma znaczenie.
3. Gazu nie mam, inni mają i chyba nie narzekają.
4. Przed kupnem sprawdzasz te elementy: skrzyna, termostat i wyciek na V-ke, wentylator chłodnicy i jego biegi, silniczki VIS, reszta jak w każdym innym samochodzie.

colo254 - Nie Wrz 23, 2018 11:52

To może się przyda ;-) :

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

h4wki - Nie Wrz 23, 2018 12:12

Bieri13 napisał/a:
1. Dość duże gabarytowo auto sobie upatrzyłeś jak do miasta ;-)
2. Przy automacie i benzynie pasuje trochę koni mieć pod maską zeby to jakoś jezdzilo ale czy ja wiem czy do miasta to ma znaczenie.
3. Gazu nie mam, inni mają i chyba nie narzekają.
4. Przed kupnem sprawdzasz te elementy: skrzyna, termostat i wyciek na V-ke, wentylator chłodnicy i jego biegi, silniczki VIS, reszta jak w każdym innym samochodzie.


czyli muszę jakiegoś mechanika mieć bo ja to sie nie bardzo znam
jakieś polecane silniki ?
colo254 napisał/a:
To może się przyda ;-) :

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

dziękuje :3

christopher7 - Pią Wrz 28, 2018 09:18

h4wki, Najlepiej jak już znajdziesz upatrzony egzemplarz pojedź obejrzeć z kimś z okolic z naszego klubu. Osoba która sama jeździ R75, siedzi w marce kilkanaście lat bez problemu znajdzie plusy i minusy danego wozu. Siedzisz już w marce mając R200 ale R75 to zupełnie inna bajka jeśli chodzi o awaryjność...
Coraz ciekawsze egzemplarze ostatnio widuję.
Ja mogę pomóc jeśli chodzi o Wielkopolskę , Dolnośląskie. Do Podkarpackiego mam niestety trochę daleko :cry:
Jest też dział Chcę kupić ROVERka gdzie możesz wrzucić upatrzony egzemplarz a forumowicze na podstawie zdjęć/opisów mogą ci pomóc w ocenie stanu wozu.
Udanego polowania na wymarzonego Rovera 75 :-)